نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس بین المللی | کد خبر: 18430
تاریخ انتشار: 1395/10/18 - 10:23:52

هباش: انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس اعلام جنگ علیه مسلمانان است

'شیخ محمود هباش' مشاور امور دینی محمود عباس و قاضی ارشد فلسطین در واکنش به سخنان دونالد ترامپ برای انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس، به وی هشدار داده و آن را اعلام جنگ علیه مسلمانان دانست.
هباش: انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس اعلام جنگ علیه مسلمانان است,
به گزارش پايگاه خبري تحليلي اتفاقيه به نقل از ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی فلسطین (وفا)، هباش در نماز جمعه مسجد تشریفات در رام الله تصریح کرد: اقدام آمریکا برای انتقال سفارت به بیت المقدس را نمی توان پذیرفت، ما دربرابر این امر دست بسته و نظاره گر نخواهیم بود. 
وی با اشاره به این که جهان اسلام و مسیحیت این اقدام را نخواهد پذیرفت، افزود: مذاکره و تسویه حساب ها معمولا جنبه سیاسی دارد و این امور در دین، عقیده و تاریخ جایگاهی ندارد. 
هباش با تاکید بر اینکه بیت المقدس را نمی توان عرصه چانه زنی سیاسی قرار داد، اظهار داشت: ما نمی توانیم کسی را از دیدن بیت المقدس محروم کنیم، در بیت المقدس بر روی همه یکتاپرستان و مومنان باز خواهد بود، چرا که ما به آزادی دین، عقیده و مناسک دینی اعتقاد راسخ داریم. 
وی گفت: آنچه که ما آن را باور نداریم، جداکردن بیت المقدس از وجود و ماهیت خودمان است، امری که پیام آن روشن و واضح است. 
این دومین واکنش تند مسئولان فلسطینی در روز جمعه به اظهارات مقام های آمریکایی برای انتقال سفارت این کشور از تل آویو به بیت المقدس است. 
محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نیز جمعه شب نسبت به تصمیم تیم جدید دولت آمریکا برای انتقال سفارت واشنگتن به بیت المقدس هشدار داد و گفت: این امر می تواند صلح خاورمیانه را با چالش اساسی رو به رو کند. 
ترامپ پیشتر در مبارزه انتخاباتی خود اعلام کرده بود که در صدد است تا سفارت واشنگتن را از تل آویو به بیت المقدس منتقل کند. 
انتهاي پيام/
 

به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.