نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 18551
تاریخ انتشار: 1395/10/22 - 09:00:52

استاندارخراسان شمالی خواستار اجرای درست قانون انتخابات شد

استاندارخراسان شمالی با اشاره به سیاست‌های کلی انتخابات سلامت، امنیت و اجرای مر قانون انتخابات برای بسترسازی مشارکت حداکثری مردم درانتخابات گفت: ضمن پرهیز از مصادیق حقیقی، تبیین معیارها را اعضای ستاد انتخابات استان وشهرستان ها مدنظر داشته باشند.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي اتفاقيه به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمدرضا صالحی دوشنبه در نشست ستاد انتخابات خراسان شمالی با حضور اعضا وفرمانداران استان اظهار کرد: به دلیل برگزاری همزمان انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا دو نظارت متفاوت وجود دارد که نظارت انتخابات ریاست جمهوری بر عهده شورای نگهبان و نظارت انتخابات شوراهای شهر روستا بر عهده مجلس شورای اسلامی است.

وی آمار درست را لازمه انتخابات توصیف کرد و افزود: رییس ستاد انتخابات شهرستان‌ها فرمانداران هستند و کلیه امور انتخاباتی در قالب ستاد انتخابات انجام می‌شود.

صالحی بابیان اینکه باید تلاش کنیم تا انتخابات پرشوری داشته باشیم افزود: از طرق مختلف با مردم ارتباط برقرار کرده و آن‌ها را برای حضور در انتخابات پرشور دعوت کنید.

وی همچنین از احتمال تغییر زمان ثبت‌نام انتخابات شوراهای شهر و روستا خبر داد و افزود: تاریخ دقیق زمان ثبت‌نام پس از قطعی شدن از سوی ستاد انتخابات اطلاع‌رسانی خواهد شد.

استاندارخراسان شمالی با اشاره به اینکه روستاهایی در استان وجود دارند که کد روستایی ندارند اما شورا دارند از فرمانداران خواستار شد این روستاها را شناسایی و احصا کرده و در ستاد انتخابات استان مطرح و برای آن تصمیم یکپارچه‌ای در سطح استان گرفته شود.

محمدرضا صالحی مسلط بودن همه اعضای ستاد را به قوانین انتخابات خواستار شد و بیان کرد: مسئولیت معتمدین اعضای هیات اجرایی بر عهده فرماندار است.

وی همچنین گفت: اعضای شورای برخی از شهرها در این دوره تغییر خواهد کرد و افزود: در شهرستان بجنورد تعداد اعضا از 13 نفر به 9 نفر کاهش پیدا خواهد کرد.

صالحی با اشاره به اینکه در شهرستان‌های اسفراین و شیروان اعضای شورا 7 نفره خواهند بود اظهار کرد: در سطح استان 19 شهر اعضای شورای 5 نفره،45 روستای 5 نفره،679 روستا اعضای سه‌نفره و 3 شورای عشایری 3 نفره خواهیم داشت که بر اساس آن انتخابات برگزار خواهند شد.

استاندارخراسان شمالی همچنین گفت: اصل سلامت انتخابات بیش از هر چیزی مهم است و آرا مردم حق‌الناس است و باید از آن مواظبت شود.

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.