نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اجتماعی | کد خبر: 17361
تاریخ انتشار: 1395/09/20 - 09:21:36

پروازهای ناممکن در فرودگاه بجنورد

هر از چند گاهی برخی از پروازهای فرودگاه‌های کشور به دلایلی منطقی و شاید غیرمنطقی کنسل می‌شود اما این مشکل در فرودگاه بجنورد دیگر از «گاهی» به «همواره» تبدیل‌شده است.
پروازهای ناممکن در فرودگاه بجنورد,
 
 
 
 
 
 
 
امانی مدیر سابق فرودگاه بجنورد: "آی آل اس" کنسلی پروازها را به صفر می‌رساند
 
رزاز مدیر فعلی فرودگاه بجنورد: "آی آل اس" معجزه نمی‌کند
 
به گزارش پايگاه خبري تحليلي اتفاقيه، کافی است تاکمی دل آسمان بگیرد و هوای شهر بجنورد ابری و نمناک شود آن‌وقت تمام برنامه‌ریزی‌های سفر به‌سادگی کلام " پرواز بجنورد کنسل شد" به هم می‌ریزد.
 
شاید آن‌هایی که خبر کنسلی پروازهای فرودگاه بجنورد را در رسانه و فضای مجازی مطالعه می‌کنند آب‌وهوای این شهر و استان را بسیار نامتعادل و طوفانی تصور می‌کنند اما واقعیت چیز دیگری است و مشکل نه از برودت هوا که از فرودگاه بجنورد و شاید هم مدیریت‌های این فرودگاه باشد!
 
از سال‌های گذشته هر بار برای کنسل نشدن پروازهای فرودگاه بجنورد نسخه‌ای پیچیده شد، یک‌بار با صرف اعتبار میلیاردی کوه بابا موسی تراشیده شد و یک‌بار طرح افزایش طول باند فرودگاه با هزار و یک مشکل انجام گرفت.
 
اکنون مدام خبر "آی آل اس"آمد هواپیمای فلایت چک نیامد و فلایت چک آمد "آی آل اس"خراب بود را می‌شنویم.
 
به‌تازگی هم متوجه شدیم که یکی از سه فرستنده سیستم "آی آل اس" نقص فنی داشته که به شرکت سازنده ارسال‌شده و فرستنده جایگزین تحویل گرفته شد و باز باید منتظر بمانیم تا تست پرواز (فلای چک) انجام شود.
 
به‌هرحال انتظار از فرودگاهی که سر درب آن "بین‌المللی" قیدشده بیش از این است که پس از ماه‌ها هنوز درگیر کنسلی پروازها و جا ماندن میهمانان کشوری باشیم.
شنیدن این موضوع که دوستان و مسئولان کشوری خطر و سختی راه مشهد به بجنورد را به جان می‌خرند و اما ترجیح می‌دهند بجای پرواز تهران – بجنورد با پرواز تهران- مشهد مسافرت کنند ما را غمگین می‌کند.
البته با حضور مدیریت جدید و قول‌های او انتظار می‌رفت فرودگاه بجنورد به سمت بین‌المللی شدن و بهتر شدن پروازها پیش رود اما ظاهر امر روایت از کنسلی‌ها استمرار دارد و قرار است بازهم بهانه‌های جدیدی مطرح شود در زیر برای اطلاع بیشتر شما نمونه‌هایی از وعده‌های مدیران و بخش اندکی از سخنان مردم را آورده‌ایم.
 رزاز مدیر فرودگاه بین‌المللی بجنورد بیان داشت: در صورت برقراری پروازها فرودگاه بجنورد آمادگی اعزام و پذیرش پروازهای عتبات عالیات برای شهرستان‌های استان‌های همجوار هم وجود دارد.
وی یادآور شد: احتمالاً ILS این فرودگاه در ۲۲‌ آبان ماه برابر با روز جهانی الکترونیک هواپیما افتتاح شود و با پرواز هواپیمای فلایت‌چک بر فراز این فرودگاه، این دستگاه کمک ناوبری عملیاتی شود.
 
رزاز اضافه کرد: به‌زودی این آنتن نصب می‌شود و احتمالاً پروازهای عتبات عالیات این فرودگاه پس از ماه صفر امسال برقرار شود.
* امانی مدیر فرودگاه بین‌المللی بجنورد در پاسخ به این سؤال که مسئولان استانی در حال پی گیری برای انجام پروازهای شرکت ماهان به این فرودگاه هستند و آیا نصب این دستگاه امکان پرواز برای این شرکت را فراهم خواهد کرد، توضیح داد: با نصب این دستگاه مشکلات پرواز برای ایرلاین ها به حداقل و حتی به صفر می‌رسد.
* رزاز با تأکید بر اینکه نمی‌توان فرودگاه‌های کوچک را به خاطر محدودیت‌های موجود تعطیل کرد، گفت: به‌عنوان‌مثال وضعیت برخی از فرودگاه‌ها در برخی از کشورهای اروپایی حادتر از فرودگاه بجنورد است اما آن‌ها این فرودگاه‌ها را تعطیل نکرده‌اند بلکه برای آن‌ها برنامه زمان‌بندی قرار داده‌اند. با نصب و تأیید دستگاه آییلس در فرودگاه بجنورد میزان کنسلی‌ها پروازها به حداقل خواهد رسید اما این دستگاه معجزه نخواهد کرد. ایسنا
 
