نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس فرهنگی هنری | کد خبر: 18308
تاریخ انتشار: 1395/10/14 - 15:10:12

آغاز برنامه های پایتخت فرهنگی جهان اسلام از جوار مضجع شریف رضوی

از بلندای مشهد پیام صلح و دوستی به سراسر جهان انتقال می دهیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امروز روز بزرگی برای مشهد، خراسان رضوی، ایران اسلامی و جهان اسلام است و از بلندای مشهد پیام صلح و دوستی به سراسر جهان انتقال می دهیم.
 از بلندای مشهد پیام صلح و دوستی به سراسر جهان انتقال می دهیم,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، سیدرضا صالحی امیری در حاشیه ی مراسم آغازین پایتخت فرهنگی جهان اسلام در حرم مطهر رضوی؛ در سخنانی ضمن تبریک سال جدید میلادی، نامگذاری مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام را افتخار بزرگی برای کشور و استان و به ویژه شهر مشهد عنوان کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: دنیا بداند یکبار دیگر مسیر صلح و صمیمیت از مضجع شریف ثامن الحجج (علیه اسلام) آغاز می شود.
صالحی امیری با اشاره به همزمانی این رویداد بزرگ با جشن بزرگ مسیحیان این همزمانی را هم نوایی میان مسلمان و سایر ادریان الهی ذکر نمود.

استاندار خراسان رضوی نیز در این مراسم با اشاره به شروع رسمی رویداد مشهد 2017 اظهار داشت: در این سال،  مشهد مقدس پیام رسان تاریخی و فرهنگی جهان اسلام خواهد بود و ظرفیت های فرهنگی، هنری و  ادبی شهر برای ایجاد هر چه بهتر این فضا اماده می باشد.

علیرضا رشیدیان با اشاره به فتنه های موجود در برخی کشورهای اسلامی اظهار داشت: در فرهنگ رضوی شاهد هم صدایی و همنوایی مسلمانان هستیم و بایستی این فرهنگ در جهان گسترش یابد.

وی تصریح کرد: امسال با تبرک جستن از ائمه و با همکاران تمامی مردان و زنان خراسانی شاهد درخشانی شهر مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام خواهیم بود.
مرتضی بختیاری قائم مقام تولیت آستان قدس نیز در مراسم افتتاح رسمی پایتخت فرهنگی جهان اسلام در کنار بارگاه مطهر رضوی گفت: انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلامی از فیوضات امام رضا(علیه السلام) و نشر اندیشه معنوی آن امام عنوان کرد.

شهردار مشهد نیز در این مراسم در سخنانی، گفت: خدا را شاکریم که امروز مشهد می تواند در عرصه گیتی جهانیان را به اسلام ناب محمدی چیزی که در پیام مقام معظم رهبری خطاب به جوانان اروپایی بود رهنمود سازد.

سید صولت مرتضوی افزود: مشهد از دیرباز پایتخت فرهنگی جهان اسلام بوده و خواهد بود و امیدواریم این نامگذاری امسال در شناساندن مشهد به طور شایسته به تمام جهانیان موفق باشد.
 

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.