نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 18539
تاریخ انتشار: 1395/10/20 - 19:18:17

بسته خبری دوشنبه 20 دی

جزئیات علت اصلی درگذشت آیت الله هاشمی/ اظهارنظر بازیگر پیشکسوت درباره مهران مدیری/ انتشار اولین خاطره محرمانه از هاشمی/ ماجرای کلاهبرداری بزرگ اینترنتی از داخل زندان!

خاطره حسین شریعتمداری از آیت‌الله هاشمی

حسین شریعتمداری مدیرمسئول کیهان با بیان خاطره‌ای به مرور ایستادگی آیت الله هاشمی رفسنجانی در برابر شکنجه‌های ساواک پرداخت.در اين خاطره آمده است:يك بار در اتاق بازجویی خودم را به بیهوشی زده بودم تا ماموران شکنجه دست از سرم بردارند. در آن حال متوجه شدم آقای هاشمی رفسنجانی را به اتاق شکنجه آوردند. ایشان را قبلا در جلسات دیده بودم و می‌شناختم. ازغندی، شکنجه‌گر معروف، دستگاه فرنچ (وسیله‌ای که دور گردن قرار می‌گرفت و با پیچاندن پیچ، هر لحظه محکم‌تر می‌شد و راه تنفس را می‌بست) را دور گردن آقای هاشمی قرار داد و آن را پیچاند. من از زیر چشم شاهد صحنه بودم. ازغندی به حدی فرنچ را پیچاند که آقای هاشمی درحال خفه شدن بود. همزمان با این شکنجه، ازغندی فحاشی هم می‌کرد. بعد گفت: تو چرا برای خمینی تبلیغ می‌کنی. ازغندی در حالی که باز هم فرنچ را محکم می‌کرد به هاشمی گفت: دیگر از این کارها نکن و بعد از لحظاتی فرنچ را باز کرد. به محض اینکه فرنچ باز شد، آقای هاشمی گفت: «باز هم از این کارها می‌کنم.» این رفتار هاشمی برای من خیلی روحیه‌بخش بود.
 

افشای مطلبی که هاشمی گفته بود تا زنده است منتشر نشود


نایب رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: تا زمانی که آقا هاشمی‌رفسنجانی زنده بود، قرارمان نبود فاش کنیم که ایشان این اسلحه را دادند.اسدالله بادامچیان در برنامه زنده شبکه یک سیما، گفت: بعد از قضایای ۱۵خرداد به این نتیجه رسیدیم که به جهاد مسلح نیاز داریم و توانستیم ۷ سلاح کمری با ۷ فشنگ تهیه کنیم.او افزود: یکی از این اسلحه‌ها که حسنعلی منصور نخست وزیر رژیم شاه و تصویب‌کننده لایحه حقارت‌بار کاپیتولاسیون را به درک واصل کرد، توسط آقای هاشمی رفسنجانی داده شد.نایب رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: تا زمانی که آقای هاشمی رفسنجانی زنده بود، قرارمان نبود فاش کنیم که ایشان این اسلحه را دادند.
 

اقدام سفارت چین برای ارتحال آیت الله هاشمی

سفارت چین در تهران جشن عید بهار چین را که قرار بود پنجشنبه و جمعه این هفته در کاخ نیاوران برگزار شود به تعویق انداخت. سفارت چین در تهران جشن عید بهار چین که قرار بود پنجشنبه و جمعه این هفته در کاخ نیاوران برگزار شود را به دلیل همزمانی با فوت آیت الله هاشمی به تعویق انداخت.
 

تجمع تعدادی از مردم شیراز در اعتراض به انتشار پارازیت

تعدادی از مردم شیراز در اعتراض به آنچه انتشار پارازیت در فضای این شهر عنوان می‌شد، مقابل استانداری فارس تجمع کردند.جمعی از مردم شیراز قبل از ظهر دوشنبه 20 دی و در اعتراض به آنچه انتشار پارازیت در فضای این کلان‌شهر عنوان می‌شد، در مقابل ساختمان استانداری فارس تجمع کردند.در این تجمع که با حضور مسالمت‌آمیز نیروی انتظامی همراه بود، جمعی از تجمع‌کنندگان با مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس که در جمع آنان حاضر شده بود، به گفت و گو پرداخته و خواسته‌های خود را مطرح کردند.تجمع کنندگان در شعارهای خود رسیدگی مسئولان به شایعه انتشار پارازیت در شیراز و ارائه پاسخ‌هایی شفاف و صریح در این خصوص را خواستار شدند.این مطلب در ایسنا منتشر شده است.
 

