نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سلامت | کد خبر: 18347
تاریخ انتشار: 1395/10/15 - 12:17:33

گزارش اتفاقیه از اتفاقی تکان‌دهنده در بعضی از نانوایی‌ها؛

نان سنگک در مشهد سرطان‌زا است

نان از دیرباز جایگاه ویژه‌ای در سفره ایرانیان داشته و به نوعی قوت غالب محسوب می‌شده است. فرهنگ نان را می‌توان از تنوع آن در شکل پخت بخوبی مشاهده کرد.
نان سنگک در مشهد سرطان‌زا است,
همچنین به هر خطه از کشور که سر بزنید خواهید دید هر کدام نان مخصوص به خود را دارند. 
 
به گزارش پايگاه خبري تحليلي اتفاقيه، نان و فرهنگ استفاده آن نه‌تنها با فرهنگ و سنت ایرانیان گره خورده است بلکه در روایات و احادیث دینی نیز از اهمیت این خوراکی با چهره‌ای مقدس گونه یاد شده‌است. نان سنگک، نان لواش، نان تافتون و بربری پرمصرف‌ترین اشکال نان در کشور هستند که معمولا انتخاب ایرانیان یکی از همین چهار مورد است و باز به جرات می‌توان گفت در بین آنها نان سنگک از جایگاه خاصی برخوردار است. در سال‌های اخیر اما این غذای مقدس مورد سواستفاده از سوی افراد سودجو قرار گرفته‌ و سلامت جامعه را بطور جدی به خطر انداخته است. جوش شیرین شاید متداول‌ترین افزودنی غیرمجاز در نان است که علاوه بر ایجاد سوءهاضمه و مشکلات گوارشی دیگر، باعث تجمع فلزات سنگین مانند جیوه و سرب در بدن می‌شود که خود می تواند باعث کم‌خونی و اختلالات روانی شود. جوش شیرین در شیرینی پزی‌ها و صنایع غذایی دیگر نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد که به اعتقاد برخی کارشناسان اگر به اندازه مجاز استفاده گردد مشکل خاصی به وجود نمی‌آید. 
پس از این افزودنی که هنوز معلوم نیست مجاز است یا غیرمجاز پای یک ماده دیگر نیز به سفره غذایی ما باز شده‌است که طبق تحقیقات عمده استفاده آن در قند، نبات و البته نان است که این آخری بسیار خطرناک به‌نظر می‌رسد و زمزمه‌ سرطان‌زا بودن آن نیز به گوش می‌رسد. بلانکیت یا همان جوهر قند ماده‌ای است که برای سفید شدن نان و کش آمدن آن و در نبات نیز برای شفافیت بهتر استفاده می‌شود. این موضوع حیاتی و تکان‌دهنده باعث شده از بطور اختصاصی به آن بپردازیم.
مصرف نان دارای جوهر قند سرطان‌زا است
معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد می‌گوید جوهر قند به‌هیچ عنوان یک ماده افزودنی مجاز در نان نیست بنابراین مشکلات بهداشتی و گوارشی به‌همراه خواهد داشت و وجود آن در نان تخلف محسوب می‌شود. البته واحدهای صنفی بطور مرتب کنترل می‌شوند و نمونه‌گیری از نانوایی‌ها صورت می‌گیرد و برای واحدهای متخلف در تعزیرات پرونده تشکیل شده و با آن‌ها برخورد می‌گردد. 
دکتر صابری درباره استفاده برخی نانوایی‌ها از جوهر قند افزود: متاسفانه برخی سودجویان برای سفید کردن نان خود از این ماده استفاده می‌کنند اما آنچنان رواج ندارد زیرا اجازه تهیه آرد خارج از استان نیز به نانوایی‌ها داده شده است و می‌توانند از کارخانه‌های مرغوب آرد خود را تهیه کنند. امیدواریم با اجرای این سیاست بتوانیم ریشه تخلفات نان را بخشکانیم. 
