نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 17963
تاریخ انتشار: 1395/10/05 - 15:28:43

استاندار خراسان رضوی خبر داد:

بهره‌برداری از 502 طرح و پروژه عمرانی در استان

استاندار خراسان رضوی با تاکید بر لزوم برنامه ریزی و تعامل مدیران جهت تحقق سیاست‌های دولت تدبیر و امید در استان گفت: ۵۰۲ طرح و پروژه عمرانی تا پایان دولت یازدهم در استان به بهره‌برداری می‌رسد.
 بهره‌برداری از 502 طرح و پروژه عمرانی در استان,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، علی رضا رشیدیان در دیدار با فرمانداران شهرستان‌های استان با اشاره به اقدامات موفق دولت در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و جهش چشم گیر شاخص‌ها در مقایسه با دوره ی مشابه قبل از آن، افزود: این امر به مدد سیاست‌های صحیح، تلاش و هم افزایی مسوولان در رده‌های مختلف مدیریتی حاصل شده است.
وی با اشاره به اتخاذ رویکرد اعتدال، تدبیر و امید آفرینی در اجرای برنامه‌ها افزود: این رویکرد باید در دستورکار تمام مسوولان استان به ویژه فرمانداران قرار داشته باشد و از تمامی‌ظرفیت‌ها استفاده شود.

استاندار خراسان رضوی بر ضرورت استفاده از ظرفیت طیف‌های مختلف سیاسی و اجتماعی برای شتاب بخشیدن به روند توسعه استان تاکید کرد و گفت: کسب موفقیت در عرصه‌های مختلف در گرو همکاری صمیمانه ، هم افزایی و تلاش همه قشر‌ها است .


رشیدیان یکی از شاخص مهم دولت یازدهم را عقلانیت و تدبیر همراه با اعتدال دانست و تاکید کرد: این دولت ضمن حفظ استقلال و عدم وابستگی به جریان خاصی در کشور، از تمامی‌گروه‌ها اعم از اصولگرا و اصلاح طلبِ معتدل، استفاده کرده است.


وی خاطر نشان کرد: به مدد این همدلی و استفاده از ظرفیت‌ها، شاهد اقدامات موثری در کشور و استان بوده ایم به گونه‌ای که علاوه بر اقداماتی که تاکنون برای کاهش بیکاری، رونق تولید و صنعت صورت گرفته، 502طرح و پروژه عمرانی تا پایان دولت یازدهم در استان به بهره برداری می‌رسد.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: علاوه بر این 9 هزار میلیارد تومان پروژه اقتصادی نیز با کمک دولت، بانک‌ها و بخش خصوصی تا پایان این دولت در استان افتتاح خواهد شد که سهم قابل توجهی در شتاب توسعه دارد.


رشیدیان با بیان این که 563میلیارد تومان از مطالبات استان در بخش‌های مختلف اعم از پروژه‌های ملی، ملی استانی شده و مصوبات سفر، در قالب اوراق و اسناد بانک اسلامی‌در حال نهایی شدن است؛ گفت: با ورود این منابع به استان شاهد رونق مضاعفی در حوزه‌های گوناگون خواهیم بود.


وی افزود: این منابع، علاوه بر بودجه‌های سنواتی است که برای جذب و تخصیص 100درصدی آن تلاش می‌شود و فرمانداران نیز در این راستا نقش تعیین کننده‌ای دارند.
استاندار خراسان رضوی خواستار تعامل سازنده ی فرمانداران با نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی‌و ائمه جمعه در شهرستان‌ها شد و خاطر نشان کرد: استفاده از مدیرانی توانمند و حرکت بر مدار شایسته سالاری و لزوم بهره‌گیری از قشر‌های اثر گذار و نخبگان در راستای توسعه همه جانبه ی مناطق مختلف استان، باید مورد توجه قرار داشته باشد.


وی با تاکید بر ارتقای رضایت عمومی‌در جامعه گفت: مدیران بایستی از انتقاد سازنده استقبال کنند زیرا نقد منصفانه، زمینه رشد و تعالی امور را فراهم خواهد کرد .
رشیدیان توزیع متوازن امکانات در اقصی نقاط استان را از مصادیق توجه به حقوق شهروندی برشمرد و تصریح کرد: انطباق تمام برنامه‌ها و طرح‌های توسعه‌ای استان با اسناد بالادستی از قبیل سند توسعه و آمایش ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است.


استاندار خراسان رضوی رونمایی از منشور حقوق شهروندی را در همین راستا دانست و افزود: حقوق شهروندی شکل ملی حقوق بشر و در واقع تفسیری ملی از مفهوم عام و جهانشمول است که از متن کنوانسیون‌ها و معاهدات بین المللی در حوزه حقوق منشا گرفته و اکنون در بعد داخلی حقوق در قالب قوانین داخلی تجسم یافته که بهترین منبع الهام بخش آن احکام نورانی دین مبین اسلام است.


وی با اشاره به قرار گرفتن در آستانه ورود به سال جدید میلادی و انتخاب مشهد 2017 اظهار داشت: اگر چه مراسم افتتاحیه این مهم، در چهارم، پنجم و ششم بهمن ماه برگزار خواهد شد ولی عملا از 11 دی ماه سال جاری، پایتختی فرهنگی جهان اسلام به مشهد منقل می‌شود که باید از این فرصت نهایت استفاده را ببریم.
 رشیدیان به موضوع انتخابات سال آینده ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی‌شهر و روستا نیز اشاره و بيان کرد: لزوم زمینه سازی برای برگزاری انتخاباتی سالم، قانونمند، با شکوه و حضور حداکثری مردم یک اصل است. فرمانداران باید مراقب باشند که وارد فضاهای حاشیه‌ای و اختلافات نشوند. باید از استفاده از امکانات دولتی بر له یا علیه کاندیداهای مختلف به شدت پرهیز شود.


وی با بیان این که پس از اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی؛ ساماندهی و مدیریت آسیب‌های اجتماعی به عنوان یک اولویت با جدیت دنبال شده است؛ افزود: این مهم باید با جدیت در استان دنبال شود و فرمانداران باید نسبت به این موضوع اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.


رشیدیان خواستار تدوین برنامه‌ای اجرایی در شهرستان‌ها برای مدیریت، ساماندهی و کاهش آسیب‌های اجتماعی شد و گفت: این موضوع باید با جدیت دنبال شود.
بهره‌گیری از ظرفیت بخش خصوصی، بهبود فضای کسب و کار، اولویت دادن به اتمام پروژه‌های نیمه تمام، استفاده بهینه از منابع انرژی و ساماندهی مسکن مهر از دیگر تاکیدات استاندار خراسان رضوی در جمع فرمانداران شهرستان‌های استان بود.
 

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.