نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سلامت | کد خبر: 17115
تاریخ انتشار: 1395/09/14 - 08:50:51

توزیع بیش از 3000 واکسن آنفلوانزا در مراکز بهداشتی و درمانی

کارشناس مسئول گروه مبارزه با بیماری های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: سه هزار و 500 واکسن آنفلوانزا در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و درمانی استان توزیع شده است.
توزیع بیش از 3000 واکسن آنفلوانزا در مراکز بهداشتی و درمانی,

به گزارش پايگاه خبري تحليلي اتفاقيه به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان، رضا فاضلی افزود: گروه های در معرض خطر زیر پوشش دانشگاه شامل پرسنل شاغل در بیمارستان ها و مراکز درمانی بخش دولتی ،پرسنل اورژانس115 ، پرسنل دامپزشکی ، محیط بانان و بعضی از بیماران خاص و سالمندانی که در مراکز نگهداری می شوند که به طور رایگان این واکسن را دریافت می کنند.

وی ادامه داد: تزریق سالیانه واکسن آنفلوانزا برای بیماران دچار نارسایی کبد و کلیه، بیماران قلبی و ریوی مزمن، بیماران دیالیز ، زنان باردار ، مبتلایان به دیابت پیشرفته و سرطان نیز توصیه می شود.

وی یادآور شد:  در افرادی که دارای حساسیت به تخم مرغ هستند این واکسن ممنوع و زنان در سه ماهه اول بارداری بهتر است این واکسن را تزریق نکنند و بعد از آن می توانند نسبت به تلقیح واکسن اقدام کنند.

انتهای پیام/ 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.