نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 18575
تاریخ انتشار: 1395/10/22 - 17:33:08

ادامه کشمکش بر سر جانشینی؛

چهره‌ای که جانشین «هاشمی رفسنجانی» خواهد شد

«در پاره‌ای از رویکردها تغییر ایجاد شود. مثلا جناحین سیاسی به خاطر وزن، جامعیت و مقبولیت هاشمی‌ وقتی به او می‌رسیدند، از حرف خود کوتاه می‌آمدند یا حرمت او را در مواضع‌شان نگه می‌داشتند. ممکن است این اجماع برای جانشین او کم‌تر اتفاق بیفتد.»
 چهره‌ای که جانشین «هاشمی رفسنجانی» خواهد شد,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، در پی تنش‌های ایجاد شده، میان جناح‌های اصلاح‌طلب و اعتدال‌گرا برای انتخاب جانشین آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان رهبری این طیف سیاسی، "جوادی حصار"، فعال سیاسی، رئیس دولت اصلاحات را بهترین گزینه برای جانشینی وی پیشنهاد کرده و می‌گوید:« بعد از مرگ هاشمی‌رفسنجانی، سیاستمداری که بتواند میان‌داری کند،‌ اجماع به وجود بیاورد و در نهایت از دو قطبی شدنی که این روزها مورد بحث است، جلوگیری کند، وجود ندارد. نمی‌خواهم بگویم قحط‌ الرجال است اما شرایط کنونی برای همگرایی و همراهی پیرامون رئیس دولت اصلاحات مهیاتر است.»

 وی در گفتگو با تارنمای ضدانقلاب "ایران وایر" با اذعان به اینکه گزینه پیشنهادی برای جانشینی هاشمی رفسنجانی از اجماع لازم برای میدان داری میان احزاب سیاسی ایران برخوردار نخواهد بود، گفت: «با فقدان ایشان در ساختار سیاسی هیچ تغییری ایجاد نخواهد شد و نظام برچیده نمی‌شود. اما ممکن است در پاره‌ای از رویکردها تغییر ایجاد شود. مثلا جناحین سیاسی ایران به خاطر وزن، جامعیت و مقبولیت هاشمی‌ وقتی به او می‌رسیدند، از حرف خود کوتاه می‌آمدند یا حرمت او را در مواضع‌شان نگه می‌داشتند. ممکن است این اجماع برای جانشین او کم‌تر اتفاق بیفتد.»

 گفتنی است، علی مطهری روز گذشته حجت الاسلام ناطق نوری را بهترین جایگزین برای مرحوم هاشمی رفسنجانی برشمرده بود.

در همین حال، بی بی سی نیز که پیشتر با استفاده از تصاوير خاتمی در كنار هاشمی، برای جانشین کردن وی به عنوان پدر معنوی اصلاح طلبان تمام تلاش خود را کرده بود، این بار در یادداشتی جداگانه "حسن روحانی" را به عنوان «تنها کسی که می تواند مشعل رهبری جناح میانه رو را به دست بگیرد»، معرفی کرده است.

وبسایت بی بی سی همچنین نوشته اس:«خبر خوب برای میانه روها این است که روحانی ۶۸ ساله هنوز چندان مسن نیست. اما خبر بد این است که اگر به هر شکل روحانی از صحنه سیاست ایران خارج شود، چه بطور طبیعی و چه با فشار تندروها، حداقل تا آینده قابل پیش‌بینی کسی نیست که بتواند جای او را بگیرد. در دراز مدت باید دید حسن خمینی چگونه نقش بازی می‌کند.»

 

انتهای پیام/ جام نیوز


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.