نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس گزارش | کد خبر: 13375
تاریخ انتشار: 1395/05/31 - 15:39:41

اتفاقیه گزارش می‌دهد:

نمایشگاه مبلمان فرصتی برای حمایت از تولید داخلی

چهارمین نمایشگاه مبلمان در مشهد از 27 مرداد تا 31 مرداد امسال برگزار شده و در آن شرکت‌های داخلی و خارجی شرکت داشته‌اند.
نمایشگاه مبلمان فرصتی برای حمایت از تولید داخلی  ,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، در این نمایشگاه که به عرضه مستقیم و تخصصی مبلمان و لوازم دکوری منزل پرداخته تعداد زیادی بازدیدکننده حضور داشته‌اند و در مورد لزوم و مزایای برگزاری نمایشگاه مبلمان گزارشی تهیه شده که مشروح آن را در زیر می‌خوانید.

کیفیت بالا

احمد یزدانی یکی از شهروندان مشهدی است که از چهارمین نمایشگاه مبلمان در مشهد بازدید کرده و در پاسخ به سؤال خبرنگار اتفاقیه مبنی بر رضایت از نمایشگاه می‌گوید: سابق بر این زمانیکه صحبت از مبلمان ایرانی می‌شد میل چندانی برای دیدن محصولات وجود نداشت اما هم اکنون وضعیت متفاوت است.
وی ادامه می‌دهد: تنوع در طرح و رنگ مبلمان ایرانی هم اکنون بسیار بالا بوده و به طور کامل می‌توان به کیفیت محصولات آنها اطمینان داشت  به ویژه که برخی از شرکت‌های تولیدی بزرگ برای اجناس خود ضمانت نیز صادر می‌کنند.

قیمت مناسب

فاطمه امیری نیز در همین نمایشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار اتفاقیه می‌گوید: تخفیف مناسبی که تولیدکنندگان در نمایشگاه‌ها در نظر می‌گیرند سبب می‌شود که بتوان خرید راحتتری به ویژه برای افرادی که قیمت برای آنها یک مؤلفه مهم است انجام داد.
این شهروند مشهدی بیان می‌کند: هم اکنون شبکه‌های اجتماعی مردم را از طرح و تنوع مبلمان در تمام دنیا مطلع می‌کنند و به همین علت افراد می‌توانند محصول ایرانی را ارزیابی کنند و البته در این نمایشگاه به نظر می‌رسد که طرح‌های مناسبی ارائه شده و متناسب با نمونه‌های خارجی است.

شهر مشهد و زمینه مناسب

رئیس انجمن صنایع همگن چوب خانه صنعت خراسان‌رضوی با بیان اینکه مشهد یکی از شهرهای بسیار با ظرفیت در صنعت مبلمان است، می‌گوید: وجود تعداد زیادی از هتل‌ها در اطراف حرم مطهر رضوی سبب شده که این افراد برای دکوراسیون واحد خود نیاز به مبلمان داشته و در همین راستا ظرفیت توسعه صنایع چوب در خراسان رضوی وجود دارد.
محمدتقی غنیان ادامه می‌دهد: هم اکنون 36 واحد مبلمان سازی زیر نظر سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی و 2500 واحد درودگری در حوزه اصناف در خراسان رضوی فعالیت داشته که اقدامات مناسبی را در این صنعت انجام داده‌اند.
وی خاطرنشان می‌کند: البته برای ارتقا این بخش نیاز به حمایت نیز وجود دارد و همانطور که می‌دانیم مبلمان کشور ترکیه یکی از رقبای اصلی ایران بوده و باید بتوان با آن رقابت کرد.

رئیس انجمن صنایع همگن چوب خانه صنعت خراسان‌رضوی تصریح می‌کند: هم اکنون ظرفیت‌های مناسبی در خراسان رضوی در بخش مبلمان به وجود آمده و برخی از تولیدکنندگان برجسته توان رقابت و حتی پیشتاز بودن نسبت به تولیدات ترک را دارند.
غنیان می‌افزاید: برگزاری برخی از نمایشگاه‌ها از جمله نمایشگاه مبلمان فرصتی است که تولیدگنندگان ایرانی توانمندی‌های خود به مردم را نشان دهند و به مدد برگزاری همین نمایشگاه‌ها تا کنون مردم قدری از نظر سوء خود نسبت به مبلمان ایرانی برگشته و به این محصولات اعتماد دارند.

بازگشت پرقدرت

رئیس انجمن کارفرمایان خراسان رضوی نیز در همین زمینه با اشاره به ارزش افزوده بالایی که صنعت مبلمان ایجاد می‌کند، می‌گوید: باید در نظر داشت که این حوزه یکی از ظرفیت‌های بسیار مهم اقتصادی برای خراسان رضوی بوده که باید بتوان از آن به نحو احسن استفاده کرد.


محسن شرکا ادامه می‌دهد: در گذشته تولیدکنندگان ایرانی در حوزه مبلمان ورود جدی و مناسبی داشتند اما پس از آن با توجه به مشکلات پیش آمده به لحاظ تحریم ترکیه این بازار را به نوعی به تصاحب خود درآورده و باید بتوان دوباره بازار را به دست آورد.


وی بیان می‌کند: خراسان رضوی به علت داشتن مرز مشترک زیاد و دسترسی راحت به بازار آسیای میانه می‌تواند در این بخش حضور فعال داشته باشد.
عضو هیئت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با اشاره به اهمیت برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی در این حوزه اظهار می‌کند: این دسته از نمایشگاه‌ها باید با هدف آشنا کردن مردم کشورهای دیگر با محصولات ایرانی در حوزه مبلمان بوده و در این بخش برگزاری با رویکرد صادرات محور می‌تواند بسیار کمک دهنده باشد که باید به صورت جدی مورد اهتمام قرار بگیرد.


با توجه به اقداماتی که در حوزه مبلمان در حال انجام بوده و ظرفیتی که در مشهد و خراسان رضوی برای این صنعت وجود دارد همانطور که گفته شد نمایشگاه مبلمان فرصتی است که می‌تواند توانمندی‌های تولیدکنندگان داخلی را به نمایش گذاشته و از همین روش از تولیدات داخلی حمایت کند.
 

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.