سرویس اقتصادی | کد خبر: 18393
تاریخ انتشار: 1395/10/16 - 14:43:38

طلایه‌داران اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی در مشهد

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشورگفت: 38هزار طرح اقتصاد مقاومتی درکشوردر هدفگذاری اجرای طرحهای امسال است.
طلایه‌داران اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی در مشهد,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، نعمان غلامی روز سه‌شنبه در همایش طلایه داران اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی در سالن غدیر پادگان شهید برنسی مشهد گفت: هزارو 386طرح محرومیت‌زدایی و عمرانی شامل احداث و مرمت مساجد، بازسازی مدارس ، خانه‌های محرومین و آبرسانی روستایی اجرایی شده و هدف‌گزاری امسال بر 38 هزار طرح اقتصاد مقاومتی در زمینه‌هایی چون امنیت غذایی، پرورش آبزیان، پروش قارچ و علوفه، مرغ و ماکیان و بخشی از آن‌هم مربوط به صنایع تبدیلی است.


وی با بیان این که یکی از نقاط تمرکز امسال ، بر صنایع تبدیلی است گفت: پارسال 7 هزار واحد مربوط به صنایع تبدیلی ایجاد شده است و امسال هم در این بخش 12 هزار واحد تولیدی مشغول به کار می‌شوند .


رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: با توجه به حجم بالای ضایعات محصولات کشاورزی و باغی در کشور و این که کشاورز یا باغبان از دورریز شدن حجم قابل توجهی از محصولش شامل خسارات زیادی می‌شد ،مطالعات بر صنایع تبدیلی متمرکز شده است و در هر شهرستان یک قطب صنایع تبدیلی به الگو تبدیل می‌شود.
غلامی افزود: بسیج سازندگی درصدد معرفی این الگو در عرصه اقتصاد مقاومتی و اجرا مجدد آن توسط مردم هر منطقه است.


او درباره خروجی این سازمان در کشور گفت: در سه سال گذشته با ورود به اقتصاد مقاومتی بیش از 97هزار واحد کوچک اقتصادی با بیش از 230 هزار شغل در کشور ایجاد شده است.


رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور درباره موانعی که هم اکنون در زمینه اقتصاد مقاومتی و اجرای طرح‌های سازمان بسیج سازندگی وجود دارد گفت: نرخ بالای سود و تسهیلات بانکی از مشکلات در حوزه اقتصاد مقاومتی است و با بررسی صنایع راکد و عرصه‌های تولیدی کشور می‌توان دریافت بیش از 98درصد مشکلات این صنایع مربوط به بانک‌ها و توانایی در بازپرداخت این وام‌ها و تسهیلات است.


غلامی افزود: هم اکنون جهت‌گیری در فرهنگ کار کشور بیشتر به سمت استخدام است در حالی که سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تولید را به عنوان عرصه مقدس و راه خوبی برای کسب درآمد و حرکت در جهت اقتصاد مقاومتی می‌داند .


وی ترویج الگو‌های اقتصادی مردمی ،آشنایی گروه‌های مردمی با صادر کنندگان ، تبدیل واحدهای سنتی به صنعتی، ایجاد ارزش افزوده بر محصولات کشاورزی و استفاده از ضایعات کشاورزی در صنایع تبدیلی را از اهداف دیگر بسیج سازندگی عنوان کرد.
 

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.