نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اقتصادی | کد خبر: 18039
تاریخ انتشار: 1395/10/07 - 15:35:33

اتفاقیه، ادعای بحث برانگیز نماینده مجلس درباره ارزش سهام پدیده را بررسی می‌کند؛

توافق پدیده و شهرداری شاندیز روی هوا

این روزها اخبار امیدوار کننده‌ای از پدیده به گوش می‌رسد و به نظر می‌رسد عزمی راسخ برای حل مشکل این پروژه عظیم و تعداد بیشمار سهامداران آن به‌وجود آمده است.
توافق پدیده و شهرداری شاندیز روی هوا,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، آخرین تصمیمی که توسط مسئولان گرفته شد توافق شهرداری و مدیران پدیده برای صدور پایان‌کار بود که در این صورت ساخت پروژه نیز استارت می‌خورد. اما هنوز جوهر این توافق خوش نشده است که محمد دهقان نماینده مردم طرقبه شاندیز و چناران با ارسال نامه‌ای به رئیس دادگستری استان خراسان رضوی در اظهاراتی عجیب این توافق را زیر سوال برده‌است.

دهقان در این نامه خطاب به حجت‌الاسلام مظفری نوشته است اعضای شهرداری و شورای شهر شاندیز در تحت تاثیر معاون وزیر کشور و استاندار این تفاهم را امضا کرده‌اند که در صورت اجرای آن حقوق نسل امروز و آینده مردم شاندیز تضییع خواهد شد.
وی در ادامه مدعی شده‌است که طلب شهرداری از 948میلیارد تومان به 409میلیارد کاهش یافته که البته برای این موضوع  دلایلی از سوی مدیران پدیده مطرح شده که به گفته آن‌ها اسنادش نیز موجود است.

اما درشت‌ترین پاراگراف این نامه آنجایی است که این نماینده مجلس با بی‌ارزش خواندن سهام پدیده که قرار است به عنوان قسمتی از بدهی‌ها به شهرداری شاندیز واگذار شود خشم سهامداران را برانگیخته است تا جایی که بنظر می‌رسد باتوجه به پیام‌هایی که در گروه‌ها و کانال‌های مختلف منتشر می‌شود تصمیم به تجمع و اعتراض به این گفته‌ها گرفته‌اند.


به گفته دهقان امضای این تفاهم‌نامه در فضایی رعب‌آور و نامتوازن، با تهدید از سوی نماینده دادگستری از اعضای شورای شهر گرفته‌ شده است و صورتجلسه آن نیز غیرمنطقی و غیرقانونی است.

حالا ظاهرا تحت تاثیر گفته‌های محمد دهقان، شهرداری شاندیز نیز از زیر بار اجرای توافق‌نامه شانه خالی کرده‌است و طی نامه‌ای خواستار تحویل 11 مورد مثل مجوز جهاد، آب منطقه ای، تامین اجتماعی، آتش‌نشانی و ... شده که بلافاصله از سوی هیات مدیره طی نامه‌ای به معاون وزیر کشور اعلام شده که این‌ها هیچکدام در شرایط کنونی میسر نیست و طبق توافق و صورتجلسه امضا شده باید بدون هیچ قید و شرطی پایان‌کار صادر شود.


این اظهارات درحالی است که مدیرعامل پدیده در هفته گذشته خبر از تشکیل جلسه ای با حضور اعضای ستاد تدبیر استان، معاون عمرانی وزیر کشور، اعضای شورای شهر و شهردار شاندیز و اعضای هیات مدیره پدیده داد که در آن تصمیمات خوبی برای پروژه گرفته شده است.


محسن شوشتری گفته بود درخواست شهرداری شاندیز برای رقم 948 میلیارد تومان هرچند مورد قبول هیات مدیره شرکت پدیده نیست اما با توجه به مصوباتی که برایش وجود داشت، فعلا مبنای محاسبات قرار گرفته است اما علاوه بر مصوبه قبلی ستاد تدبیر در این جلسه نیز مجددا تصویب شد در صورتی که پدیده مستندات قانونی برای کاهش رقم دارد، ارائه نموده و درصورت تایید آن مستندات رقم کاهش خواهد یافت.


وی یکی از مزایای صدور پایان‌کار برای پروژه را علاوه بر آغاز ساخت و ساز، تامین نقدینگی از طریق کنسرسیوم بانکی اعلام کرده بود که باتوجه به اتفاقاتی که رخ داده است شاید حداقل برای مدتی به تاخیر بیفتد.


پیش از آن نیز استاندار خراسان با اعلام اینکه از جمله مباحث مهم برای حل مشکل این مجموعه تعیین نحوه پرداخت بدهی شرکت پدیده به شهرداری شاندیز بود که بتواند اقدامات توسعه ای خود را آغاز کند گفته بود با امضای تفاهم نامه در ارتباط با نحوه و ترتیب پرداخت بدهی شرکت پدیده به شهرداری شاندیز، فرصت یک هفته ای به شهرداری داده شده تا نسبت به صدور برگه های مورد نیاز برای شروع کار ساختمانی پروژه پدیده در بخش هایی که بر اساس مصوبه ١۵ بندی شورای عالی معماری و شهرسازی مجوز دارد، اقدام نماید.


علیرضا رشیدیان ابراز امیدواری کرده بود شرکت پدیده با همراهی بخش های مختلف با سرعت و شدت بیشتری برای دریافت تسهیلات و راه اندازی پروژه ها اقدام نماید.
حالا دوباره این سهام‌داران پدیده هستند که باید در فضایی غبارآلود و پر ابهام، همچنان سردرگم و بلاتکلیف بمانند تا دوباره مسائل و مشکلات حل و فصل شود و آن‌ها را برای رسیدن حقشان امیدوار نگه دارد اگرچه اولین بار نیست که شاهد چنین اتفاقاتی هستند.  

انتهای پیام/ صادق شیخی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.