وی درمورد سرطان‌زا بودن نان‌هایی که در آن از جوهر قند یا بلانکیت استفاده می‌شود اظهار داشت: شواهدی وجود دارد که مصرف این نوع نان در درازمدت باعث ایجاد سرطان دستگاه گوارشی می‌شود و این مسئله به لحاظ علمی اثبات شده‌است.
جوش شیرین نیز عوارض شدید گوارشی را در پی دارد که جز تخلفات نان محسوب می‌شود. 
درحال حاضر آراد غنی شده به نانوایی‌ها داده می‌شود و از طرفی روی کار کارخانجات آرد نیز نظارت می‌شود. 
دکتر صابری تاکید کرد: از جمله افزودنی‌هایی که باید در آرد وجود داشته باشد درصد مشخصی از سبوس است و با توجه به اهمیت نان بطور ویژه تحت نظارت قرار می‌گیرد تا کیفیت و شرایط بهداشتی مناسب در آن رعایت شود.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد درمورد تشخیص نان مرغوب و نامرغوب نیز خاطرنشان کرد: علاوه بر ظاهر نان که نباید خمیر باشد و یا سوخته باشد و کشسانی مناسبی داشته باشد، مردم نباید از نان تیره رویگردان باشند زیرا تیرگی در نان نشان‌دهنده وجود سبوس در آن است و سبوس در رژیم غذایی موردنیاز بدن انسان است. از نظر علمی نیز ثابت شده‌است احتمال ابتلا به سرطان دستگاه گوارشی و وجود فیبر در بدن انسان نسبت معکوس وجود دارد و سبوس از این ماده ساخته شده‌است. 
متاسفانه گمان مردم این‌است که نان تیره یعنی نان بد، درحالی‌که نان تیره سالم و مغذی است و باید تلاش کنیم تا فرهنگ مردم را به‌سمت استفاده از نان‌های سبوس‌دار سوق بدهیم و خود آن‌ها مطالبه‌کننده نان مرغوب باشند
استفاده از جوهر قند در نان هیچ توجیهی ندارد
رییس دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد درباره موارد استفاده جوهر فند گفت: این ماده گوگرد آزاد می‌کند و بشدت اکسیدکننده است که در صنعت و برای رنگ‌بری  در کاغذ، پارچه و... استفاده می‌شود. این ماده به مقدار خیلی جزئی در سیستم غذایی استفاده می‌شود که مجاز و یا غیرمجاز بودن آن همیشه دستخوش تغییر است و به همین خاطر هرچه استفاده از آن کمتر باشد بهتر است. 
دکتر محمد صفریان افزود: در صنایع غذایی نیز عمده کاربرد آن در قندهای کله‌ای است  و همانطور که می‌دانید قند از پختن چقندر قند حاصل می‌شود و در پخت‌های چندم آن که قند تیره می‌شود برای سفید شدن آن از بلانکیت یا همان جوهر قند استفاده می‌شود که گاهی اوقات مقدار آن به‌حدی زیاد است که ساختار اصلی قند از بین می‌رود. در نبات نیز اگر رنگش تیره شود برای شفاف شدن آن ممکن است استفاده شود.
وی درباره استفاده این ماده سرطان‌زا در نان تصریح کرد: در نان نیز تا وقتی خمیرمایه مرغوب و مفید و طبیعی داریم دلیلی برای استفاده از افزودنی‌های دیگر وجود ندارد زیرا جوهر قند بعلت داشتن گوگرد آسیب‌های مخاطی در روده ایجاد می‌کند. 
 