نابودی ۱۱ هزار هکتار از باغ‌های شهریار در ۲۰ سال


شهریار ۲۰ سال پیش ۲۰ هزار هکتار باغ داشت، حالا در سال ۹۵ تنها ۹ هزار هکتار باغ نیمه جان برایش مانده و زنگ خطر بیابانی شدن این شهر به صدا درآمده است.مشکلات باغداری در شهریار و کم آبی و تغییر نسل و زیاد شدن هر روزه جمعیت در شهریار مهم‌ترین دلایل نابودی باغ‌های این شهرند. باغی چند هزارمتری که از پدر یا پدربزرگ به نسل جدید رسیده، قطعه قطعه می‌شود تا راحت‌تر فروش برود.محمدعلی شاکری، رئیس اداره جهاد کشاورزی شهریار دلیل کاهش باغ‌ها را نه خشکاندن عمدی باغ‌ها که مشکل بی‌آبی می‌داند.کم‌آبی در ایران در حال تبدیل‌شدن به یک بحران واقعی است. بالارفتن قیمت زمین در اطراف شهرهای بزرگی مانند تهران، مالکان باغ‌ها را به وسوسه سود بیشتر به تخریب باغ‌ها ترغیب می‌کند. شهریار یکی از ریه‌های تنفسی تهران است و کاهش باغ‌های این منطقه بر کیفیت هوای تهران تاثیر مستقیم دارد.این مطلب در ایران منتشر شده است.
 

پرچم ایران در سفارت ایران لبنان نیمه افراشته شد


به مناسبت رحلت آیت الله « اکبرهاشمی رفسنجانی» یار دیرین امام و رهبری و حامی و دلسوز مقاومت لبنان و فلسطین، پرچم جمهوری اسلامی ایران در لبنان ، نیمه افراشته شد. خبرآنلاین این خبر را منتشر کرد.
 

هنوز گرمیم، فقدان هاشمی بعدا روشن می‌شود

محمدرضا خاتمی، اظهار کرد: ضایعه درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی آنقدر بزرگ و ناگهانی است که باور آن برای همه دشوار است. وی ادامه داد: هنوز همه ما گرمیم و هر چه زمان بگذرد فقدان مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برای انقلاب و مملکت روشن می‌شود. وی اضافه کرد: شاید کمتر کسی با این ویژگی‌های شخصیتی را داشته باشیم که از قبل از انقلاب به خود متکی بودند و شاگرد ممتاز امام محسوب می‌شدند. آیت‌الله هاشمی در حوادث مختلف از جمله انقلاب، جنگ نقش بسیار مهمی را داشتند و ایفا کردند. آنا این خبر را منتشر کرد.
 
 

هشتک همه می آییم برای آیت الله هاشمی


کاربران در فضای مجازی با هشتگ #همه_می‌آییم دیگران را به شرکت در مراسم تشییع آیت الله که فردا ساعت ۸/۳۰ صبح از مقابل دانشگاه تهران شروع می‌شود ، دعوت می‌کنند.
 

اظهارنظر بازیگر پیشکسوت درباره مهران مدیری


هایده حائری بازیگر و کارگردان عرصه تلویزیون و سینما گفت: «این روزها مشغول کار جدیدی نیستم و هر چه است از کارهای قبلی ما باقی مانده که ظاهرا در نبود آثار قابل پخش، سریال هایی مانند «پاورچین» روی آنتن می‌رود. بازیگر سریال «مروارید سرخ» همچنین توضیح داد: «به بهانه پخش دوباره آثاری همچون «پاورچین» شاید خیلی از جوان‌ها که بیرون ما را می‌بینند، بشناسند اما جوان‌هایی که در محدوده 20 سال سن دارند، طبیعی است که ما را نشناسند. او همچنین یادآور شد: «مهران مدیری در ظاهر برای همکاری ابراز علاقه می‌کند اما در عمل اتفاق‌ها به شکل دیگری رخ می‌دهد، بالاخره دنیا است دیگر، نمی‌توان کاری کرد. میزان این خبر را منتشر کرد.
 

