نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اجتماعی | کد خبر: 18553
تاریخ انتشار: 1395/10/22 - 09:13:28

۵۷ درصد از راه‌های روستایی آسفالت بی‌نصیب هستند

مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: هنوز 57 درصد از راه‌های روستایی استان آسفالت نشده‌اند.
۵۷ درصد از راه‌های روستایی آسفالت بی‌نصیب هستند,

به گزارش پايگاه خبري تحليلي اتفاقيه به نقل از عصر اترک،  داود یارمحمدی درباره وضعیت راه‌های روستایی استان اظهار کرد: در حال حاضر چهار هزار و 645 کیلومتر از راه‌های روستایی استان آسفالت شده، هستند که این حجم عملیات 43 درصد از راه‌های روستایی بالای 20 خانوار استان را تحت پوشش قرار داده است.

یارمحمدی در ادامه با تصریح بر این مطلب که 57 درصد از راه‌های روستایی بالای 20 خانوار استان هنوز از راه آسفالته برخوردار نیستند، گفت: هم‌اکنون درزمینهٔ برخورداری راه‌های آسفالته تا 12 درصد از میانگین کشوری عقب هستیم.

وی پراکندگی روستاهای استان، کوهستانی بودن منطقه و بالا بودن هزینه‌های آسفالت راه‌های روستایی در مناطق کوهستانی را علت اصلی این عقب‌ماندگی در برخورداری از راه‌های روستایی آسفالته برشمرد.

بااین‌وجود، وی در ادامه با اعلام اینکه هم‌اکنون برای بیش از 60 محور روستایی استان عملیات راه‌سازی در حال انجام است، عنوان کرد: این 60 محور به طول 730 کیلومتر است.

یارمحمدی اظهار کرد: از طول 730 کیلومتر راه روستایی یادشده، 305 کیلومتر آن آسفالت و به بهره‌برداری رسیده و 180 کیلومتر آن آماده آسفالت شدن است که از ابتدای سال آینده آسفالت خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه برای عملیات راه‌سازی این 730 کیلومتر راه روستایی بالای 20 خانوار استان باید 128 میلیارد تومان اعتبار ملی و استانی تزریق شود، از این مبلغ موردنیاز باید 45 میلیارد تومان آن برای آسفالت 180 کیلومتر آماده آسفالت هزینه شود.

وی افزود: امسال 30 میلیارد تومان اعتبار از محل سفر رهبری به استان در قالب اسناد خزانه برای تسویه بخشی از مطالبات پیمانکاران راه‌های روستایی استان توزیع شد.

مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی یادآور شد: متأسفانه تزریق اعتبارات ملی برای عملیات راه‌سازی روستاهای استان طی دو سال اخیر کم شده است.

علاوه بر این، وی عنوان کرد: هنوز باید برای 450 کیلومتر دیگر از راه‌های روستایی استان انجام عملیات راه‌سازی کلید بخورد و قرارداد منعقد شود.

وی در بخشی دیگر از سخن خود، به سه شهرستان راز و جرگلان، شیروان و بجنورد نیز اشاره کرد و گفت: این سه شهرستان در مقایسه با سایر شهرستان‌های خراسان شمالی درزمینهٔ راه روستایی آسفالت شده، کم برخوردارتر بوده‌اند.

به گفته یارمحمدی، از 440 کیلومتر راه روستایی شهرستان راز و جرگلان فقط 47.5 درصد از آن، از 985 کیلومتر راه روستایی شهرستان شیروان فقط 37 درصد از آن و از 707 کیلومتر راه روستایی شهرستان بجنورد فقط نیمی از آن آسفالت شده، هستند.

مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی کوهستانی بودن این سه شهرستان را عامل اصلی اجرای کند عملیات راه‌سازی روستایی این سه شهرستان عنوان کرد.

انتهاي پيام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.