نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اجتماعی | کد خبر: 18462
تاریخ انتشار: 1395/10/19 - 08:45:04

علی‌اکبری در گفت‌وگو با اتفاقیه مطرح کرد

بخشودگی جرائم معوقات بانکی تا سقف یک‌صد میلیون تومان

بخشودگی جرائم معوقات بانکی تا سقف یک‌صد میلیون تومان,

به گزارش پايگاه خبري تحليلي اتفاقيه، نماینده مردم بجنورد، مانه سملقان، راز و جرگلان، گرمه و جاجرم گفت: سال جاری در مجلس مصوب شد کسانی که تا سقف یک‌صد میلیون تومان تسهیلات از بانک‌ها دریافت کرده‌اند و به دلیل عدم توانایی پرداخت اقساط با جرائم سنگین روبرو هستند، کلیه جرائم آن‌ها بخشیده می‌شود.

علی‌اکبری با حضور در غرفه استان خراسان شمالی به خبرنگار ما اظهار داشت: عمده دریافت‌کنندگان تسهیلات کمتر از یک‌صد میلیون تومان، روستاییان و اقشار کم‌درآمد هستند.

 اکبری تصریح کرد: به دلیل توجه دولت و مجلس به حوزه روستایی، عشایر و اقشار کم‌درآمد پیگیر اجرایی شدن این مصوبه از سوی دولت هستیم.

وی با اشاره به اینکه وضعیت اقتصادی و معیشت روستاییان به‌واسطه ارتباطی که از گذشته تاکنون داشته‌ایم برای ما مشخص است گفت: می‌توانیم با ایجاد چنین بسترهایی شرایط ارتباط روستاییان کشور باهم را فراهم آوریم تا بتوانند با تعامل و تبادل اطلاعات، فناوری‌ها و سلیقه‌های نو را جهت ارتقا کیفیت محصولات روستایی بکار گیرند که قطعاً یکی از اهداف مدیریت کلان روستایی کشور نیز برای برگزاری این نمایشگاه همین موضوع تعامل و تبادل اطلاعات بوده تا توجه به روستاها به‌عنوان مولد بیشتر شود.

اکبری بابیان اینکه خراسان شمالی می‌تواند در صنعت گلیم‌بافی، فرش دستباف، محصولات باغی، داروهای گیاهی و دیگر صنایع روستایی به‌واسطه اینکه قالب جمعیت استان روستایی است در این نمایشگاه بسترهای صادرات محصولات را نیز فراهم آورد افزود: امروز در بازدید از تمام غرفه‌ها و مقایسه فرش دستباف خراسان شمالی با برخی استان‌هایی که در صنعت فرش دارای فنّاوری و صاحب‌نام هستند، صنعت فرش استان را باکیفیت و دارای توانایی‌های رقابتی دیدم که این موضوع را با مدیرکل دفتر روستایی نیز در میان گذاشتم تا با حمایت بیشتر مسئولان استانی بتوانیم فرش و گلیم استان را به یک برند تبدیل کنیم.

اکبری اظهار داشت: دولتمردان و قانون‌گذاران کشور به این نتیجه رسیده‌اند تا برای تحقق شعار ماندن روستاییان در روستا و عدم مهاجرت آن‌ها فقط به تشویق اکتفا نکنند و با ایجاد بسترهایی که مجریان را مجاب می‌کند برای حمایت از روستاها اقدام نمایند.

وی افزود: دولت طبق مصوبه مجلس مقرر کرده حدود یک و نیم میلیون دلار در سال آینده برای ایجاد اشتغال پایدار در روستاها به این حوزه اختصاص دهد که امیدواریم با تعامل دولت و مجلس در حوزه روستایی اعتبارات کافی برای توسعه و تعالی فرصت‌های شغلی و معیشت روستاییان تأمین شود تا از رکودی که در چند سال اخیر در حوزه اشتغال چه در روستا و چه در شهر بر کشور حاکم شده، خارج شویم و شاهد فرصتی جدید برای رونق کسب‌وکار باشیم.

اکبری با تقدیر از مقامات ارشد استانی و مدیریت دفتر روستایی استانداری جهت حضور برنامه‌ریزی‌شده و استفاده از توانایی‌های همه شهرستان‌های استان، غرفه خراسان شمالی را در این نمایشگاه سرزنده، پویا، باسلیقه، هدفدار و دارای جذابیت‌های گوناگون برای جلب‌توجه بازدیدکنندگان عنوان کرد.

نماینده مردم بجنورد، مانه سملقان، راز و جرگلان، گرمه و جاجرم گفت: خراسان شمالی به‌واسطه اینکه رنگین‌کمان قومیت‌ها و فرهنگ‌هاست با موسیقی غنی و سنتی و ارائه توانایی بالقوه توانسته موجبات سربلندی هم استانی‌ها و مسئولین را فراهم آورد.

اکبری پوشش خبری هرروزه و مناسب روزنامه اتفاقیه و حضور خبرنگار این روزنامه بومی در غرفه استان را یکی از مزیت‌های استان نسبت به سایر استان‌ها دانست که گویای برنامه‌ریزی دقیق دفتر روستایی استانداری است.

انتهای پیام/ فروغی مهر


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.