نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اقتصادی | کد خبر: 18493
تاریخ انتشار: 1395/10/19 - 16:33:11

استاندار خراسان رضوی:

توسعه گردشگری حلال از برنامه‌های مهم رویداد پایتخت فرهنگی جهان اسلام در مشهد است

استاندار خراسان رضوی بر جایگاه مشهد در توسعه گردشگری حلال تاکید کرد.
توسعه گردشگری حلال از برنامه‌های مهم رویداد پایتخت فرهنگی جهان اسلام در مشهد است,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، علی‌رضا رشیدیان در جریان بازدید از قنات قصبه گناباد اظهار کرد: کلانشهر مذهبی مشهد، نقطه ای جذاب برای گردشگران داخلی و خارجی و نقطه قوتی به منظور معرفی ایران به عنوان محور گردشگری حلال در جهان است.

وی تصریح کرد: بیشترین ظرفیت توجه و بیشترین شمار گردشگران در حوزه زیارت و حلال کشورمان در مشهد متمرکز است.

رشیدیان با بیان اینکه براساس هدف‌گذاری‌ها ورود گردشگران باید طی این سال 30 درصد افزایش یابد، تصریح کرد: علاوه بر معرفی جاذبه‌های گردشگری مشهد به میهمانان خارجی، باید از ظرفیت سایر نقاط تاریخی استان نیز استفاده شود.

وی با بیان اینکه قنات قصبه گناباد مهم ترین ظرفیت توسعه گردشگری منطقه است، افزود: قنات قصبه یک اثر ارزشمند متعلق به ۲۵۰۰ سال و یا حتی ۳۰۰۰ سال پیش است که باید در حفظ و نگهداری و معرفی هر چه بیشتر این اثر به ایرانیان و جهانیان تلاش کرد.

استاندار خراسان رضوی همچنین در حین بازدید از اقامتگاه بوم‌گردی قوامیه و بیدل در روستای ریاب گناباد، قنات قصبه را به تخت جمشید و پرسپولیس تشبیه و عنوان کرد: این دو اثر فاخر اوج هنر و معماری و علم مهندسی ایرانیان را نشان می‌دهد.


رشیدیان گفت: یکی از مزیت‌های گناباد فرصت‌های گردشگری خوب این شهرستان است و باید جاذبه‌های گردشگری آن به خوبی به گردشگران داخلی و خارجی معرفی شود.
 

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.