گفتار درمانی در منزل، ارائه خدماتی مطمئن با هوم کا

گفتار درمانی در منزل، ارائه خدماتی مطمئن با هوم کا

افراد در سنین کودکی و بزرگسالی ممکن است به دلایل مختلف دچار اختلالات و مشکلات ارتباطی، زبانی و گفتاری شوند. به همین دلیل خدمات گفتار درمانی در منزل به آن ها کمک می کند تا توانایی گفتگو و صحبت کردن را بازیابند.

 بنابر اعلام هوم کا، موضوعی که در درمان اختلالات زبانی و گفتاری بسیار اهمیت دارد، شروع به موقع درمان و تداوم در آن است. بسیاری از افراد به دلیل دور بودن از محل کلینیک و مشکلات رفت و آمد در ادامه درمان خود کوتاهی کرده و یا از آن صرف نظر می کنند.

 

به همین خاطر وجود یک گفتار درمانگر در منزل شما، می تواند سرعت روند درمان را چندین برابر کرده و بسیاری از دغدغه ها و نگرانی ها را از شما سلب کند.

 

گفتار درمانی در محل برای کودکان

 

بسیاری از کودکان در روند رشد خود دچار ناتوانی های گفتاری و یا زبانی می شوند. برخی این دو اختلال را با یکدیگر اشتباه می گیرند. اختلال زبانی یعنی این که کودک در انتخاب واژگان و ساخت جملات در زبان مادری خود دچار مشکل شود.

 

اما کودکی که توانایی استفاده درست از عضلات و استخوان زبانی را ندارد و نمی تواند حروف را به صورت صحیح تلفظ کند، دچار اختلال گفتاری می باشد. برای این دسته از کودکان جلسات گفتار درمانی در منزل می تواند موثر واقع شود.

 

گفتار درمانی در خانه برای بزرگسالان

 

مشکلی که باعث می شود بسیاری از افراد بزرگسال نتوانند حضور فعال در جامعه داشته و در بسیاری از جمع ها شرکت کنند، عدم وجود فصاحت و سلیس بودن در گفتارشان است که لکنت نامیده می شود.

 

جلسات گفتار درمانی به فرد دارای لکنت کمک می کند تا به یک الگوی گفتاری طبیعی دست پیدا کند. تاکنون عوامل مشخصی برای بروز لکنت مشخص نشده است زیرا این عوامل در افراد برای بروز و تشدید لکنت یکسان نیست. بر اساس مطالعات انجام شده سه عامل موثر در شروع لکنت به شرح زیر می باشد:

 

. قرار گرفتن در محیطی که باعث ایجاد تنش و اضطراب شود و فشارهای روحی و عصبی را به همراه داشته باشد.

 

. فرد در معرض آسیب ‌های مغزی مانند سکته مغزی قرار بگیرد.

 

. برخی اختلالات ژنتیکی در افراد وجود داشته باشد که منجر به لکنت زبان شود.

 

روش های گفتار درمانی در محل

 

روش های بسیاری وجود دارند در جلسات گفتار درمانی بکار برده می شود که همه آن ها به طور کلی به دو دسته تقسیم می گردند.

 

۱. روش مبتنی بر کنترل و نظارت بر سرعت گفتار: کاهش سرعت گفتار فرد باعث می شود تا توجه او به کلمات بیشتر شده و راحت تر بیانشان کند. همچنین درمانگر از فرد می خواهد تا با کشیده بیان کردن حروف صدا دار، بتواند بدون وقفه صحبت کند.

 

۲. روش اصلاح گرفتگی زبان: همان طور که اشاره شد، یکی از عواملی که لکنت را تشدید می کند، فشار و بار روانی زیاد بر فرد است. به همین خاطر درمانگر با استفاده از یک روش چهار مرحله ای می کوشد تا این عامل را برطرف سازد. این مراحل شامل: کشف و شناسایی، از بین بردن حساسیت‌ های فردی، اصلاح و تثبیت می شود.

 

 

 اهمیت گفتاردرمانی در خانه

 

بر اساس تحقیقات، کودکانی که در فضای خانه خودشان از خدمات گفتار درمانی بهره گرفته اند، زودتر از کودکانی که به کلینیک مراجعه کرده اند درمان شده اند. واقعیت این است که ماندن در خانه و در کنار اعضای خانواده علاوه بر افزایش آرامش کودک، در از بین بردن استرس و اضطراب قرار گرفتن در محیط درمانگاه نیز تاثیر بسیار زیادی دارد.

 

از طرفی بزرگسالانی که مایل به دریافت خدمات گفتار درمانی هستند اما مشغله، کمبود وقت و انجام کار های خانه مانع از مراجعه مداوم آن ها به کلینیک می شود، می توانند از خدمات گفتار درمانی در محل بهره مند شده و روند بهبود خود را سرعت بخشند.

 

هزینه گفتار درمانی در منزل

 

هزینه گفتار درمانی در منزل تهران و کرج هزینه ثابتی ندارد و وابسته به عواملی مانند نوع آسیب زبانی بیمار می باشد. به طور مثال، هزینه درمان شخصی که بر اثر سکته مغزی دچار لکنت شده است با فردی که به دلیل وجود فاکتورهای اضطراب و فشار روانی دارای اختلال روانی می باشد متفاوت است.

 

هوم کا با استخدام گفتار درمانگرهای حرفه ای و با تجربه سعی در افزایش کیفیت هر چه بیشتر خدمات خود دارد. خواسته و نیاز هم وطنانمان در درجه اولِ اهمیت برای ما قرار دارد و تمام هدف این مجموعه جلب رضایت شما عزیزان و تلاش در حفظ این رضایت می باشد.

 

برای سفارش خدمات گفتار درمانی هوم کا کافی است با شماره ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ تماس گرفته و با کارشناسان مجموعه به صورت تلفنی صحبت کنید. کارشناسان ما اطلاعات لازم درباره روند و هزینه کار به شما خواهند داد.

 

همچنین می توانید با مراجعه به آدرس https://www.homeca.ir و کلیک روی ثبت رایگان درخواست، سفارش مد نظر خود را برای ما ارسال نمایید.

 

انتهای رپرتاژ آگهی


چاپ   ایمیل

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید