نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اقتصادی | کد خبر: 18456
تاریخ انتشار: 1395/10/18 - 19:16:50

نفت ایران به پله ۵۵ دلاری رسید

اجرایی شدن کاهش تولید توافقی کشورهای اوپک و غیر اوپک سبب افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی شد تا قیمت نفت ایران به ٥٥ دلار نزدیک شود.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ،  قیمت نفت خام سبک ایران در هفته منتهی به ٣٠ دسامبر (١٠ دی‌ماه) با یک دلار و ١٥ سنت افزایش به ٥٣ دلار و ٣١ سنت برای هر بشکه رسید، میانگین قیمت نفت خام سبک ایران از ابتدای امسال تاکنون ٤١ برای هر بشکه بوده است.
 
قیمت نفت خام سنگین ایران با یک دلار و١٨ سنت افزایش به ٥٢ دلار و ٨٤ سنت برای هر بشکه رسید؛ میانگین قیمت نفت خام سنگین ایران امسال تاکنون ٣٩ دلار و ١٩سنت برای هر بشکه بوده است.
 
قیمت سبد نفتی اوپک نیز در هفته مورد بررسی، به ٥٣ دلار و ١٠ سنت برای هر بشکه رسید که نسبت به هفته پیش از آن، یک دلار و ١٢ سنت افزایش نشان می دهد.
 
به گزارش مدیریت کل امور اوپک و روابط با مجامع انرژی، قیمت نفت خام دبلیو تی آی آمریکا در هفته منتهی به ٣٠ دسامبر با یک دلار و ٨٦ سنت افزایش، ٥٣ دلار و ٨٦ سنت برای هر بشکه معامله شد.
 
قیمت نفت خام شاخص برنت دریای شمال با ٧٤ سنت افزایش، ٥٤ دلار و ٨٤ سنت برای هر بشکه معامله شد. قیمت نفت خام شاخص دوبی و عمان به ترتیب با یک دلار و ٢٤ و یک دلار و ١٦سنت افزایش به ٥٣ دلار و ٥٧ و ٥٤ دلار و ١٢ سنت برای هر بشکه رسید.
 
اجرایی شدن کاهش تولید توافقی کشورهای اوپک و غیر اوپک سبب افزایش محسوس قیمت نفت در هفته منتهی به ٣٠دسامبر شده است، از سوی دیگر، افزایش سطح ذخیره سازی های نفت آمریکا برخلاف انتظارات قبلی مهمترین عامل تضعیف قیمت‌ها عنوان شده است.
 
کشورهای عضو اوپک در نشست یکصد و هفتاد و یک این سازمان در وین تصمیم گرفتند که میزان تولید خود را یک میلیون و ٢٠٠ هزار بشکه در روز و غیراوپکی ها نیز متعهد شدند تولید نفت خود را نزدیک ٦٠٠ هزار بشکه در روز کاهش دهند.

 

انتهای پیام/ انتخاب


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.