نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 18080
تاریخ انتشار: 1395/10/08 - 14:59:19

استاندار خراسان رضوی:

توسعه اقتصادی بدون مشارکت ناقص است

استاندار خراسان رضوی گفت: توسعه اقتصادی بدون همراهی و مشارکت مردم در حد یک اقدام ناقص و ابتر باقی می‌ماند.
توسعه اقتصادی بدون مشارکت ناقص است,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، علیرضا رشیدیان عصر سه شنبه در نشست ستاد استانی اقتصاد مقاومتی افزود: اقدامات در جریان در حوزه اقصاد مقاومتی اعم از کشاورزی، صنعت، معدن، صادرات و دیگر بخشهای خراسان رضوی چشمگیر و قابل توجه است.

وی ادامه داد: نتایج این اقدامات در تغییرات شاخصهایی محوری و موثر در پیشرفت استان نمود عینی دارد.

استاندار خراسان رضوی گفت: توسعه اقتصادی بدون همراهی مردم در حد یک اقدام ناقص است زیرا با توجه به مباحث تاکیدی در سیاستهای ابلاغی اقتصاد مقاومتی و بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی‌ایجاد همگرایی و همراهی مردم با سیاستهای کلان اقتصادی از جمله ضرورتها است.
وی فرهنگ سازی در زمینه مصرف کالاهای تولید داخل را از جمله مباحث در همراهی مردم با سیاستهای اقتصاد مقاومتی ذکر و بیان کرد: اگر این امر محقق نشود در عمل سیاستها ابتر می‌مانند.

وی افزود: اطلاع رسانی در زمینه اقدامات و فعالیت‌های ستاد اقتصاد مقاومتی هم از دیگر ضرورت‌هایی است که باید به سرعت در این رابطه نیز اقدام موثری صورت گیرد.
رشیدیان ادامه داد: مواردی که طی هفته‌های اخیر در زمینه مباحث عملکردی، شاخص‌های توسعه‌ای و آمارهای رسمی در استان مطرح و در افکار عمومی موجب شبهه شد، نتیجه این عدم اطلاع رسانی مناسب و به موقع بود که در دیداری آیت الله علم الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی هم این ایراد را به مسئولان استان وارد کرد که چرا اطلاع رسانی نمی‌شود.


وی گفت: در واقع این ضعف و ایراد وارد است که در اطلاع رسانی سیل گسترده اقدامات انجام شده و در دست اجرای استان در حوزه‌های کشاورزی، معدن، گردشگری و اقتصاد که منجر به تغییر شاخصها، بهبود اشتغال، رونق تولید و صادرات شده به موقع و به جا اطلاع رسانی نکردیم.

رشیدیان به نرخ رشد 6.6درصدی کشور که از سوی بانک جهانی اعلام شده اشاره و بیان کرد: این خود نشانگر عبور از رکود و ورود به شرایط رونق است و در این شرایط در کنار اطلاع رسانی مناسب به افکار عمومی‌جامعه تلاش برای تثبیت این مدیریت و ادامه رشد و برنامه ریزی در این حوزه اهمیت می‌یابد.

وی گفت: در این میان چون اطلاع رسانی به موقع و به اندازه انجام نشده برای برخی از بزرگان این تردید ایجاد شده که آمارها چقدر واقعی است. همچنین برخی مباحث که در زمینه افزایش اشتغال و کاهش بیکاری ارائه می‌شود و بسیاری از موارد دیگر به دلیل عدم اطلاع رسانی به موقع اعم از بخش خصوصی و دولتی موجب ایجاد ابهام در جامعه می‌شود.

وی به موضوع طرح بانک توسعه سرمایه گذاری در استان هم اشاره و بیان کرد: در مورد جذب سرمایه‌های خرد خارجی امروز بسیاری کشورها از این ظرفیت در راستای رفع نیازهای سرمایه گذاری خود استفاده می‌کنند.

رشیدیان افزود: امروز این امکان فرصت خوبی برای خراسان رضوی است ضمن آنکه ظرفیتهای جذب اتباع خارجی در درون استان بسیار گسترده می‌باشد. اعم از اتباع افغانستان و نیز اعراب و بسیاری دیگر از مسلمانان و شیعیان که تعلق خاصی به امام رضا(ع) دارند و در پی سرمایه گذاری در مشهدالرضا هستند.
وی ادامه داد: نرخ سود سرمایه گذاری بانکهای ایران با هیچ جای دنیا قابل قیاس نیست، این سرمایه‌های خرد باید به اشکال مختلف اعم از ارائه پروانه‌های ترددهای مکرر و اقامت و یا درصد سود مناسب با شرایط بین المللی محاسبه و جذب شوند.

استاندار خراسان رضوی گفت: در قالب بانک توسعه سرمایه گذاری همه پول‌ها را می‌توان متمرکز نمود و طرح‌ها و پروژه‌های اولویت‌دار برای اقتصاد مقاومتی استان ارائه و اجرا کرد.
 

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.