نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اقتصادی | کد خبر: 18445
تاریخ انتشار: 1395/10/18 - 15:55:27

استاندار خراسان رضوی خبر داد:

پرداخت ۹۹۰ میلیارد تومان تسهیلات به صنعت و کشاورزی استان

استاندار خراسان رضوی طبق معمول برنامه ی هفتگی خود از دو واحد تولیدی در شهرک صنعتی کلات بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، علی رضا رشیدیان در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که در محل شهرک صنعتی کلات برگزار شد اظهار داشت: از ابتدای سال تا کنون 990 میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی در بخش های مختلف پرداخت شده است.

وی افزود: 413 میلیارد تومان آن از محل تسهیلات رونق تولید و الباقی به صورت آزاد از سوی بانک‌ها به بنگاه های تولیدی و واحدهای صنعتی و کشاورزی پرداخت گردید.  

استاندار خراسان رضوی با تاکید بر ارزیابی و بررسی اثرات مثبت پرداخت این تسهیلات به واحدها، گفت: باید ببینیم تا چه میزان به اهداف ترسیم شده در ستاد اقتصاد مقاومتی از این طریق دست یافته‌ایم و بنگاه‌های دریافت کننده نیز در چه وضعیتی قرار دارند.

رشیدیان تصریح کرد: در این ارزیابی، قطعا به دنبال مچ‌گیری نیستیم و صرفا این مهم برای رفع اشکالات و تحقق 100 درصدی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی صورت می گیرد.

وی با اشاره به بررسی عملکرد 80 درصد از این  موارد خاطر نشان کرد: بازرسی‌ها نشان از رونق تولید در واحدها و شکوفایی اشتغال در استان دارد.

استاندار خراسان رضوی بر لزوم حرکتی جهادی برای تولید محصولات صادرات محور منطبق با استانداردهای بین المللی و نیاز روز بازارهای هدف استان، خاطر نشان کرد: باید بتوان با تولیداتی مرغوب و مناسب در بازارهای پر رقابت جهانی حضوری گسترده و فعال داشت.

رشیدیان از بازار روسیه به عنوان مگا بازار، یاد کرد و گفت: شرایط فراهم شده برای حضور در این کشور فراتر از ظرفیت های داخل استان است که باید به نحو شایسته‌ای استفاده شود.  
 

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.