نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 18487
تاریخ انتشار: 1395/10/19 - 15:46:08

تا سه ماه آینده اتفاق می‌افتد؛

100 موتورسیکلت برقی در راه مشهد

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ؛ رئیس اداره فرهنگ و ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان رضوی گفت: 100 دستگاه موتورسیکلت برقی توسط سازمان حمل و نقل بار شهرداری مشهد خریداری شده و قرار است ظرف سه ماه آینده وارد چرخه حمل‌ونقل شود.

وی افزود: این موتورسیکلت‌های برقی در هسته مرکزی شهر مشهد به صورت آزمایشی به مدت سه ماه فعال خواهند بود و چنانچه طرح با موفقیت انجام شود پس از آن فقط ورود موتورسیکلت برقی به هسته مرکزی شهر مجاز خواهد بود.

ایزدی ادامه داد: باید شهروندان را نیز نسبت به خرید موتورسیکلت‌های برقی ترغیب کرد زیرا از مدارخارج شدن موتورسیکلتهای کاربراتوری نقش مهمی در کاهش آلودگی هوا دارد.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر طرح محدودیت ترافیکی در هسته مرکزی کلانشهر مشهد بدون در نظر گرفتن محدودیت برای رفت و آمد موتورسیکلت‌ها در حال اجرا است.

سرهنگ سلیمان ایزدی افزود: طرح ترافیک زوج و فرد رفت‌و‌آمد خودروها از مرداد ماه 1393 با هدف کمک به کاهش آلودگی، کاهش مصرف سوخت، صرفه جویی در وقت شهروندان و کاهش ترافیک در هسته مرکزی شهر مشهد اجرایی شده است.

وی ادامه داد: موتورسیکلت سوارانی که به کلاه ایمنی مجهز هستند هیچگونه محدودیتی برای رفت‌و‌آمد در محدوده این طرح ندارند اما از آنجا که موتورسیکلتها نیز نقش مهمی در آلودگی هوا دارند طرحهایی برای ساماندهی آنها و ورود به محدود طرح ترافیک در دست انجام است.

 

انتهای پیام/
 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.