نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 17917
تاریخ انتشار: 1395/10/04 - 14:49:10

استاندار خراسان رضوی در بازدید از واحدهای تولیدی استان خبر داد:

110هزار شغل جدید تا پایان دولت یازدهم

استاندار خراسان رضوی از یک مجموعه تولیدی مواد مورد نیاز صنعت سرامیک اعم از لعاب، رنگ، پودرهای چاپ، رنگ‌های چاپ، لعاب‌های مخصوص و مصنوعات سرامیکی پیشرفته در مشهد بازدید کرد.
 110هزار شغل جدید تا پایان دولت یازدهم,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، علی رضا رشیدیان در حاشیه این بازدید افزود: هدف از این سرکشی‌ها، تلاش برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی و تحول در اشتغال و تولید است. بر اساس برنامه‌ریزی‌ها تا پایان دولت یازدهم بیش از 110هزار فرصت شغلی جدید به ظرفیت اشتغال موجود استان افزوده می‌شود. این میزان اشتغال با راه اندازی پروژه‌هایی که مراحل نهایی خود را می گذراند، ایجاد خواهد شد.

وی افزود: با توجه به منویات مقام معظم رهبری و تاکیدات ریاست محترم جمهوری مبنی بر تحقق سیاست‌‌های اقتصاد مقاومتی، باید برای فعال تر شدن تمام ظرفیت‌های تولیدی و استفاده از توان داخل، برنامه ریزی و تلاش کرد.

استاندار خراسان رضوی ضمن استماع مشکلات این واحد صنعتی، از مدیران دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های استان خواست، در چارچوب اختیارات و مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، برای حل مشکلات بخش صنعت و تولید اقدام کنند.

همراهی بانک‌ها قابل تقدیر است
رشیدیان همراهی بانک‌ها و دستگاه‌ها را در این راستا طی سال جاری قابل تقدیر دانست و تاکید کرد: این روند باید همچنان با قدرت و جدیت ادامه پیدا کند.
وی گفت : با تحقق این امر تا حدودی مشکل اشتغال در استان مدیریت می شود و تلاش خواهدشد که این وضعیت و بهبود رونق تولید در حوزه صنعت و کشاورزی ادامه یابد.


105هزار شغل نیاز سالانه استان
 وی با اشاره به مطالعه‌ای که در خصوص اشتغال استان با مشارکت بخش دانشگاهی، صنعت وکشاورزی بر اساس سند چشم انداز و نیز آمایش استان و سایر اسناد بالادستی انجام شده،گفت : سالانه باید برای مدیریت اشتغال استان 105 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد شود. براساس اعلام مرکز آمار ایران از تابستان سال 94 تا همین فصل در سال جاری، با تلاش بخش خصوصی ، همکاری بانک‌ها و دولت بیش از 120 هزار فرصت شغلی جدید به مشاغل موجود استان افزوده شده است.

وی اظهار کرد: این جهش در اشتغال استان موجب شد تا نرخ بیکاری خراسان رضوی کاهش یافته و از متوسط کشوری هم کمتر شود.
وی گفت: این شرایط حاکی از روند رشد خوب ومنطقی در حوزه صنعت است چنانکه حجم تسهیلات پرداختی بانک‌ها در قالب طرح رونق تولید ونیز خارج از این قالب به بخش صنعت ونیز کشاورزی استان بیش از 900 هزار میلیارد ریال است.


وی در عین حال ابراز امیدواری کرد : با تلاش‌هایی که در بخش‌ها مختلف خصوصی و دولتی در حال انجام است ، این اشتغال به رقمی بیش از 110 هزار مورد برسد.

رونق تولید در441واحد تولیدی استان
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی از بهره مندی 441 واحد صنعتی، کشاورزی دچار مشکل این استان از تسهیلات رونق تولید خبر داد.
راضیه علیرضایی که استاندار خراسان رضوی را در این بازدیدها همراهی می‌کردبه خبرنگاران گفت: این تعداد واحد تولیدی تاکنون از سه هزار و 650 میلیارد ریال تسهیلات این بخش استفاده کرده‌اند.


وی افزود: برای واحدهای دارای بیش از 100 نفر نیز که به صورت خاص مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتی استان را داشته اند تسهیلات ویژه‌ای داده شده است.
وی اظهار کرد: در این زمینه در مجموع 77 واحد برای استفاده از تسهیلات این بخش ثبت نام کردند که از این تعداد 27 مورد امکان دریافت این تسهیلات را یافتند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با تاکید بر اینکه طرح رونق تولید عملکرد بسیار خوبی در این مدت داشته است، گفت: با اجرای این طرح وضعیت واحدهایی که به هر دلیل امکان دریافت تسهیلات از سیستم بانکی کشور نداشتند، تبدیل به شرایطی شد که بتوانند ادامه فعالیت دهند.

وی افزود: واحدهایی که در لیست سیاه بوده و بدهی معوقه داشتند با این تسهیلات دوباره ساماندهی شده و تسهیلات جدید گرفتند.

وی ادامه داد: یکی از مصوبات اردیبهشت ماه ستاد اقتصاد مقاومتی کشور تقسیط بدهی‌های مالیاتی واحد‌های تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی و افزایش زمان تقسیط و افزایش اختیارات بنگاه‌ها بود که در خراسان رضوی هر سه مورد از ابتدای خرداد ماه امسال به طور جدی پیگیری شده است.


علیرضایی با بیان اینکه ستاد اقتصاد مقاومتی سه مصوبه داشت که برای واحدهای تولیدی دارای مشکل در ارتباط با بانکها راهگشا بود گفت: بر این اساس واحدهایی که چک برگشتی یا بدهی معوقه داشته یا تعطیل شده بودند می توانند تسهیلات بانکی دریافت کنند در حالی که پیش از آن بر اساس قانون نظام بانکی، معادل 60 درصد مجموع فروش سه سال گذشته این واحدها به آنان تسهیلات پرداخت می شد.

وی افزود: هدف از طرح رونق تولید آن بود که واحدهایی که در اثر تحریم و مشکلات بانکی، فشارها و تغییر نرخ سود بانکی و تغییر نرخ ارز دچار مشکل شده بودند از این امتیازات استفاده کنند.

وی اظهار کرد: بسیاری از واحدهای دچار مشکل در این استان تاکنون از این تسهیلات استفاده کردند که در بهبود شرایط و رونق تولید در استان موثر بود.
 

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.