سرویس سیاسی | کد خبر: 18003
تاریخ انتشار: 1395/10/06 - 15:25:14

استاندار خراسان رضوی مطرح کرد؛

مشهد2017؛ ظرفیتی برای دیپلماسی زیارت

استاندار خراسان رضوی گفت: باید مساله دیپلماسی زیارت، به عنوان کامل کننده سیاست‌های دیپلماتیک جمهوری اسلامی ‌در رویداد مشهد2017 که پایتخت فرهنگ اسلامی تعیین شده است مبنای عمل در ارتباط با دنیا به ویژه جهان اسلام قرار گیرد.
 مشهد2017؛ ظرفیتی برای دیپلماسی زیارت,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، علیرضا رشیدیان در جلسه کارگروه ملی زیارت افزود: رویداد مشهد2017 ظرفیت بسیار مناسبی است تا در شرایطی که دشمنان، گروه‌های افراطی و داعش سعی در مخدوش کردن چهره عقلایی و رحمانی اسلام را دارند و ایران و تشیع را در مقابل جهان اسلام و افکار عمومی جهان قرار می‌دهند، بتوانیم از این فرصت، بهره گرفته و این توطئه‌ها را خنثی کنیم.

 استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: باید در برش‌های مختلف جامعهف اعم از زنان، جوانان، ورزشکاران، هنرمندان و غیره با محوریت رویداد مشهد2017 روابط مشترک با کشورهای مختلف به ویژه جهان اسلام را با تکیه بر ظرفیت‌های تاریخی، فرهنگی مشترک، توسعه و تقویت نموده تا در این تبادلات، ذهنیت منفی که دشمنان از نظام ما و اسلام ارائه می‌دهند، از بین برود.

 رشیدیان خاطر نشان کرد: این شرایط، فرصت مغتنمی است که برای ایجاد و تقویت روابط روشنگرانه، اتحاد و انسجام بین مسلمانان و ملت‌ها می‌توان از آن بهره مناسب را برد و در این راستا آستان قدس رضوی و مضجع منور امام رضا(ع) هم با توجه به ظرفیت‌های قابل توجهی که دارد می‌تواند در حوزه بین الملل به کمک کشور و استان آمده و زمینه ایجاد گفت و گو و گفتمان مشترک بین فرق، مذاهب و نحله‌های مختلف اسلامی را در جهت ایجاد همدلی و انسجام بیشتر، فراهم کند.

دبیر کارگروه ملی زیارت در ادامه با اشاره به اینکه کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر ارزش‌های دینی بنا نهاده شده است، افزود: امروز هجمه‌های گسترده‌‌ای علیه این مبانی دینی، به َاشکال مختلف در حال وقوع است .


 استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه در هر نظام و حکومتی اشکالات و ایرادتی وجود دارد، اظهار کرد: نباید فرصت و زمینه برای دشمنان فراهم کرد تا از این جزئیات برای ضربه زدن به نظام و انقلاب بهره ببرند.


رشیدیان در این شرایط، حفظ انسجام و اتحاد داخلی را ضروری خواند و افزود: عنصر بسیار مهم قوام و دوام و استمرار بخش به فرهنگ دینی در کشور ما، حب اهل بیت(ع) و پیامبر مکرم اسلام(ص) است و بیش از آن، زیارت عنصر بسیار موثر در استحکام دینی است که در بدترین شرایط این کشور چون جنگ و دفاع مقدس و غیره، انگیزه مقاومت و ایستادگی و همراهی‌ها را تقویت نموده و کمبودها را به حاشیه رانده است.


دبیر کارگروه ملی زیارت ادامه داد: حب اهل بیت(ع) یک انگیزه بسیار بالا برای حرکت‌های جهادی و شجاعانه رزمندگان در عرصه‌های مختلف بوده و امروز نیز که مسائل و مشکلات فرهنگی نمود یافته، عنصر زیارت می‌تواند همانند زمان دفاع مقدس؛ برای حفظ ، استمرار و تقویت ارزش‌های دینی در جامعه به کار گرفته شود.


 استاندار خراسان رضوی با تاکید بر ضرورت تقویت و حمایت از موضوع زیارت در جامعه افزود: امروز در کنار کارگروه ملی زیارت کمیته کارشناسی فعال شده تا اقدامات و تصمیمات و مصوبات مبتنی بر کار کارشناسی دقیق و اساسی را ارائه نماید و این کمیته پایه و اساس مصوبات کارگروه ملی زیارت خواهد بود.

رشیدیان عنوان کرد: ظرفیت زیارت در کشور فقط مختص و محدود به حوزه فرهنگی و دینی نیست بلکه این فرصت در حوزه مسائل اجتماعی، سیاسی و نیز اقتصادی هم می‌تواند بسیار موثر و کارگشا باشد .

 وی تاکید کرد: زیارت خود زمینه‌‌ای برای ایجاد اشتغال، توسعه تجارت و بهره گیری از بازار مناسب این عرصه در بحث سوغات می‌باشد.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: چنان که فقط سوغات، بازاری حداقل سه هزار میلیارد تومانی در استان ایجاد کرده که باید با استفاده از تولیدات داخلی از این فرصت برای رونق اقتصاد استان و کشور بهره گرفت و این بازار عظیم اقتصادی را نباید به خارجی‌ها واگذار کرد.

رشیدیان تصریح کرد: از این رو باید به ظرفیت‌های مختلف زیارت در ابعاد متعدد بر مبنای سند چشم انداز و اسناد بالادستی توجه جدی شود.
 
 

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.