نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اقتصادی | کد خبر: 18416
تاریخ انتشار: 1395/10/18 - 08:36:39

در دیدار سفیر ایران در بلژیک با استاندارخراسان شمالی مطرح شد

تقویت رابطه تجاری «خراسان شمالی» و بلژیک

سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور پادشاهی بلژیک در دیدار با استاندارخراسان شمالی به بحث و تبادل‌نظر درباره راه‌های گسترش روابط اقتصادی این استان با بلژیک پرداختند.
تقویت رابطه تجاری «خراسان شمالی» و بلژیک,

به گزارش پايگاه خبري تحليلي اتفاقيه به نقل از روابط عمومی استانداری، مقام عالی دولت در خراسان شمالی در این دیدار با اشاره به قابلیت‌های بالقوه و ظرفیت‌های بالفعل این خطه در عرصه‌های گوناگون به‌ویژه کشاورزی و صنایع وابسته، گردشگری و بازرگانی تصریح کرد: باید با برنامه‌ریزی و استفاده از علاقه‌مندی و توانمندی هم استانی‌های مقیم خارج کشور، محورهای توسعه استان را به سرمایه‌گذاران معرفی کنیم.

«محمدرضا صالحی» با یادآوری رتبه نخست خراسان شمالی در صدور مجوز سرمایه‌گذاری خارجی در کشور گفت: در حوزه جذب سرمایه‌های داخلی نیز تلاش می‌شود از ظرفیت بخش عمومی غیردولتی مثل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، بنیاد برکت، بنیاد مستضعفان، آستان قدس رضوی، کمیته امداد و بنیاد مسکن کشور به نحو مطلوب استفاده شود.

وی هم‌چنین با اشاره به دیدار اخیر خود با معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری خاطرنشان کرد: دکتر ستاری در این دیدار برای توسعه فناوری در 10 محور شاخص و مرتبط با ظرفیت‌های این استان قول مساعد داد.

استاندار در پاسخ به اعلام آمادگی سفیر کشورمان در بلژیک برای حضور هیئت‌های اقتصادی و بازرگانی خراسان شمالی در نمایشگاه‌های تجاری بروکسل و دیدار با مقامات و نمایندگان شرکت‌های آن کشور تصریح کرد: به باور ما، حضور هیئت‌های نمایندگی شرکت‌های خارجی در استان می‌تواند بیشتر از اعزام هیئت به آن کشورها مفید باشد، چون فرصت و زمینه معرفی قابلیت‌های این خطه را به طرف‌های خارجی مهیا می‌کند.

وی در ادامه خواستار آن شد تا سفیر کشورمان در بلژیک ضمن رایزنی به‌منظور حضور نتیجه‌بخش هیئت اقتصادی خراسان شمالی در آن کشور، برای حضور مؤثر مدیران و نمایندگان شرکت‌های این کشور عضو اتحادیه اروپا در استان هم برنامه‌ریزی ویژه داشته باشد.

«پیمان سعادت» سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلژیک و سفیر آکرودیته کشورمان در لوکزامبورگ هم در این دیدار با اشاره به این‌که بجنورد زادگاه وی محسوب می‌شود، گفت: طی مدت یک سال و 2 ماه سپری‌شده از دوران خدمت به‌عنوان سفیر در پایتخت سیاسی اتحادیه اروپایی همواره کوشیده‌ام در راستای شناساندن قابلیت‌های سرمایه‌گذاری و تجاری ایران گام بردارم.

وی ابراز امیدواری کرد: با تداوم این فعالیت‌ها و رایزنی با مقام‌های سیاسی و صاحبان سرمایه و شرکت‌های مستقر در بلژیک، زمینه برقراری و گسترش تعاملات اقتصادی خراسان شمالی با آن کشور فراهم شود.

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.