نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اجتماعی | کد خبر: 16762
تاریخ انتشار: 1395/09/03 - 09:27:13

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند خراسان شمالی خبر داد:

سرانجام جانمایی کارخانه کمپوست شرق خراسان شمالی نهایی شد

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند خراسان شمالی از انتخاب نهایی زمین برای راه اندازی کارخانه کمپوست شرق استان خبر داد
سرانجام جانمایی کارخانه کمپوست شرق خراسان شمالی نهایی شد,

وی گفت: این زمین 20 هکتاری در پیرامون شهر بجنورد واقع است. 

به گزارش پايگاه خبري تحليلي اتفاقيه به نقل از عصر اترک، روح الله عظیمی، مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند خراسان شمالی در گفت و گو باعصر اترک اظهار کرد: برای راه اندازی کارخانه کمپوست جدید برای منطقه شرق استان سه زمین جانمایی شده بود که سرانجام با تکمیل طرح های ارزیابی زیست محیطی، زمین مورد انتظار انتخاب شد.

عظیمی با بیان اینکه این زمین به مساحت 20 هکتار در پیرامون شهر بجنورد واقع است، عنوان کرد: کارخانه کمپوستی که در این زمین احداث می شود سه شهرستان بجنورد، شیروان و فاروج را تحت پوشش قرار خواهد داد.

وی افزود: با احداث این کارخانه انتقال زباله به سایت دفن زباله باباموسی نیز متوقف خواهد شد، با این وجود، جانمایی ایستگاه موقت برای جمع آوری زباله ها از دستور کار خارج نمی شود.

وی درباره احداث این کارخانه نیز اظهار کرد: با توجه به اینکه از گذشته تاکنون چندین سرمایه گذار بومی و غیر بومی برای اجرای این پروژه اعلام آمادگی کرده اند، با این وجود، به زودی از طریق جراید از تمامی متقاضیان سرمایه گذاری برای اجرای این پروژه دعوت به حضور خواهیم داشت.

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند خراسان شمالی خاطر نشان کرد: از اولویت های سازمان پسماند استان برای واگذاری اجرای پروژه به سرمایه گذار، ارائه طرح های توجیهی اقتصادی از سوی سرمایه گذار است تا استان همچنین خود سرمایه گذار از محل اجرای این پروژه منتفع شود.

علاوه بر این، وی افزود: این سازمان همچنین انتظار دارد که سرمایه گذار در محل این پروژه، فاکتورهای زیست محیطی، بهداشتی و کاهش دفن زباله را رعایت کند.

وی درباره واگذاری مدیریت کامل کارخانه کمپوست به سرمایه گذار پس از بهره برداری نیز عنوان کرد: درصورتیکه سرمایه گذار متقاضی باشد این اقدام پس از انجام توافقات امکانپذیر است.

عظیمی در خاتمه در پاسخ به این سوال که پیش بینی اجرای این پروژه چه زمان خواهد بود؟ گفت: حدود چهار ماه فرآیند اداری تحویل زمین از اداره کل منابع طبیعی استان در قالب اجاره برای احداث این کارخانه طول می کشد، با این وجود، در طول این مدت مراحل انتخاب سرمایه گذار را طی خواهیم کرد تا آغاز اجرای این پروژه از اوایل سال آتی کلید زده شود.

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.