نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اجتماعی | کد خبر: 18475
تاریخ انتشار: 1395/10/19 - 09:36:10

اتفاقیه گزارش می‌دهد

مصائبی از برای «جو»

چند روز گذشته تعدادی از دامداران استان جلوی درب تعاونی دامداران بجنورد صف‌کشیده بودند و شرایط سختی را در هوای سرد بجنورد تحمل می‌کردند.
مصائبی از برای «جو»,

به گزارش پايگاه خبري تحليلي اتفاقيه، چندین اتومبیل باری و سواری در حاشیه خیابان طالقانی شرقی پارک شده بود، کنجکاو شدیم و پس از گپ و گفتی کوتاه متوجه شدیم که برای دریافت جوی تعاونی به آنجا آمده بودند.

نجا آمده بودندبودنندشثسیکبا آن‌ها صحبت کردیم و دلیل انتظار آن‌ها را جویا شدیم؛ گفتند قرار است فردا صبح حواله جو دریافت کنیم!

باوجوداینکه حواله دریافت جو به‌صورت دوره‌ای و توسط تعاونی دامداران به آن‌ها تعلق می‌گیرد اما تعدادی از دامداران از شب گذشته جلوی درب تعاونی خوابیده بودند.

فردا صبح همزمان با باز شدن تعاونی به محل رفتیم تا مسئله را به عینی مشاهده و با دامداران صحبت کنیم.

وضعیت از مهرماه همین است

یکی از دامداران به خبرنگار ما می‌گوید: وضعیت از برج هفت این‌چنین است و ما در هر نوبت برای دریافت جو با همین مشکلات مواجه هستیم.

وی اظهار می‌کند: باید حجم بیشتری را در اختیار دامداران بگذارند؛ با این مقداری که در دست دارند دامداران مجبور به تهیه جو موردنیاز خود از بازار آزاد هستند. قیمت جویی که اتحادیه به ما می‌فروشد حدود ۸۳۰ تومان اما قیمت جو در بازار آزاد حدود 960 تومان است.

جو باقیمت کمتری در اختیار دامدار قرار می‌گیرد

کمالی رئیس تعاونی دامداران بجنورد در گفت‌وگو با خبرنگار ما می‌گوید: امسال دولت جو را به قیمت حدود یک هزار تومان از کشاورزان خریداری کرده و به قیمت پایین‌تری در اختیار دامداران قرار داده است.

کمالی اظهار می‌کند: تعاونی دامداران جو را به‌صورت نسیه و به قیمت دولتی در اختیار آن‌ها می‌گذارد و دامداران به این خاطر تمایل به خرید جو از این تعاونی را دارند.

وی می‌افزاید: دولت در این طرح برای هر استان سهمیه‌ای را در نظر گرفته است؛ سهم بجنورد از این طرح برای دی‌ماه 100 تن بوده است و پس‌ازآنکه شهرستان‌های دیگر توان خرید سهم خود را نداشتند، توانستیم 100 تن دیگر نیز خریداری کنیم.

کمالی دراین‌باره می‌گوید: ما طبق لیستی که از دامداران داریم در هرماه به‌نوبت جو را بین متقاضیان پخش می‌کنیم؛ به هر دامداری که در نوبت اول جو نرسد، در نوبت بعدی در اولویت است.

وی می‌افزاید: به دامداران اعلام کرده‌ایم که از شب پیش از اخذ حواله به جلوی درب تعاونی نیاییند اما خود دامداران به ما اعلام کرده‌اند که بر اساس لیستی که خودشان به ما تحویل می‌دهند به آن‌ها جو تخصیص دهیم.

حال این پرسش پیش می‌آید که چرا باقدرتی که این تعاونی و حتی رئیس اتحادیه دامداران بجنورد دارند، نمی‌توانند از چنین بی‌نظمی‌هایی که سبب آزار اذیت دامداران می‌شود جلوگیری کنند؟

انتهای پیام/ حمید یزدان پناه


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.