نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 18121
تاریخ انتشار: 1395/10/09 - 14:55:59

استاندار خراسان رضوی مطرح کرد؛

بسیج امکانات برای برگزاری افتتاحیه "مشهد ۲۰۱۷"

استاندار خراسان رضوی گفت: باید از تمام ظرفیت‌های فکری و برنامه ریزی برای مراسم افتتاحیه مشهد2017 استفاده شود و پیش‌بینی، مدیریت لازم و هماهنگی برای تامین امکانات مورد نیاز، با کیفیت مناسب و در شان نظام، استان و مشهد صورت پذیرد.
بسیج امکانات برای برگزاری افتتاحیه

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، علیرضا رشیدیان در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم افتتاحیه مشهد2017 افزود: برای تحقق این مهم باید تقسیم کار مناسبی انجام شود. برنامه‌های لازم میهمانان از جهت زمان دعوت، حرکت، ورود به مشهد و حضورشان پیش‌بینی شود. می‌بایست از فرصت حضور میهمانان در مشهد مقدس برای تقویت وحدت و همبستگی جهان اسلام و همچنین معرفی فرصت‌های فرهنگی کشور، استان و مشهد بهره برد.

وی تصریح کرد: برنامه ریزی برای بازدید از اماکن تاریخی، مواریث فرهنگی و غیره مثل آرامگاه حکیم توس، موزه بزرگ خراسان رضوی و همچنین نشست‌های تخصصی نخبگانی از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار داشته باشد.

استاندار خراسان رضوی گفت: باید از فرصت انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام به عنوان یک دیپلماسی فرهنگی و عمومی برای ایجاد و تقویت ارتباط گروه‌های اجتماعی و فرهنگی مشهد با فعالان این عرصه در جهان اسلام استفاده کنیم.


رشیدیان اظهار داشت: رویداد مشهد 2017، ظرفیت بسیار مناسبی است تا در شرایطی که دشمنان، گروه‌های افراطی و داعش سعی در مخدوش کردن چهره عقلایی و رحمانی اسلام را دارند و ایران و تشیع را در مقابل جهان اسلام و افکار عمومی جهان قرار می‌دهند، به ویژه در موقعیت کنونی که جبهه مقاومت در سوریه و عراق به پیروزی‌های قابل توجهی دست یافته و تبلیغات گسترده ضد شیعی و ایرانی راه افتاده؛ بتوانیم از این فرصت، بهره گرفته و این توطئه‌ها را خنثی کنیم.


 وی تاکید کرد: باید در برش‌های مختلف جامعه، اعم از زنان، جوانان، ورزشکاران، هنرمندان و غیره با محوریت رویداد مشهد 2017، روابط مشترک با کشورهای مختلف به ویژه جهان اسلام را با تکیه بر ظرفیت‌های تاریخی، فرهنگی مشترک، توسعه و تقویت نموده تا در این تبادلات، ذهنیت منفی که دشمنان از نظام ما و اسلام ارائه می‌دهند؛ از بین برود.


استاندار خراسان رضوی گفت: باید از فرصت رویداد فرهنگی مشهد2017، برای شکست حصرهای تعاملی بین مردم جمهوری اسلامی ایران با سایر کشورها حداکثر بهره گرفته شود.
رشیدیان در این راستا، همجهتی و همراهی رسانه‌های استان برای استفاده از فرصت و ظرفیت مشهد 2017 را مهم خواند و افزود: در این میان باید مراقبت کردبرخی مباحث سیاسی چون انتخابات بر این رویداد و برنامه‌های آن اثر نگذارد.


وی گفت: در این میان همکاری و تعامل  صدا و سیما در انعکاس این رویداد در گستره منطقه ای و جهانی از طریق شبکه‌های ماهواره ای از دیگر اقداماتی است که باید برنامه ریزی لازم برای آن انجام شود.


استاندار خراسان رضوی ادامه داد: تا کنون برای برگزاری این رویداد 800 جلسه و نشست هماهنگی در سطح استانی و ملی برگزار شده و تلاش شده انگیزه و تلاش مضاعفی برای برگزاری این رویداد در خور شان کشور و مشهد الرضا (ع) ایجادشود.
رشیدیان تصریح کرد: پیگیری‌ها برای دیدارهایی با مسئولان عالی رتبه نظام پیش از شروع رسمی این رویداد و دریافت پیامی از مقام معظم رهبری ویژه مراسم، در حال انجام است.

 وی با اشاره به اینکه قبل از شروع مراسم رسمی که طی روزهای چهارم تا ششم بهمن ماه تدارک دیده شده، همزمان با شروع سال 2017 میلادی در 12 دی ماه برنامه ای با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای بازدید از موزه بزرگ خراسان و رونمایی لوگوی مشهد 2017 و مصاحبه مطبوعاتی ویژه این رویداد طراحی شده است.


استاندار خراسان رضوی بر لزوم تبلیغات محیطی مناسب از سوی شهرداری مشهد برای زیبا و مناسب سازی فضای شهری در زمان برگزاری مراسم رسمی و تبلیغات مناسب در پایانه‌های مسافربری ، فرودگاه و راه آهن، تاکید کرد.

وی دعوت و حضور علما و مراجع  شیعه و نیز اهل سنت در کنار فرهیختگان و اهالی فرهنگ و هنر را ضروری خواند و افزود: علمای شیعه و سنی  میراث داران میراث فرهنگی ما هستند. در کنار برگزاری هفته‌های فرهنگی در هشت کشور و نیز هفته‌های فرهنگی این کشورها در مشهد؛ باید برای این سال در کشورهایی که هفته مشهد را نداریم بسته‌های نمایشگاهی تهیه و برای آنها ارسال و ارائه شود و خود را محدود به این هشت کشور نکنیم.


رشیدیان گفت: باید بسته‌ها، هدایای فرهنگی و یادگارهای این پایتخت فرهنگی، با هماهنگی کامل بین میراث فرهنگی، آستان قدس رضوی و شهرداری تهیه شود.
وی همچنین بر استفاده از ظرفیت‌های مردمی که آمادگی همکاری و مشارکت در این موضوع را دارند نیز تاکید کرد.


گفتنی است معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با تاکید بر آمادگی کامل دستگاه‌های اجرایی شهر مشهد برای آغاز این رویداد بزرگ گفت: برای اجرای برنامه‌های آغازین این رویداد در ابتدای سال جدید میلادی نیز باید هماهنگی‌های لازم به صورت دقیق، صورت گیرد.


سیدجواد حسینی افزود: همزمان با نواخته شدن زنگ پایتخت فرهنگ اسلامی در مدارس مشهد و استان، پیام استاندار بدین مناسبت نیز قرائت شود.
وی با اشاره به ضرورت هم‌افزایی در امور رسانه‌ای این رویداد تاکید کرد: تمامی‌فعالیت‌ها در این حوزه باید به اطلاع‌رسانی قدرتمند ملی و بین‌المللی از این رویداد منجر شود.


جانشین استاندار خراسان رضوی در امور رویداد «مشهد 2017» همچنین خواستار هماهنگی دقیق همه دستگاه‌های اجرایی رویداد مشهد 2017 برای برگزاری باشکوه آیین آغازین رویداد شد.


شایان ذکر است در این جلسه نمایندگان دستگاه‌های اجرایی ذیربط که مسوولیت 18 کمیته برگزارکننده مراسم افتتاحیه رویداد مشهد 2017 را به عهده دارند، به ارائه گزارشی از آخرین اقدامات ارگان متبوع خود در این راستا پرداختند.
 

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.