دفاع وزیر احمدی‌نژاد از آملی لاریجانی در صحن مجلس

در جلسه علنی نوبت عصر امروز مجلس و در جریان بررسی موادی از برنامه ششم توسعه درباره قوه قضائیه، اسدالله عباسی در تذکری اظهار کرد: آقای دکتر لاریجانی، اخطاری مربوط به بندهای 57، 61، 156 در رابطه با قوه قضائیه و تذکر آیین نامه ای مربوط به ماده 13 را مطرح می کنم. بنده قبلا هم این تذکر را داده ام. ما به همه اظهار نظرها اعم از موافق و مخالف گوش می کنیم و آماده شنیدن نظرات دوستان هستیم اما خواهشم از همکاران این است که وقتی از این تریبون صحبت می کنند،‌ در موضوع صحبت کنند. آخرین وزیر کار دولت احمدی نژاد توضیح داد: اینحا بحث درباره قوه قضائیه و ساختمان های آن است. آن هم با توجه به وضع شهرستان ها که اگر بروید می بینید در یک اتاق که از شهرداری ها گرفته اند، همه پرونده ها همانجاست و متهمین برای بررسی به همان یک اتاق می آیند. در این شرایط درست است ما همه مشکلات جامعه را به گردن قوه قضائیه بیندازیم؟ عباسی با بیان اینکه تذکرش خطاب به علی لاریجانی است، به او گفت: شما که به شکلی با رئیس محترم قوه قضائیه ارتباط دارید، دفاع کنید. خبر آنلاین این خبر را منتشر کرد.
 

تازه‌ترین اظهارنظر درباره قاچاق خاک

ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا وارز هرگونه خروج غیرقانونی خاک ازکشور را تکذیب کرد. قاسم خورشیدی سخنگوی ستادمرکزی مبارزه با قاچاق کالا گفت: در پی داغ شدن بحث قاچاق خاک در سطح کشور به بررسی تمام استان ها به ویژه استان های مرزی کشور پرداختیم اما با هیچ گونه گزارشی طی دو سال گذشته مبنی بر خروج غیرقانونی خاک از کشور برخورد نکردیم. سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به بی اساس بودن صحبت های رییس سازمان حفاظت از محیط زیست مبنی برهشدار در مورد قاچاق خاک،تاکید کرد: تمام اختیارات کشور برای پایش مرزها و سواحل در اختیار ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالاوارز است و هیچ نهاد دیگری نمی تواند در مورد قاچاق، آمار وارقام آن و کیفیت اجناس خروجی از کشور اظهار نظر کند. وی همچنین در پایان اظهار کرد: از سازمان محیط زیست درخواست شد، در صورتیکه اطلاعاتی در مورد خروج غیر قانونی خاک از کشور دارند در اختیار ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا قرار دهند اما بعد ازگذشت چند هفته از این اعلام هیچ گونه اطلاعاتی از سازمان مذکور به دست ما نرسیده است. ارز باشگاه خبرنگاران جوان این خبر را منتشر کرد.
 

رسوایی جدید نتانیاهو

واحد مرکزی خبر نوشت: نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به صاحب امتیاز یک روزنامه پیشنهاد کرد در ازای دریافت رشوه ، چهره ای مثبت تر از او ارائه کند. یک فایل صوتی از بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، منتشر شده که در آن وی به صاحب امتیاز یک روزنامه چاپ فلسطین اشغالی پیشنهاد می‌کند در ازای دریافت رشوه، چهره‌ای مثبت‌تر از او ارائه کند. پایگاه خبری پرس تی وی نوشت، شبکه 2 تلویزیون اسرائیل یکشنبه (19 دی) یک فایل صوتی را منتشر کرد که گفته می‌شود در آن نتانیاهو به آرنون موزس، صاحب امتیاز روزنامه یدیعوت آحارونوت، یک معامله تجاری پرسود را پیشنهاد می‌کند. در این گزارش ادعا شد نتانیاهو به موزس گفته بود در صورتی‌که این روزنامه چهره مثبت‌تری از وی به تصویر بکشد، انتشار روزنامه رقیب یعنی اسرائیل هیوم را محدود می‌کند. کاهش انتشار روزنامه هیوم به‌ طور مستقیم به سود موزس خواهد بود چرا که این روزنامه، رقیب اصلی یدیعوت آحارونوت در بخش تبلیغات به شمار می‌رفت.
 