استفاده از جوهر قند در نانوایی‌های مشهد قابل انکار نیست
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان خراسان رضوی درمورد تخلفات نانوایی‌ها بخصوص استفاده از جوهر قند در نان سنگک و برخی دیگر از نان‌ها در تعدادی از واحدهای صنفی گفت: این اداره با همکاری سایر ارگان‌های مربوطه طرح‌های خوبی را به اجرا درآوردند که تنها در یک طرح، با بازدید از بیش از 1300 نانوایی،557 پرونده تخلف تشکیل شده‌است.
حمیدرضا کریم با اعلام کشف جوهرقند یا همان بلانکیت در برخی از واحدهای متخلف افزود: متاسفانه استفاده از این ماده سرطان‌زا و خطرناک در نان بخصوص نان سنگک صحت دارد و حتی برخی شیرینی فروشان و نبات فروشان برای خوش‌رنگ شدن تولیدات خود از آن استفاده می‌کنند.
وی به تخلفات دیگری که در نان رخ می‌دهد نیز اشاره کرد و اظهار داشت: کم‌فروشی، گران‌فروشی، استفاده از آرد نامرغوب، قاچاق آرد و عرضه خارج از شبکه از دیگر تخلفات نانوایی‌ها است که تلاش کرده‌ایم با نظارت دقیق و برخورد قاطع آن را کاهش دهیم.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان  خاطرنشان کرد:از آنجایی که نان از اقلام ضروری سبد کالای مردم است به نانوایان توصیه می‌کنیم برای افزایش ارزش غذایی این خوراکی حتما از آرد سبوس‌دار استفاده کنند.
مجبوریم میفهمی!؟مجبوریم...
اما به‌سراغ یکی از نانوایی‌های خیابان شهید فرامرزعباسی رفتیم و نظر وی را درباره مصرف جوهر قند در نان جویا شدیم.
یکی از کارکنان این نانوایی در پاسخ به این سوال که چرا نانوایی‌ها جوهر قند مصرف می‌کنند گفت: اولا ما مصرف نمی‌کنیم اما به خاطر اینکه کارخانه برای سود بیشتر از گندم‌های بی‌کیفیت استفاده می‌کنند و خمیر این نوع گندم‌ها سفت می‌شوند، نانوا مجبور می‌شود به خمیر جوهر قند اضافه کند تا نرم و خوش پخت شوند و نان باکیفت‌تر به نظر برسد تا مشتری راضی باشد ولی امروزه بیشتر نانوایی‌های آزاد وقتی آرد نامرغوب از کارخانه برای آنها ارسال می‌شود آن‌را مرجوع می‌کنند.
اگر بدانید نان سفره‌تان سرطان‌زا است چه می‌کنید؟
در ادامه گزارش به سراغ مردم رفتیم و از آنان پرسیدیم اگر بدانید نانی که مصرف می‌کنید سرطان‌زا است چه می‌کنید که پاسخ‌های آنان خواندنی است.
حسین معماریان اولین کسی است که بعداز خروج از نانوایی با چهره‌ای متعجب به سوال ما جواب می‌دهد و می‌گوید: اگر مردم بدانند که این نوع از نان سرطان‌زا است دیگر خریداری نمی‌کنند. باید مسولین بهداشت و بازرسی نظارت کافی داشته باشند و با متخلفین برخورد قاطع و قانونی شود. سرطان‌زا بودن نان را اعلام کنند و نانوایی‌های متخلف را به مردم معرفی کنند. شهروندان کارشناس نیستند که بدانند این نان سرطان‌زا است یا نه. مسولین علایم نان سرطان زا را اعلام کنند تا سرمایه‌های ملی که مردم هستند دچار سرطان نشوند. باید از طریق رسانه‌ها و روزنامه ها اطلاع رسانی کافی به مردم شود.
نفر بعدی محمد اربابی است که از سوال ما جا خورده‌است به خبرنگار اتفاقیه می‌گوید: اداره بهداشت و مسولین ذی ربط باید پیگیر این موضوع باشند که چرا نانوایی‌‍ها جوهر قند به نان اضافه می‌کنند و به مردم اطلاع رسانی کنند که نخورید این نوع از نان راکه سرطان زا و سمی است و با نانوایی‌های متخلف برخورد قانونی کنند چون با سلامت همه مردم سروکار دارد و مهم‌ترین کالایی مصرفی نان است.
شهروندی دیگر نیز که کمی ناراضی بنظر می‌رسید و نمی‌خواست نامش شنیده شود گفت: مجبوریم بخوریم وقتی ماست، مرغ، نوشابه،روغن پالم دار سرطان‌زا مصرف میکنم چیکار می‌شود کرد بخوریم تا راحت شویم.
ابراهیم جعفرنژاد که بعداز شنیدن این خبر حسابی به جوش آمده‌است با عصبانیت می‌گوید: در این موقعیت بیکاری و رکود اقتصادی کشور  اگر بفهمم نانوایی محله ما به نان مصرفی من و خانواده‌ام جوهر قند سرطان‌زا اضافه می‌کند نانوا را می‌کشم وانتظار مردم از مسئولین این است که نان‎ها را آزمایش کنند و با متخلفین برخورد قاطع شود. من‌که نمی‌توانم در خانه آزمایشگاه راه اندازی کنم و نان مصرفی خانوادم را آزمایش کنم که آیا این نان سالم هست یا نه و منم سرپرست خانوادم و با خریدن این نان باعث مریضی خودم و خانوادم میشم و باید مسولین جلوی نانوایی‌ها متخلفین را بگیرند و پلمپ کنند.
رضا رجبی شهروند دیگری است که به خبرنگار ما پاسخ می‌دهد: جلوی این نانوایی ها را بگیرند و وقتی نظارت کافی اداره بهداشت وجود نداشته باشد نانوا هر آشغالی بتواند به خمیر می‌زند و ریشه همه این‌ها و سودجویی‌ها گرانی می‌‌باشد. چرا قدیم این مسایل نبود چون همه چیز ارزان بود و الان با گرانی و رکود اقتصادی نانوایی‌ها جوهر قند استفاد می‌کنند و ما هم به عنوان شهروند مجبوریم استفاده کنیم و باید با متخلفین برخورد قاطع شود.  
حالا باید دید این گزارش می‌تواند تلنگری به مسئولان بزند تا جلوی این خطر بزرگ را بگیرند و متخلفان دست از بازی با سلامتی مردم بردارند و مردم نیز به‌جای نگاه به رنگ و روی نان به مواد مغذی آن توجه کنند و به مصرف نان‌های سبوس‌دار که تیره رنگ هستند روی بیاورند یا خیر.
 
انتهاي پيام/شیخی 

به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.