نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 17717
تاریخ انتشار: 1395/09/29 - 15:21:03

معاون سیاسی استاندار خراسان رضوی:

تاختن به جریان رقیب، دور از اخلاق است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: یکی از چالش‌های امروز تاختن بر جریان رقیب است، امری که علاوه بر دور بودن از اخلاق سرمایه‌های اجتماعی را دچار آسیب می‌کند.
تاختن به جریان رقیب، دور از اخلاق است,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ؛ سید جواد حسینی روز یکشنبه در نشستی با مدیران برخی روزنامه، جراید و خبرگزاری‌ها با بیان این که طی سالیان اخیر، سرمایه اجتماعی در جامعه جهانی و ایران روند رو به رشدی نداشته است، افزود: یکی از مولفه‌هایی که در تقویت این مهم، تاثیر گذار است، رابطه ملت و دولت و نوع تنظیم روابط آن‌ها است.

وی یکی از چالش‌های امروز را تاختن بر جریان رقیب دانست و تاکید کرد: این رویکرد علاوه بر این که به دور از اخلاق است؛ سرمایه‌های اجتماعی را دچار آسیب می‌کند.  

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی افزود: هر اقدامی‌که به کارآمدی دولت منجر شود در تقویت سرمایه اجتماعی تاثیر گذار خواهد بود و در این میان نقش رسانه‌ها برای اطلاع رسانی از خدمات ارائه شده، برای ارتقای خدمت رسانی به مردم و افزایش میزان رضایتمندی آنان، تعیین کننده است.


واقعیت‌ها به دور از سیاه‌نمایی
حسینی با استقبال از نقد سازنده رسانه‌ها، گفت: در بُعد تحلیل نیازمند نقد هستیم ولی در حوزه خبر و اطلاع رسانی باید واقعیت‌ها به دور از سیاه نمایی و القا یاس و ناامیدی در جامعه منتشر شود.

وی با تاکید بر لزوم ایفای نقش موثر رسانه‌ها در راستای تقویت سرمایه‌های اجتماعی و انتقال صحیح اخبار؛ اطلاع رسانی به موقع، جامع و صحیح را ضروری و از جمله رسالت‌های اصحاب رسانه برشمرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با استقبال از نشست با مدیران رسانه‌ها، اظهار داشت: به منظور اثر بخشی بیشتر و استفاده از خرد جمعی، این دیدارها به صورت موضوع محور، برگزار خواهد شد.


وی در ادامه به موضوعات و رخدادهای اخیر مشهد و استان اشاره کرد و گفت: در بحث لغو سخنرانی علی مطهری اختلاف نظری وجود داشت و دادستان با تصور اینکه احتمال وقوع جرم وجود دارد براساس وظیفه خود با لغو جلسه اقدام به پیشگیری از آن کرد.

حسینی افزود: نظر ما این بود که اگر موضوع به شورای تامین انعکاس می‌یافت تصمیم‌گیری راحت تر انجام می‌شد و بر این مبنا مقرر شد مباحث اختلاف نظری تبدیل به آئین نامه شده تا این مشکل حل شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با تاکید بر اینکه شورای تامین استان سراسر محبت، صممیت و همگرایی است گفت: در نظام جمهوی اسلامی باید همه دست به دست داده و امور را پیش ببریم.


دولت، مشهد2017 را باجدیت دنبال می‌کند
وی با اشار به موضوع مشهد 2017 نیز گفت: وقتی قرار است کار ملی انجام شود باید همه پای کار باشند ضمن اینکه دولت در این زمینه با کمبود اعتبارات مواجه است اما نمی‌توان همه چیز را به اعتبار موکول کرد. ازطرفی کار در این حوزه با جدیت در حال انجام است.


حسینی ادامه داد: همچنین تلاش دولت به ویژه استاندار و معاونان وی در بحث معضلات موسسات مالی اعتباری و شرکت پدیده بسیار برجسته بوده و اگر این تلاش‌ها را تنها اقدامات آن‌ها در استان محاسبه کنیم باز قابل توجه است.


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی خاطر نشان کرد: با وجود اینکه این مباحث ارتباطی با دولت نداشت اما دولت تمام توان خود را برای حل و فصل آن به کار گرفت و امروز این مسائل به صورت جدی در حال حل شدن است اما برخی رسانه‌ها، به صورت جهت‌دار در این حوزه عمل می‌کنند.


26مدرسه و 43پایگاه سلامت در حاشیه شهر مشهد
حسینی تصریح کرد: در حوزه حاشیه نشینی نیز امروز عنوان می‌شود اقدامی از سوی دولت انجام نشده حال انکه کار گسترده‌ای در حال انجام است و حداقل 26مدرسه و 43پایگاه سلامت در این مناطق احداث شد.


وی اظهارکرد: با این حال حاشیه مشهد هنوز از حالت حاشیه خارج نشده اما نیاز است درکنار تلاش‌های صورت گرفته، اقناع و اطلاع رسانی به مردم نیز انجام شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه عدالت یکی از گفتمان‌های اصلی انقلاب اسلامی است، گفت: امروز یکی از جفاها به دولت آن است که عده‌ای تلاش می‌کنند فرآیند تمام تلاش‌های دولت فقط برجام بوده و آن نیز به نتیجه‌ای منتهی نشده است، در حالی که برجام دستاوردهای زیادی نظیر آشکارکردن چهره اصلی آمریکا در مقابل نظام جمهوری اسلامی را داشته است و امروز دیگر نمی‌تواند سایر کشورهای دنیا را در این مخالفت همراه کند.

حسینی با بیان اینکه مدیریت یعنی تبدیل تهدید به فرصت، گفت: گاه با مدیریت‌های خود فرصت را تبدیل به تهدید می‌کنیم.

 

انتهای پیام/
 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.