نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اقتصادی | کد خبر: 18214
تاریخ انتشار: 1395/10/12 - 15:01:47

استاندار خراسان رضوی:

پروژه‌های عمرانی استان از 80درصد گذشتند

 پروژه‌های عمرانی استان از 80درصد گذشتند,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، استاندار خراسان رضوی با تاکید بر این‌که دستگاه‌های اجرایی استان باید تلاش کنند تا سهم بیشتری از اعتبارات پروژه‌های عمرانی خود را از دستگاه‌های ملی مطالبه کنند، گفت: بیشتر پروژه‌های استان پیشرفت بالای 80درصد داشته است.

علیرضا رشیدیان در هشتمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان افزود: با توجه به مصوبه دولت در هفته گذشته، تامین اعتبارات لازم برای استان‌ها تایید شده و به سازمان‌های مربوطه ابلاغ شده است. بخشی از مصوبات سفرهای استانی رئیس جمهور نیز باید توسط خود دستگاه‌های استانی از مراتب بالاتر پیگیری شود.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: از مجلس شورای اسلامی و دولت نیز خواسته ایم در تخصیص اعتبارات بودجه سال 96 نیز کمک کنند تا حداقل‌های مورد نیاز استان تامین شود.

رشیدیان با اشاره به ظرفیت‌های تخصیص اوراق و اسناد خزانه تصریح کرد: باید از این فرصت برای پرداخت بدهی‌های پیمانکاران طرح‌های عمرانی استان تا انتهای سال94 بهره برد و می‌توان از این ظرفیت برای پرداخت طلب بسیاری از پیمانکارانی که به آن‌ها بدهکاریم، بهره برد.
وی تاکید کرد: دستگاه‌های استان، واگذاری پروژه‌های قابل شرایط  به بخش خصوصی را با جدیت پیگیری کنند؛ چرا که عملکرد خراسان رضوی در این حوزه، قابل دفاع نیست.


استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه اعتبارات استان در بودجه سال آینده در دو بخش جاری و عمرانی وضعیت مناسبی دارد، گفت: اگر این لایحه به تصویب برسد، می‌توان امیدوار بود رشد بودجه در سال 96 به کمک استان آید.

اگرچه این بودجه کفایت خراسان رضوی را نمی‌کند، ولی امیدواریم با این بودجه بتوان پروژه‌های توسعه ای استان را پیش برد.

در ادامه این نشست رئیس سازمان برنامه و بودجه استان نیز با اشاره به توزیع پاداش پایان خدمت بازنشتگان سال‌های 94 و قبل تصریح کرد: مجموع بدهی دستگاه‌های استانی به بازنشستگان 32 میلیارد تومان است. از این مبلغ 10میلیارد تومان برای مرخصی‌های استفاده نشده و 22میلیارد تومان برای پاداش پایان خدمت در نظر گرفته شده اما این ردیف فقط برای پایان خدمت بوده و برای مرخصی‌ها نیست.


رضا جمشیدی افزود: مجموع اعتبارات استان در سال جاری هزار و 432میلیارد بوده که 568میلیارد تومان از این مبلغ یعنی 39.7درصد تخصیص یافته است. 506میلیارد تومان از این بودجه اعتبارات هزینه ای است که 66درصد آن تخصیص و 926میلیارد تومان آن اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای است که میانگین تخصیص آن 25.2درصد است.


رئیس سازمان برنامه و بودجه استان ادامه داد: بودجه عمرانی دودرصد نفت و گاز استان 344 میلیارد تومان بوده که به صورت 100درصد تخصیص یافته و 33.2درصد از بودجه کل کشور را شامل می‌شود.


جمشیدی تصریح کرد: در بودجه جاری میزان درآمدهای کشور 157 هزار میلیارد تومان پیش بینی شده بود که این رقم در برای سال بعد 159 هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است. درآمدهای استانی در بودجه 96 از 79 به 87 هزار میلیارد تومان افزایش داشته و 9.7درصد رشد داشته است.
 وی با اشاره به پیش بینی بودجه 96 برای درآمدهای استان خراسان رضوی گفت: درآمدهای استان 2987 میلیارد در 95 بود که در سال 3248 میلیارد تومان داشته باشد. رشد 8.7درصد است. این رشد برای سایر استان‌ها 9.4 است. رشد استان ما تا حدودی نسبت به میانگین کمتر است.


جمشیدی با بیان اینکه اعتبارات هزینه ای کشور در سال جاری 214 هزار میلیارد تومان است، عنوان کرد: این رقم در سال 96 به 236 هزار میلیارد تومان با 10.6درصد افزایش داشته است. میزان اعتبارات هزینه ای استان ما در سال جاری 7500 میلیارد تومان بوده که این رقم در 96، 8800 میلیارد تومان تعیین شده است و رشد 17.5درصدی دارد. در بودجه سال 96 سهم استان‌ها از اعتبارات هزینه ای از 3.5درصد در سال 95 به 3.7درصد در سال 96 رسیده است.
وی اضافه کرد: با این توصیف 437 میلیارد تومان اعتبارات هزینه ای امسال استان به 508 میلیارد تومان خواهد رسید. رشد اعتبارات حقوق و مزایای استان 25.1درصد بوده که این رشد برای کشور 25.4درصد است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان خاطرنشان کرد: بودجه عمرانی کشور درسال 95، 57 هزار میلیارد تومان بوده که این رقم برای سال بعد 96 هزار میلیارد تومان است. این نشان دهنده رشد 9درصدی این بودجه در کشور است. نسبت بودجه عمومی به بودجه کل کشور 34.2درصد بوده و سهم بودجه عمرانی نسبت به کل بودجه کشور 5.8درصد تعیین شده است.


جمشیدی بیان کرد: مجموع اعتبارت عمرانی استان 9.4درصد رشد داشته است. در استان ما میزان این اعتبارات از 406 به 461 میلیارد تومان افزایش داشته و دودرصد سهم اعتبارات نفت و گاز استان از 102 به 121 میلیارد تومان رسیده است. سایر اعتبارات عمرانی استان هم از 304 به 340 میلیارد تومان با 11.8درصد رشد، افزایش داشته است. سال آینده 5.76درصد اعتبارات استان عمرانی می‌شود. رشد اعتبارات عمرانی استان با سایر استان‌ها برابری می‌کند.


رئیس سازمان برنامه و بودجه استان افزود: میزان اعتبارات طرح‌های ملی استانی خراسان رضوی در سال جاری 574 میلیارد تومان بوده که به 845 میلیارد تومان افزایش داشته است. اعتبارات طرح‌هایی که به نام استان است، 47.2درصد رشد خواهد داشت. مجموع اعتبارات عمرانی استان در لایحه بودجه 96، 1825 میلیارد تومان تعیین شده که رقم امسال این بودجه 1540 میلیارد تومان بود.

جمشیدی عنوان کرد: مجموع اعتبارات هزینه ای استان در بودجه دولت برای سال آینده 2333 میلیارد تومان تعیین شده و سهم استان در بین سایر استان‌ها 3.9درصد است.
 

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.