نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس فرهنگی هنری | کد خبر: 18306
تاریخ انتشار: 1395/10/14 - 15:03:21

دبیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در مراسم نوختن زنگ مشهد2017:

توفیقات رویداد فرهنگی مشهد پایتخت فرهنگ اسلامی برای کشور جاودانه می ماند

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: توفیقات رویداد فرهنگی مشهد پایتخت فرهنگ اسلامی برای تمام نقاط کشور ایران جاودانه می ماند.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، علیرضا کاظمی در مراسم نواختن زنگ مشهد ٢٠١٧ در دبیرستان شاهد فردوسی مشهد افزود: انتخاب عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام به عنوان نگین تابان مشهد افتخاری بزرگ برای ایران اسلامی و مردم شهر مقدس مشهد است.

وی بیان کرد: مشهد الرضا (ع) بستری مناسب برای نمایان ساختن الگوی توسعه علمی و فرهنگی و عرضه آن به جهان اسلام است و بسیاری از فعالیت های آموزش و پرورش به تاسی از آموزه های اسلامی و فرهنگی است.

وی گفت: با اتخاذ راهبردهای موثر آموزش و پرورش بر محور تدبیر و امید، مطابقت با معیارهای ایران اسلامی و مبتنی بر سند تحول بنیاین، می توان با سیاستگذاری مناسب در زمینه رویداد فرهنگی مشهد ٢٠١٧ در جهت دستیابی به اهداف سند چشم انداز ایران در افق ١٤٠٤ راه های موثری گشود.


کاظمی افزود: شهر تاریخی مشهد مزین به حرم مطهر امام رئوف (ع) است و مجاوران و زائران آن حضرت پیوسته از تابش انوار رضوی بهره مند می گردند و از زمانی که مشهد پیکر امام هشتم (ع) را در آغوش کشید نه تنها میراثی گرانسنگ بر تمدن توس شد بلکه هم اکنون به عنوان دومین کلانشهر مذهبی جهان جایگاه ویژه ای در جهان دارد.

وی ادامه داد: علاوه بر این خطه فرهنگی مشهد مقدس محل تولد بزرگان ادب و اندیشه هایی است که همه این مواهب و ویژگی های این شهر مقدس در کنار هم موجب شد، سازمان آیسسکو مشهد را در سال ٢٠١٧ به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام معرفی کند.

وی افزود: از تمام ظرفیت های درون و برون دستگاهی در جهت توسعه و تعمیق عرصه تعلیم و تربیت و بازتاب آن به کشورهای جهان اسلامی استفاده خواهیم نمود تا امانت داری امین برای این موهبت باشیم.


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم  با تاکید بر شناساندن شهر مشهد و ظرفیت های آن، در سطح جهان، گفت:امروز با آغاز رویداد فرهنگی مشهد 2017 از این شهر مقدس به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام، همزیستی مسالمت آمیز، صلح و برادری را به همه جهانیان فریاد می زنیم.

وی افزود: وجود حضرت امام رضا (ع) هویت ایران است و وجود اهل بیت (ع) هویت جهان اسلام است و از مشهد در محراب و مناره و بلندای همه این جغرافیای بزرگ به همه جهانیان پیام صلح و آشتی و همزیستی و برادری را می رسانیم.

صالحی امیری اظهار کرد: امروز روز بزرگی برای مشهد، خراسان رضوی، ایران بزرگ و جهان اسلام است، این انتخاب و آغاز رویداد بزرگ فرهنگی مشهد 2017 را به مردم سراسر کشور و انسانهای فرهیخته که در طول تاریخ برای تعالی و توسعه این فرهنگ تلاش کرده و زحمت کشیده اند، تبریک می گویم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام یک تصادف نبود بلکه این انتخاب به دلیل قداست شهر مشهد و قرار گرفتن مضجع شریف ثامن الحجج حضرت علی بن موسی الرضا (ع) در آن و عقبه ارزشمند معنوی آن است.

صالحی افزود: امروز در مشهد جشنی را برگزار می کنیم که هویت ایرانی و اسلامی ما را به رخ جهانیان می کشاند.
 

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.