نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس بین المللی | کد خبر: 18455
تاریخ انتشار: 1395/10/18 - 18:50:48

جنگ جهانی سوم در راه است!

نتایج یک نظرسنجی جدید در کشورهای غربی نشان می‌دهد مردم این کشورها معتقدند جنگ جهانی سوم در راه است و جهان در آستانۀ یک درگیری تمام‌عیار قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ؛ یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد بخش قابل‌توجهی از ساکنان کشورهای غربی، آینده‌ای غم‌انگیز و همراه با جنگ برای تمام جهان متصور هستند.

در این نظرسنجی که توسط موسسۀ «یوگاو» انجام شده، از ۹ هزار نفر در ۹ کشور مختلف سؤالاتی پرسیده شده است.

نتایج این نظرسنجی نشان داد با وجود درگیری‌های مرگبار سوریه، وجود داعش در خاورمیانه، زنجیره‌ای از حملات تروریستی در سراسر جهان و اظهارات هراس‌انگیز دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب امریکا، و برخی دیگر از سران کشورها، بیشتر مردم تصور می‌کنند برقراری صلح جهانی دور از دسترس قرار دارد.

در این میان مردم امریکا معتقدند که به احتمال زیاد یک جنگ جهانی رخ می‌دهد و در همین حال، فرانسوی‌ها، آلمانی‌ها و بریتانیایی‌ها نیز نسبت به این موضوع بدبین هستند.

حدود ۶۴ درصد امریکایی‌ها گمان می‌کنند که جهان در آستانۀ جنگی بزرگ است و در مقابل تنها ۱۵ درصد معتقدند که برقراری صلح جهانی محتمل است.

مردم بریتانیا کمی امیدوارتر هستند: 19 درصد معتقدند برقراری صلح در جهان ممکن است اما 61 درصد می‌گویند احتمال وقوع یک جنگ تمام‌عیار وجود دارد.

در مقابل، مردم کشورهای اسکاندیناوی (شمال اروپا) ازجمله سوئد، فنلاند و نروژ بسیار کمتر تمایل دارند این موضوع را باور کنند که جهان در آستانۀ وقوع جنگی مهیب قرار دارد.

در میان این کشورها،‌ مردم دانمارک خوش‌بین‌ترین مردم نسبت به برقراری صلح هستند: ۳۹ درصد دانمارکی‌ها برقراری صلح جهانی را پیش‌بینی می‌کنند و در مقابل، ۴۵ درصد مخالف آن‌ها فکر می‌کنند.

آنتونی ولز، مدیر بخش پژوهش‌های اجتماعی و سیاسی مؤسسۀ یوگاو، گفت: «به نظر می‌رسد وجود ترس و وحشت میان امریکایی‌ها و فرانسوی‌ها به دلایل مختلف، بیش از دیگر کشورها است.»

وی افزود: «ترس امریکایی‌ها شاید منعکس‌کنندۀ تردید آن‌ها از دورۀ ریاست‌جمهوری ترامپ باشد. اما دربارۀ فرانسه من معتقدم این وحشت بیشتر به تهدیدات تروریستی مرتبط است... آن‌ها به احتمال زیاد بر این باورند که حملات تروریستی دیگری در کشورشان اتفاق خواهد افتاد.»

در تمام کشورهای موردبررسی به‌جز فنلاند، اکثریت پاسخ‌دهندگان پیش‌بینی کرده‌اند که وقوع حملات تروریستی در کشورشان در سال آینده محتمل خواهد بود.

فرانسوی‌ها دراین‌باره بیشترین نگرانی را دارند. 81 درصد از آنان باور داشته‌اند که حملات تروریستی روی خواهد داد، درحالی‌که تنها ۱۱ درصد گفته‌اند که فکر نمی‌کنند چنین حمله‌ای رخ دهد.

اکثریت مردم بریتانیا، آلمان و امریکا نیز باور داشته‌اند که حملۀ تروریستی در کشورشان رخ می‌دهد. این در حالی است که در فنلاند تنها ۲۶ درصد مردم پیش‌بینی کرده‌اند که حملات تروریستی در سال ۲۰۱۷ میلادی رخ می‌دهد و ۶۳ درصد معتقدند وقوع چنین حمله‌ای نامحتمل است.

در همان نظرسنجی از مردم اروپا و امریکا، مشخص شد که اکثر شهروندان این کشورها روسیه را یک تهدید نظامی جدی تلقی می‌کنند. در این میان بریتانیایی‌ها بیشترین هراس را از مسکو دارند. حدود ۷۱ درصد از مردم بریتانیا احساس تهدید از سوی روسیه می‌کنند و در مقابل ۵۹ درصد امریکایی‌ها چنین حسی دارند، که این پایین‌ترین میزان در میان تمامی کشورهایی است که در این نظرسنجی شرکت کردند.

 

انتهای پیام/ تابناک


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.