چند درصد بودجه برای تقویت بنیه دفاعی اختصاص می‌یابد؟


نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (دوشنبه) پارلمان، ماده 121 لایحه برنامه ششم توسعه را با اصلاحاتی به تصویب رساندند که به موجب آن دولت مکلف است در اجرای بند 52 سیاست‌های کلی برنامه و به منظور افزایش توان دفاعی کشور در تراز قدرت منطقه‌ای و تأمین منافع و امنیت ملی، حداقل پنج درصد از منابع بودجه عمومی به‌ استثنای واگذاری دارایی‌های مالی، درآمد هزینه دستگاه‌ها و درآمدهای اختصاصی را به‌ عنوان سهم تقویت بنیه دفاعی در ردیف‌های تقویت بنیه دفاعی در بودجه سالانه کشور اختصاص دهد.
 

بدهی ۸ هزار میلیاردی بیمه‌ها

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: سازمان های بیمه گر در سال ۹۵ بیش از ۸ هزار و ۲۹۰ میلیارد تومان به وزارت بهداشت بدهکار هستند.وی ادامه داد: سازمان بیمه سلامت با اوراق قرضه توانسته بخشی از بدهی های قبلی اش را جبران کند و با بودجه مناسبی که در سال 96 برای این سازمان در نظر گرفته شده است امیدواریم با کمک مجلس مشکلات رفع شود.
 

نظر وزیر بهداشت درباره درگذشت آیت‌الله هاشمی

وزیر بهداشت به برخی حواشی مطرح‌شده دربارۀ درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پاسخ داد.حسن قاضی‌زاده هاشمی در گفت‌وگو با «میزان» درباره جزئیات پرونده فوت آیت‌الله هاشمی با بیان اینکه "در این پرونده جای هیچگونه شبهه‌ای نیست"، گفت: پرونده‌ای در کار نیست و دلایل فوت کاملاً واضح است.وی درخصوص حواشی عدم حضور تیم پزشکی آیت‌الله هاشمی همراه وی، اظهار کرد: آقای هاشمی خودش علاقه‌ای به داشتن تیم پزشکی نداشت.وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: توضیحات بعدی را در آینده ارائه خواهم داد.
 

جزئیات قرارداد کشتی‌سازی ایران و کره

رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در بیان جزئیات قرارداد کشتی‌سازی میان ایران و کره از تامین برخی قطعات این قرار داد از ایران خبر داد. منصور معظمی صبح امروز در سمینار آخرین دستاوردهای طراحی و مهندسی در صنعت کشتی‌سازی، اظهار کرد: برای دستیابی به اهداف ۱۴۰۴ نیاز به ۳۷ میلیارد دلار سرمایه است که این رقم بسیار واقع‌بینانه تعیین شده و باید گفت که توان تامین داخلی آن بدون بهره‌گیری از سرمایه‌ خارجی وجود ندارد.وی در ادامه با اشاره به جزئیات نیازهای تعیین شده برای اهداف بلندمدت صنعت کشتیرانی، تشریح کرد: بر اساس مطالعات انجام شده تا حدود ۱۰ سال دیگر ایران نیاز به ۱۲۳ فروند شناور در حوزه انرژی، ۱۳۴ شناور تجاری، ۲۳۸ شناور صیادی، ۶۸۰ شناور ارائه‌کننده خدمات دریایی و ۴۴۷ شناور کوچک که اعتبار مورد نیاز برای تامین این موارد به ۳۷ میلیارد دلار می‌رسد.
 

روایت صفایی فراهانی از هاشمی رفسنجانی

حسن صفایی فراهانی درباره شخصیت و منش مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: هاشمی به آن چه هدفگذاری کرده بود، رسید و رفت. حاکمیت عقلانیت و بلوغ سیاسی مردم خواسته ایشان بود.نماینده دوره ششم مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار عصر ایران همچنین گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یکی از محورهای اساسی و اصلی شکل‌گیری جمهوری اسلامی بودند. ایشان از ابتدا حضور داشتند و تا آخر هم در پای انقلاب اسلامی ایستاد. مسئولیت‌های مختلف و سنگینی را به عهده گرفت؛ چه دوران جنگ و چه در مجلس، ریاست‌جمهوری و تشخیص مصلحت.
 

