نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس گزارش | کد خبر: 16201
تاریخ انتشار: 1395/08/17 - 16:29:03

گزارشی از تصویربرداری سریال «لبخند رخساره» در مشهد؛

اینجا مشهد است؛ لبخند بزن رخساره

 اینجا مشهد است؛ لبخند بزن رخساره,

مشهد؛ میزبان «لبخند رخساره»

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، فضای مشهد و آستان حرم مطهر امام مهربانی‌ها و هر چیزی که رنگ و بویی از این امام داشته باشد، شاید برای محتوابخشی به هر اثر هنری کافی باشد، اما هنرمندی هنرمندان و تلاش تولیدکنندگان و دست‌‌اندرکاران بی‌شک عامل موثری در شکل‌دهی به یک کار هنری درخور به شمار می‌رود. محصول این تلاش‌ها بی‌شک توجه مردم را به خود جلب خواهد کرد. مردمی که از چهارگوشه کشور برای زیارت این امام، زحمت مسافرت را به جان می‌خرند تا چند روزی در این آستان پربرکت باشند.


این بار هم آستان مهربان رضوی میزبان یکی از کارگردانان کشور است. بهرنگ توفیقی کارگردان سریال تلویزیونی «پشت‌بام تهران» که پیش از این با موفقیت‌هایی از سوی مخاطبانش همراه بوده این بار برای ساخت یک سریال تلویزیونی به مشهد آمده تا این بار «لبخند رخساره» را روایت کند.
بهرنگ توفیقی در رابطه به تولید سریالش در مشهد گفت: فضای قصه «لبخند رخساره» در مشهد رخ می‌دهد و شخصیت اصلی در واقع پیوندی با این شهر دارد که داستان را در شهر مشهد پیش می‌برد. 20 سال گذشته است و شخصیت اصلی داستان که به مشهد پناه آورده است بنا به اتفاقی که نشانه‌هایی از گذشته روشن می‌کند در صدد بر می‌آید تا زندگیش را باری دیگر به روال عادی برگرداند.


تصویربرداری در جوار بارگاه امام رضا(ع)
داستان نوشته سعید نعمت‌اله و موضوع آن رابطه میان آدم‌ها است و در فضایی رخ می‌دهد که شخصیت‌های داستان به دنبال مهیا کردن شرایط بهتری در زندگی خود هستند. شخصیت اصلی که نامش «خلیل» است از شهر دیگری به مشهد آمده و معنویت فضای حرم امام رضا(ع) برای او ارزشمند است. برای همین در تصویربرداری بیشتر در نماهای نزدیک حرم مطهر مشغول بودیم اما تا حدودی به حاشیه‌ها و اطراف مشهد هم رفتیم و آنجا هم تصویرهایی برداشته شده است.


همیشه قبل از انتخاب صحنه فیلم‌برداری، مطالعات و تحقیقاتی در مورد آن انجام می‌شود و ما می‌دانیم که مشهد ظرفیت‌های متفاوتی برای فیلم‌برداری دارد اما با توجه به متن فیلم‌نامه به انتخاب لوکیشن‌ها پرداختیم و همین باعث شد تا نتوانیم از تمام ظرفیت‌های شهر مشهد استفاده کنیم. داستان در جایی رخ می‌‌‌دهد و باید تصاویر را با توجه به آنچه در فیلم‌نامه درج شده تهیه کنیم.


همکاری‌ و عدم‌همکاری‌ مشهدی‌ها
کار در مشهد البته کمی نوسان هم داشت؛ بعضی روزها با انرژی خیلی خوب و با همکاری مسئولین مواجه شدیم که روزهای خوبمان بود و متأسفانه بعضی روز‌ها هم به دلیل وجود مشکلاتی که صحیح نمی‌دانم در مورد آن صحبت کنم کمی مشکل در کار افتاد و کار را سخت کرد.
از ابتدای دی ماه پخش زمستانی این سریال تلویزیونی از شبکه یک سیما آغاز می‌شود و فکر می‌کنم تا کنون حدود 50 درصد از ضبط کار انجام شده است.


فقدان بودجه در شهرستان‌ها
یکی از موانع فیلم‌سازی در شهرستان‌ها به نظرم فقدان امکانات کافی در استان‌ها است که کار فیلم‌برداری و تولید را دشوار می‌کند البته نباید این را هم نادیده گرفت که فاصله گرفتن از فضای تکراری تهران و تولید فیلم در شهرستان‌ها جذابیتی دارد که شاید در فضای تکراری پایتخت وجود نداشته باشد. از سوی دیگر متأسفانه بودجه‌های تخصیص یافته برای تولید فیلم در شهرستان‌ها به نسبت پایتخت بسیار کمتر است و بدیهی است اگر این بودجه‌ها افزایش یابد فیلم‌سازان شهرستانی در وضعیت بهتری برای تولید قرار خواهند گرفت.


دل کندن از پایتخت و خطرپذیری
در مجموع تولید فیلم خارج از فضای تهران به نوعی با خطرپذیری از سوی تولید کنندگان همراه است و باید قبل از هر چیز آنها خودشان را برای خیلی از سختی‌های احتمالی آماده کنند و در نهایت برای ساخت فیلم در شهرستان‌ها از پایتخت دل بکنند.


«برادر جان» در راه است!
پس از مجموعه لبخند رخساره سریالی برای ماه مبارک رمضان در دست تولید داریم که در این زمینه صحبت‌هایی با سعید نعمت‌اله شده است و امیدواریم تا برای ماه مبارک رمضان آماده شود. عنوان فعلی این کار «برادر جان» است که البته هنوز قطعی نشده و تغییر آن به نظر سعید نعمت‌الله نویسنده کار بستگی دارد.


توفیقی در پایان از نیروی انتظامی خراسان رضوی، آستان قدس رضوی، استانداری، اماکن و بیمارستان امام رضا(ع) مشهد مقدس برای همکاری در ساخت این مجموعه تلویزیونی تشکر کرد.

انتهای پیام/نوید موسوی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.