نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس گزارش | کد خبر: 16589
تاریخ انتشار: 1395/08/27 - 15:33:32

به کمک سامانه موفق طلاق صورت گرفت،

کاهش 12 درصدی طلاق در مشهد

رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: سامانه موفق طلاق از شش ماه پیش در مشهد راه‌اندازی شده است و با وجود این سامانه نسبت به سایر شهرهای کشور حدود 10 الی 12 درصد کاهش طلاق داشته است.
کاهش 12 درصدی طلاق در مشهد,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، انوشیروان محسنی بندپی در حاشیه همایش علمی کاربردی «مدیران ستادی و معاونین پشتیبانی منابع انسانی بهزیستی استان‌های سراسر کشور» که در هتل پارس مشهد برگزار شد، با بیان اینکه یکی از درخواست‌ها در هیات دولت افزایش مستمری مددجویان است، اظهار کرد: زندگی یک فرد معلول و زن سرپرست خانوار نمی‌تواند با ماهی 53 هزار تومان بچرخد.

وی افزود: همچنین در کمیسیون تلفیق مجلس هم مصوب شده که از ابتدای قانون برنامه ششم، مستمری مددجویان بهزیستی به چهار برابر افزایش پیدا کند. سامانه موفق طلاق  از شش ماه پیش در مشهد راه‌اندازی شده است و با وجود این سامانه نسبت به سایر شهرهای کشور حدود 10 الی 12 درصد کاهش طلاق داشته است. همچنین این سامانه در دیگر شهرهای خراسان رضوی نیز تعمیم داده شده و در 11 استان دیگر هم راه اندازی شود.

وی با بیان اینکه این بسته با دو رویکرد توانمندسازانه، استفاده از ظرفیت‌ها و مشارکت افراد حاشیه شهر ایجاد شده است، ادامه داد: معتقد هستیم با مشارکت مردم طرح‌های ما موفق‌تر است. حمایت از اشتغال، افزایش مهارت‌های زندگی و کاری، ارائه خدمات توان‌بخشی، مددکاری، روانشناسی، استقرار اورژانس اجتماعی، استقرار پایگاه‌های خدمات اجتماعی از جمله بر نامه‌ها و اقداماتی است که در حاشیه شهر مشهد انجام خواهد گرفت.

محسنی بندپی گفت: با توجه به این که رشد شهرنشینی از ظرفیت و توان دولت و شهرداری‌ها در رابطه با ارایه خدمات بالاتر است، باید نهادهای دیگر هم در این زمینه ورود پیدا کنند. سازمان بهزیستی برای حاشیه شهر مشهد بسته تعهدات خاص را با دورنمای پنج‌ساله در دست تدارک دارد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: این اقدامات از طریق استقرار پایگاه خدمات اجتماعی، مراکز سلامت روان، اورژانس اجتماعی، تیم‌های اجتماع محور که برای پیشگیری، اطلاع‌رسانی و حساس‌سازی جامعه نسبت به اعتیاد فعالیت می‌کند در حاشیه شهر مشهد انجام خواهد شد.

وی درباره اعتبار لازم برای رسیدگی به وضعیت حاشیه شهر مشهد گفت: طبق هدف‌گذاری‌ها، از مهر ماه 95 تا مهر ماه سال 96 برای رسیدگی به وضعیت حاشیه مشهد حدود 25 میلیارد تومان اعتبار نیاز است، شاید بعد از آغاز کار و  مشاهده اثربخشی اقدامات انجام شده، تزریق منابع افزایش یابد.

محسنی بندپی بیان کرد: رشد پدیده حاشیه‌نشینی در کشور از سال 1340 آغاز شده و سال به سال هم افزایش پیدا می‌کند، در حال حاضر حدود 13 میلیون جمعیت حاشیه‌نشین در کشور وجود دارد که 13 درصد از جمعیت حاشیه‌نشینی کشور مربوط به خراسان‌رضوی  است.

وی خاطرنشان کرد: نسبت به افزایش مهارت‌های زندگی و مهارت‌های فنی با سازمان فنی و حرفه‌ای تفاهم‌نامه‌ای امضا شده تا افرادی که علاقه‌مند هستند مهارت‌های فنی آنان برای اشتغال افزایش پیدا کند این آموزش‌ها به صورت رایگان و با معرفی نامه سازمان بهزیستی ارائه شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در خصوص زنان سرپرست خانوار عنوان کرد: در حال حاضر دو میلیون و 500 هزار زن سرپرست خانوار وجود دارد که یک میلیون و 800 هزار نفر از آنان بدون همسر و 350 هزار نفر همسر از کار افتاده یا زندانی دارند.

محسنی بندپی گفت:  250 هزار نفر از زنان سرپرست خانوار طلاق گرفته‌اند و 150 هزار  نفر هم به صورت تنها زندگی می‌کنند، این افراد کسانی هستند که هنوز ازدواج نکرده‌اند اما از پدر و مادر خود جدا شده و به صورت خودسرپرست زندگی می‌کنند.

وی عنوان کرد: در حال حاضر 4000 گروه همیار در سطح کشور برای ارائه خدمت به زنان سرپرست خانوار فعالیت می‌کنند همچنین حدود 50 گروه نیز در حاشیه شهر مشهد راه‌اندازی شده است. در رابطه با مراکز کاهش آسیب نیز دو پایگاه بزرگ در حاشیه شهر مشهد ایجاد خواهد شد.

معاون استاندار خراسان‌رضوی در ادامه بیان‌کرد: با اجرای طرح مشاوره به زوجین متقاضی طلاق توافقی در خراسان رضوی امسال این نوع طلاق 15 درصد کاهش یافت که روند خوب و قابل قبولی است.

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.