اهتمام فرودگاه بجنورد برای برقراری پروازهای عتبات
 
مدیر فرودگاه بین‌المللی بجنورد گفت: اهتمام لازم به‌منظور برقراری پروازهای عتبات از فرودگاه بین‌المللی بجنورد به عتبات وجود دارد.
سید مهدی رزاز امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار کرد: برای برقراری پروازهای عتبات از فرودگاه بین‌المللی طی چند روز آینده نشستی را با مسئولان حج و زیارت خواهیم داشت.
رزاز مدیر فرودگاه بین‌المللی بجنورد بیان داشت: در صورت برقراری پروازها فرودگاه بجنورد آمادگی اعزام و پذیرش پروازهای عتبات عالیات برای شهرستان‌های استان‌های همجوار هم وجود دارد.
مدیر فرودگاه بین‌المللی بجنورد بیان داشت: به‌طورقطع برقراری پروازهای بجنورد به عتبات عالیات منافع زیادی ازجمله استفاده از ظرفیت‌های فراهم‌شده در این فرودگاه بین‌المللی دارد.
 
با نصب آنتن ILS فرودگاه بجنورد پروازهای عتبات برقرار می‌شود
 
زمان انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۵ 
 
مدیر فرودگاه بجنورد بابیان اینکه مدتی است دستگاه کمک ناوبری ILS در فرودگاه بجنورد نصب‌شده است اما به دلیل مشکل در آنتن آن، مورد بهره‌برداری قرار نگرفت، گفت: درصدد راه‌اندازی پروازهای عتبات عالیات برای نخستین بار در این فرودگاه هستیم که با اصلاح و نصب آنتن ILS فرودگاه این تصمیم عملیاتی می‌شود.
سید مهدی رزاز عنوان کرد: مسئولان استان خراسان شمالی و سازمان حج و زیارت برای راه‌اندازی پروازهای عتبات عالیات در فرودگاه بجنورد اعلام آمادگی کردند. این پرواز برای نخستین بار صورت می‌گیرد.
رزاز اضافه کرد: به‌زودی این آنتن نصب می‌شود و احتمالاً پروازهای عتبات عالیات این فرودگاه پس از ماه صفر امسال برقرار شود. در این راستا شرکت هواپیمایی اترک اعلام آمادگی کرده است البته هنوز با ایرلاین‌های دیگری وارد مذاکره نشدیم. به نظر می‌رسد برای تأمین ناوگان موردنظر با مشکلی مواجه نخواهیم شد.
وی یادآور شد: احتمالاً ILS این فرودگاه در ۲۲‌ آبان ماه برابر با روز جهانی الکترونیک هواپیما افتتاح شود و با پرواز هواپیمای فلایت‌چک بر فراز این فرودگاه، این دستگاه کمک ناوبری عملیاتی شود.
 
با نصب دستگاه "آی ال اس" امکان پرواز برای شرکت هواپیمایی ماهان فراهم می‌شود
 
مدیر فرودگاه بجنورد گفت: با نصب دستگاه "آی ال اس"  امکان پرواز برای شرکت هواپیمایی ماهان فراهم می‌شود.
امانی در پاسخ به این سؤال که مسئولان استانی در حال پی گیری برای انجام پروازهای شرکت ماهان به این فرودگاه هستند و آیا نصب این دستگاه امکان پرواز برای این شرکت را فراهم خواهد کرد، توضیح داد: با نصب این دستگاه مشکلات پرواز برای ایرلاین ها به حداقل و حتی به صفر می‌رسد.
وی در خصوص این دستگاه اظهار کرد: هم‌اکنون این دستگاه نصب و چک زمینی آن توسط شرکت سازنده انجام‌شده است.
امانی افزود: منتظر هواپیمای چک وارسی پرواز هستیم و این امر در دستور کار سازمان هواپیمایی قرار دارد تا انجام شود.
وی ادامه داد: با انجام این مرحله از کار، پروازها به‌خوبی انجام می‌شود و مشکلات به حداقل می‌رسد.
منبع: ایسنا
یکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۳
 