یارانه چه کسانی قطع می شود؟

فرج الله عارفی کارشناس اقتصادی درگفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان دررابطه با اظهارات وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص حذف 7میلیون یارانه بگیر،گفت: بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی،دولت موظف به حذف افراد پردرآمد از لیست دریافت یارانه نقدی است.وی درادامه افزود: باتوجه به اینکه دولت تمامی امکانات واطلاعات لازم جهت شناسایی افراد پردرآمد جامعه را دارد، تعلل در حذف این افراد از دریافت یارانه منطقی به نظر نمی رسد.عارفی بااشاره به حذف یارانه افرادی که درآمد بالای 3میلیون تومان دارند، اذعان داشت: با این درآمد می توان حداقل ملزومات مورد نیاز زندگی را حتی در شهرهای بزرگ فراهم کرد ودر نتیجه افراد با حقوق سه میلیون به بالا باید هرچه سریعتر از دریافت یارانه حذف شوند.
 

شرط حداد برای آموزش آنلاین فارسی به خارجی‌ها

آیین افتتاحیه سومین گردهمایی موسسه‌های فعال در آموزش زبان فارسی در جهان به همت بنیاد سعدی صبح امروز دوشنبه ۲۰ دی ماه در محل بنیاد ایران شناسی در تهران برگزار شد.غلامعلی حدادعادل رئیس بنیاد سعدی در ابتدای سخنانش در آیین گشایش این گردهمایی بعد از ادای احترام به ساحت حضرت معصومه(س) و ذکر نام و یاد میرزا تقی‌خان امیرکبیر که امروز سالروز قتل او توسط عمال ناصرالدین شاه به شمار می‌رود، او را یک ایران دوست حقیقی خواند و در ادامه نیز درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع مصلحت نظام را تسلیت گفت و یادآور شد: در کنار این فعالیت ها ما از امکانات فضای مجازی هم برای گسترش زبان فارسی استفاده می‌کنیم که یکی از کارهای اساسی در این حوزه ایجاد یک برنامه نرم‌افزاری برای آموزش فعال زبان فارسی از طریق فضای مجازی است که البته در دست اقدام است البته این کار هم بودجه قابل توجهی می خواهد هم تخصص های کافی را می‌طلبد.
 

ماجرای کلاهبرداری بزرگ اینترنتی از داخل زندان


حاجی رضا شاکرمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان از دستگیری هشت نفر از اعضای باند کلاهبرداری بزرگ اینترنتی از داخل زندان خبرداد و گفت: این پرونده با 5200 شاکی که پزشک ، وکیل دادگستری و اقشار فرهیخته جامعه هستند،دردادسرا در دست بررسی است. وی در تشریح جزئیات این خبر گفت: اعضای این باند در تماس تلفنی با افراد با این ادعا که از رادیو معارف و سایر برنامه های تلویزیونی با شما تماس گرفته شده و بزودی برنده جایزه 4 یا 5 میلیون تومانی می شوید، قربانی را به طمع انداخته و از وی می خواستند که مقابل دستگاه عابربانک رفته و با وارد کردن کارت بانکی گزینه *یا# را انتخاب کند.این مقام قضایی در کرج افزود: قربانیان غافل از اینکه دستگاه خودپرداز گزینه # یا* را قبول نمی کند، مبلغ مورد نظر کلاهبردار را طبق گفته کلاهبردار در پشت تلفن وارد کرده و سپس مبلغ به حساب فرد مورد نظر آماده واریز می شود که به این طریق قربانی اغفال شده و رقم مورد نظررا در حساب مورد نظر واریز می کند.دادستان کرج در ادامه بیان کرد: با شکایت 5200 نفر از شاکیان وجوه ناشی از کلاهبرداری خطوط تلفنی مورد تعقیب قرار گرفت و با تعقیب وجوه و دستگیری افرادی که به طریقی از وجوه استفاده کرده اند مشخص شد که تعداد از زندانیان زندان رجایی شهر که اکثر آنان دارای مجازات های سنگین و حبس های طویل المدت هستند اقدام به کلاهبرداری می کنند.

 

انتهای پیام/ تابناک


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.