نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اجتماعی | کد خبر: 18570
تاریخ انتشار: 1395/10/22 - 15:22:21

شناسایی هزار و 75 تبعه خارجی غیرمجاز شاغل در خراسان رضوی

مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری خراسان رضوی گفت: هزار و 75 تبعه خارجی غیرمجاز که بطور غیرقانونی در این استان اشتغال داشتند طی 9 ماه گذشته امسال شناسایی و از کشور طرد شدند.
شناسایی هزار و 75 تبعه خارجی غیرمجاز شاغل در خراسان رضوی,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، محمد عجمی در نشست مرکز خدمات سرمایه‌گذاری خراسان رضوی افزود: طی این مدت 240 مورد گشت با موضوع شناسایی اشتغال اتباع خارجی در سطح خراسان رضوی و شهر مشهد انجام و 10 هزار و 274 مکان اشتغال اتباع خارجی بازرسی شد. در چارچوب شناسایی هزار و 75 تبعه خارجی غیرمجاز شاغل در خراسان‌رضوی پنج میلیارد و 400میلیون ریال جریمه کارفرما نیز اعمال شد.

مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری خراسان رضوی بر تشدید نظارت‌ها در زمینه اشتغال اتباع خارجی تاکید و بیان کرد: وقتی اتباع خارجی احساس کنند نظارت‌ها زیاد است به سمت فعالیت‌های قانونی پیش می روند. همچنین در راستای ساماندهی اشتغال اتباع خارجی در خراسان رضوی تاکنون 45 هزار مجوز اشتغال یک ساله و کارت اشتغال توسط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای دارندگان کارت آمایش اتباع وزارت کشور و دارندگان پروانه اقامت و گذرنامه با روادید شش ماهه صادر شده است.


عجمی افزود: از محل صدور این مجوزها در مجموع 75 میلیارد ریال به حساب خزانه واریز شده است. صدور پروانه کسب برای اتباع بیگانه لازمه افزایش سرمایه خارجی است وی ادامه داد: همچنین ظرف 9 ماه گذشته امسال 23 جلسه کمیته فنی اشتغال در استان تشکیل و 310 فقره پروانه اشتغال برای سرمایه گذار خارجی صادر شده است.


مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری خراسان رضوی گفت: 698 مورد تمدید پروانه و 32 مورد تجدید پروانه نیز در این مدت برای سرمایه گذاران خارجی صورت گرفت. همچنین از ابتدای سال تا پایان آذر ماه در مجموع هشت میلیون دلار سرمایه خارجی وارد استان و از محل صدور پروانه اشتغال اتباع خارجی نیز 2 هزار و 700 میلیون ریال به حساب خزنه اداره کل تعاون واریز شد. بالغ بر 320 هزار تبعه خارجی مجاز و غیرمجاز در خراسان رضوی حضور دارند که حدود 150 هزار نفر آنها دارای کارت آمایش هستند.
 

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.