نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 18443
تاریخ انتشار: 1395/10/18 - 15:49:04

معاون استاندار باتاکید بر رکن جمهوریت نظام مطرح کرد:

شرکت در انتخابات،مهم‌ترین وسیله تحقق حاکمیت مردم

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: شرکت در انتخابات عام‌ترین، سهل‌ترین، کم‌هزینه‌ترین و مهم‌ترین نوع مشارکت سیاسی دانست.
شرکت در انتخابات،مهم‌ترین وسیله تحقق حاکمیت مردم,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ؛ سید جواد حسینی در نشست اجلاس فرمانداران و معاونان سیاسی استانداران استان‌های بوشهر، فارس و کهکیلویه و بویر احمد در مشهد افزود: انقلاب شکوهمند اسلامی بر مبنای مشارکت مردم شکل گرفت و مدل حکومتی که انقلاب اسلامی ارائه نمود هم به لحاظ شکلی و هم به لحاظ محتوایی مبتنی بر مشارکت مردم تعریف شده است.


حسینی با تاکید بر اینکه از حیث شکلی فرم حکومت اسلامی ایران جمهوری اسلامی است، گفت: در این فرم از حکومت دو رکن اساسی جمهوریت و اسلامیت  وجود دارد، لذا یک رکن حکومت اسلامی مبتنی به جمهوریت است که بر مشارکت مردم در سرنوشت سیاسی خود تأکید دارد.


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی اضافه کرد: حکومت برخواسته از انقلاب اسلامی علاوه بر صورت آن که  بر مشارکت تأکید دارد،محتوای آن که قانون اساسی است نیز مشارکت مردم را یک اصل می‌داند و در فصل سوم قانون  اساسی، بیش از 50 اصل وجود دارد که حقوق ملت را در ابعاد گوناگون مشخص کرده است. اخیراً هم مبتنی بر همان حقوق، ریاست محترم جمهوری منشور حقوق شهروندان را رونمایی و ابلاغ نمودند.


 وی با تاکید بر اینکه  در قانون اساسی مشارکت مردم از لحاظ فراگیری  در 3 سطح به رسمیت شناخته شده است، گفت: سطح اول مشارکت کلان  است که در قالب رأی به اصل نظام جمهوری اسلامی ایران، محتوای قانون اساسی، انتخابات خبرگان رهبری، انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات نمایندگان مجلس شورای اسلامی نمود پیدا می‌کند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: سطح دوم، مشارکت در سطح خرد است که بر این مبنا قانون اساسی مشارکت مردم در مناطق و محلات زندگی  شهری و روستایی را مبتنی بر رأی مردم از طریق شوراهای اسلامی شهر و روستا و با انتخابات شهرداران و دهیاران رقم زند.


حسینی خاطر نشان کرد: سومین سطح مشارکت در قانون اساسی، سطح میانه و  متوسط مشارکت است که این سطح مشارکت، در قالب احزاب، تشکلهای غیردولتی، مجامع صنفی، علمی و سایر تشکلات مردمی محقق می‌گردد.


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: در انتخابات اخیر ریاست جمهوری دوازدهم و شوراهای شهرها و روستاهای پنجم، هر سه سطح مشارکت محقق می‌گردد، انتخابات ریاست جمهوری که یک انتخاب ملی و مشارکت در سطح کلان است، انتخابات شوراهای اسلامی شهرها و روستاها که با مشارکت مردم در سطح محلی، بومی و خرد است و مشارکت احزاب، گروه‌ها و تشکیلات برای افزایش کمی مشارکت کنندگان و مشارکت کیفی که مشارکت در سطح میانی ومتوسط است بنابراین همه فضای سه گانه، مشارکت در انتخابات پیش‌رو وجود دارد.


وی با اشاره به اینکه انتخابات اولین سطح مشارکت سیاسی است، اما فراگیرترین سطح آن است، گفت:  شرکت در انتخابات عام‌ترین، سهل‌ترین، کم‌هزینه‌ترین و مهم‌ترین نوع مشارکت سیاسی است و تا حدودی انگیزه‌ها و عوامل تشدیدکننده مشارکت، همچنین موانع مشارکت مردم را در عرصه فعالیت‌های سیاسی نشان می‌دهد.
حسینی تصریح کرد: انتخابات، عالی‌ترین مظهر حضور مردم در عرصه سیاسی و مهم‌ترین مجرای تحقق حاکمیت مردم است.


 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی خاطرنشان کرد: مهندسی نظام اطلاع رسانی، ارائه فعالیت‌ها و طرح‌ها با پیوست رضایت اجتماعی، طرح گفتگوی دولت با مردم  از طریق  طرح قشربندی مردم و تکریم ارباب رجوع  از طریق توجه به منشور حقوق شهروندی از راه‌های عملی مشارکت حداکثری مردم در انتخابات است.
 

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.