مدیر فرودگاه بجنورد اعلام کرد:  آی ال اس"  معجزه نمی‌کند
رزاز مدیر فرودگاه بجنورد در پاسخ به سؤال دیگری که آیا با نصب دستگاه "آی ال اس"  میزان کنسلی پروازها به صفر خواهد رسید؟ توضیح داد: فرودگاه بجنورد یکی از فرودگاه‌های خاص است که وقتی هواپیما می‌خواهد به مرحله کاهش ارتفاع برای نشست هواپیما برسد در منطقه کوهستانی قرار می‌گیرد. فرودگاه‌هایی همچون سنندج، خرم‌آباد، ایلام و سنندج این‌گونه هستند.
رزاز با تأکید بر اینکه نمی‌توان فرودگاه‌های کوچک را به خاطر محدودیت‌های موجود تعطیل کرد، گفت: به‌عنوان‌مثال وضعیت برخی از فرودگاه‌ها در برخی از کشورهای اروپایی حادتر از فرودگاه بجنورد است اما آن‌ها این فرودگاه‌ها را تعطیل نکرده‌اند بلکه برای آن‌ها برنامه زمان‌بندی قرار داده‌اند. با نصب و تأیید دستگاه "آی ال اس"  در فرودگاه بجنورد میزان کنسلی‌ها پروازها به حداقل خواهد رسید اما این دستگاه معجزه نخواهد کرد. ایسنا
 
امانی به مهر خبر داد: دستگاه "آی ال اس"  به‌زودی در فرودگاه بجنورد نصب می‌شود
 
- سه‌شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۳ -
 
مدیر فرودگاه بین‌المللی بجنورد گفت: دستگاه آییلس (نشست‌وبرخاست الکترونیکی هواپیماها) برای این فرودگاه خریداری‌شده و به‌زودی نصب می‌شود.
محمود امانی بنی در گفتگو با خبرنگار مهر در واکنش به اظهارات یکی از نمایندگان بجنورد، از خرید دستگاه آییلس به‌منظور تسهیل نشست‌وبرخاست هواپیما در فرودگاه بین‌المللی بجنورد خبر داد و افزود: این دستگاه اکنون مراحل ترخیص از گمرک را می‌گذراند و به‌زودی در فرودگاه بجنورد نصب خواهد شد.
به گفته وی با نصب این دستگاه فرازوفرود هواپیماها در فرودگاه مرکز خراسان شمالی در شرایط جوی نامساعد بارانی و شب نیز امکان‌پذیر خواهد شد.
وی با اشاره به  آماده‌سازی تجهیزات موردنیاز برای نصب این دستگاه در فرودگاه بجنورد، اضافه کرد: به‌محض ترخیص دستگاه از گمرک جمهوری اسلامی ایران، آییلس فرودگاه بجنورد نصب و بهره‌برداری می‌شود.
گفتنی است، موسی‌الرضا ثروتی، نماینده مردم شهرستان‌های بجنورد، مانه وسملقان، راز و جرگلان، گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی دوشنبه در مصاحبه با یکی از نشریات محلی خراسان شمالی اعلام کرده بود دستگاه آییلس فرودگاه بجنورد به دلیل اهمال مسئولان استان به فرودگاه تبریز منتقل‌شده است.
 
دیدگاه برخی از هم استانی‌ها
اکرمی مردم بجنورد همت کردند و فرودگاه را ساختند اما مسئولان نتوانستند شرایط بهره‌برداری را فراهم کنند
وحیدی می‌گوید: سال‌به‌سال دریغ از پارسال امسال نسبت به سال قبل تعداد پروازها کم شده و تا هوا ابری می‌شود پروازها کنسل می‌شود درصورتی‌که مسئولان فرودگاه اعلام کردند با نصب دستگاه "آی ال اس"  مشکلات برطرف می‌شود و دستگاه هم به قول خودشان نصب شد اما بازهم پروازها کنسل می‌شود
محمد زاده دل پردردی دارد و می‌گوید با توجه به شرایط شغلیش مجبور است بیشتر از هواپیما استفاده کند اما اوقات ضروری و مهم از مشهد رفت‌وآمد می‌کند یا سبزوار و حاضر به ریسک نیست او می‌گوید مدیران اینجا دغدغه توسعه ندارند مدیر قبلی خوب کار می‌کرد متأسفانه به‌جای بهتری بردند درصورتی‌که وقتی مدیری خوب کار می‌کند باید حمایتش کنند تا توسعه فرودگاه و رفع نواقص زودتر انجام شود سال گذشته نمایندگان و مدیران مسابقه گذاشته بودند تا خرید و نصب "آی ال اس"  را اطلاع‌رسانی کنند چرا حالا که نصب‌شده است پس پروازها کنسل شده است واقعیت این است که ما سرکار هستیم در رابطه با کنسلی مدتی گفتند سیستم روشنایی ندارد مدتی مرتفع بودن کوه را اعلام کردند مدتی گفتند شرکتی استانی باید ایجاد شود الآن هم فلایت چک را بهانه می‌کنند.
 محمد زاده می‌گوید: حرف مرا بنویسید من در فرودگاه بجنورد حسی از خراسان شمالی ندارم چرا بعد از بیست سال هنوز نتوانسته‌اند یک مدیر یا معاون بومی تربیت کنند کجای کار ایراد دارد.
خانم صابری یکی دیگر از شهروندان می‌گوید من در روزنامه شما فکر کنم خواندم قرار است پرواز عتبات عالیات رو راه بیندازند لطفاً از قول من بگویید شما پروازهای تهران را راه بیندازید عتبات پیشکش شما
 
انتهای پیام/قلی زاده 
 

به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.