نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس فرهنگی هنری | کد خبر: 16352
تاریخ انتشار: 1395/08/22 - 09:57:44

در اختتامیه بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات؛

مقام سوم پاکيزه نویسی به اتفاقیه رسید/ روزنامه اتفاقیه در جمع 6 غرقه برتر رسانه های محلی کشور

روزنامه اتفاقیه در بخش روزنامه های استانی و محلی رتبه سوم پاکيزه نویسی و درست نویسی و عنوان روزنامه فعال بيست و دومين نمایشگاه مطبوعات را کسب کرد.
مقام سوم پاکيزه نویسی به اتفاقیه رسید/ روزنامه اتفاقیه در جمع 6 غرقه برتر رسانه های محلی کشور,

به گزارش پايگاه خبري تحليلي اتفاقيه،  مراسم اختتامیه بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات با حضور سید رضا صالحی امیری (وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی)، غلامعلی حداد عادل (رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی)، محمدرضا نهاوندیان (رییس دفتر رییس جمهور) و حسین انتظامی (معاون مطبوعاتی) در مصلی بزرگ تهران برگزار شد .

در ابتدای مراسم، حسین انتظامی - معاون مطبوعاتی - عنوان کرد، بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات در سطح و اندازه رسانه‌ها برگزار شد.

او اعلام کرد،‌ ان‌شالله در سال بعد این پوسته ظاهری و تعامل دولت در برگزاری نمایشگاه کاملا به صنوف واگذار می‌شود و نمایشگاه صد درصد به صنوف واگذار خواهد شد. امسال هم ۸۰ درصد سیاست‌گذاری‌های نمایشگاه بر عهده صنوف بود.وی از فعالیت‌های علی جنتی (وزیر ارشاد سابق) و سیاست‌گذاری‌های وی در طول سه سال گذشته تقدیر کرد.

پیش از سخنرانی غلامعلی حداد عادل، بیانیه فرهنگستان زبان و ادب فارسی قرائت شد. همچنین اعلام شد فرهنگستان زبان و ادب فارسی جوایزی را برای رسانه‌های برتر اهدا خواهد کرد؛ از میان ۱۸۰ رسانه، هفت رسانه جوایز دریافت خواهند کرد.

حداد عادل در بخشی از صحبت‌هایش در آئین اختتامیه نمایشگاه مطبوعات گفت: زبان فارسی ابزاری است که ارتباط ما را با زمان حاضر و کسانی که قرن‌ها با این زبان زندگی کرده‌اند، ممکن می‌کند.

او ادامه داد: زبان فارسی ۱۲۰۰ سال در ایران قدمت دارد و شاهنامه فردوسی که بیش از هزار سال قبل سروده شده نشان از فرهنگ کهن ماست. پاسداری از زبان فارسی وظیفه دولت و مسؤولان است. رسانه‌ها باید بیشترین حساسیت را به زبان فارسی داشته باشند.

او با بیان اینکه موضوع زبان فارسی را فارغ از صف‌بندی‌های جناحی ببینید، خاطرنشان کرد: در استفاده از واژگان خارجی دقت کنید و تلاش کنید معادل فارسی برای آن بیابید.

محمدرضا نهاوندیان، رییس دفتر رییس جمهور هم در اختتامیه نمایشگاه مطبوعات از مطبوعات به عنوان چشم و آئینه جامعه یاد کرد.

او در بخشی از صحبتهایش گفت: مطبوعات چشم جامعه است برای آنچه جامعه می خواهد ببیند.وی گفت: شعار امسال نمایشگاه، انتخاب هوشمندانه ای بود و در پنهان کاری نمی توان رشد کرد.

نهاوندیان اظهار کرد: اگر در اقتصاد رشد می خواهیم باید اطلاعات مالی شفاف در اختیار مردم قرار گیرد، اگر مشارکت سیاسی نیاز داریم باید شفاف بود.

او گفت: عمق شفافیت لازم است و نمی شود به بخشی از حقیقت پرداخت.

وی ادامه داد: اگر من در رسانه به جای مخاطب انتخاب کردم و به جای او در مسند داوری بنشینم به قوه تحلیل جامعه کمک نکردم.

رییس دفتر رییس جمهور بر این باور است که روزنامه‌های عمیق‌تر کمتر تیتر درشت انتخاب می‌کنند.

معرفی رسانه‌های برتر

رسانه‌های برتر در 9 گروه با در نظر گرفتن شاخص‌هایی هم‌چون طراحی و دکور غرفه برنامه‌های غرفه، رعایت نظام‌نامه نمایشگاه مطبوعات، میزان بازدید، مخاطبان، برنامه‌های جانبی که در وب‌سایت نمایشگاه اعلام شده بود و حضور مدیران رسانه‌ها در غرفه‌ها در طول هفت روز برگزاری نمایشگاه مطبوعات انتخاب شدند.

در گروه مطبوعات محلی روزنامه های  پیام عسلویه ، اتفاقیه خراسان ، صفای سخن، نقد حال ،همدان پیام ،  نی ریزان فارس ، ستاره شرق  به عنوان رسانه های فعال از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اعلام شدند .

گفتنی است  در گروه کودک و نوجوان غرفه نبات، گروه دین و اندیشه مشترکا خبرگزاری ایکنا و پایگاه اطلاع‌رسانی شفقنا، در گروه فرهنگی – هنری خبر آنلاین، در گروه آموزشی و تخصصی پایگاه تخصصی وب‌دا، گروه عمومی و خانواده غرفه چلچراغ، روزنامه‌ها غرفه شهروند، خبرگزاری‌های عمومی مشترکا غرفه‌های ایسنا و تسنیم و موسسات مطبوعاتی ابن‌سینای بزرگ به عنوان غرفه‌های برتر بیست‌ودومین نمایشگاه مطبوعات برگزیده شدند.

انتهای پیام/اتفاقیه

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.