نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 18583
تاریخ انتشار: 1395/10/23 - 08:57:54

نماینده ولی‌فقیه درخراسان شمالی:

آیت‌الله هاشمی الگویی برای جوانان است

برخی از مسئولان استان خراسان شمالی آیت‌الله هاشمی را یار دیرین امام (ره) و الگویی برای جوانان عنوان کردند که راهش باید ادامه یابد.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي اتفاقيه، نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان شمالی و امام‌جمعه بجنورد گفت: زندگی آیت‌الله هاشمی می‌تواند الگویی برای جوانان ما باشد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی اظهار داشت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تا دو ساعت قبل از وفاتش کار می‌کرد و این ویژگی نشان از همت بالا و روحیه خستگی‌ناپذیری ایشان داشت.

یعقوبی، آیت‌الله هاشمی را اهل ریسک و قبول کارهای بزرگ معرفی کرد که هیچ‌گاه از انجام کارهای بزرگ ترس نداشت.

 وی افزود: آیت‌الله هاشمی یار امام(ره) و مقام معظم رهبری و اهل جهاد بود، قبل از انقلاب با جهاد علیه استبداد و بعد از انقلاب علیه متجاوزان و تهاجم فرهنگی جهاد داشت.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان شمالی اظهار داشت: عشق بین مقام معظم رهبری و آیت‌الله هاشمی سبب شده بود تا مردم شیفته شخصیت ایشان شوند.

یعقوبی حضور گسترده مردم در مراسم تشییع آیت‌الله هاشمی را دل‌بستگی به روحانیت عنوان کرد و گفت: روحانیت در طول تاریخ پیشگام مردم بوده‌اند و برخلاف روشنفکران همیشه جلوداری کرده‌اند تا از مردم عقب نیفتند و همین همراهی با مردم و صداقت و وفای روحانیون باعث انس و دل‌بستگی جامعه به روحانیت شده است.

آیت‌الله هاشمی طرفدار راستین نظام

استاندارخراسان شمالی نیز آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را طرفدار راستین نظام و اسلام معرفی کرد و گفت: جوانان ما بامطالعه زندگی هاشمی قبل و بعد از انقلاب می‌توانند به شخصیت تأثیرگذار ایشان پی ببرند.

محمدرضا صالحی با اشاره به مبارزاتی که آیت‌الله هاشمی قبل از انقلاب داشتند و کمک‌هایی که به‌واسطه توانایی‌های مالی به نهضت مبارزه کردند ایشان را یکی از ارکان انقلاب عنوان کرد.

صالحی افزود: هاشمی یار و همراه همیشگی امام، هماهنگی بین نیروهای طرفدار انقلاب بر دوش ایشان و عضو شورای انقلاب بود و بعد از پیروزی انقلاب نیز در نقش هیئت‌رئیسه و رئیس مجلس، مجلس خبرگان، تشخیص مصلحت نظام، کنترل تندروی‌ها و سازندگی کشور کارنامه قابل قبولی از خود به‌جای گذاشت.

وی دلیل حضور گسترده مردم در تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را به‌واسطه حضور همه طیف‌ها و گروه‌ها عنوان کرد و افزود: پیام مقام معظم رهبری و بزرگان کشور سبب شد تا شاهد حضور میلیونی مردم در روز تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی باشیم.

آیت‌الله هاشمی یار دیرین امام (ره) و مقام معظم رهبری

دادستان بجنورد نیز آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را یار دیرین امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری خواند و گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی سال‌های سال چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب همراه امام و رهبری بود و همواره برای ارتقا نظام در تلاش بود.

مسلم محمدیاران بابیان اینکه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بارها عشق و علاقه خود نسبت به مقام معظم رهبری را ابراز داشتند و تا روز آخر نیز مطیع رهبری و ولایت بودند، افزود: علاقه‌مندی مردم به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به خاطر همین صداقت و وفاداری بود که تا آخر در کنار مقام معظم رهبری ماندند.

دادستان بجنورد اظهار داشت: مردم نیز به‌پاس زحمات ارزنده این مرد خستگی‌ناپذیر و ارج نهادن به تلاش‌های ایشان در به ثمر رسیدن انقلاب حضوری گسترده در مراسم خاک‌سپاری آیت‌الله هاشمی داشتند.

آیت‌الله هاشمی همواره در کنار مردم

فرماندار بجنورد با تسلیت ضایعه درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به مقام معظم رهبری و مردم شریف ایران، او را شخصیتی سیاستمدار در جهان اسلام و چهره‌ای شناخته‌شده در دنیا معرفی کرد و گفت: آیت‌الله هاشمی همواره در کنار مردم بود و یار و یاور امام و رهبری تا لحظات آخر بود.

موسی حاجی‌زاده بابیان اینکه، آیت‌الله هاشمی تا واپسین لحظات عمرش مردم و انقلاب را یاری کرد، افزود: آیت‌الله هاشمی برای سازندگی کشور زحمات زیادی متحمل شد و یکی از سیاستمداران با بصیرت و باهوش بود که روشنفکری ایشان سبب ارتباط با همه احزاب و گروه‌ها شده بود.

حاجی‌زاده در ادامه حضور گسترده مردم در مراسم تشیع پیکر این روحانی مبارز و سیاستمدار را نشانه علاقه و عشق به هاشمی و جامعه روحانیت عنوان کرد. 

مدیرکل بهزیستی: آیت‌الله هاشمی یکی از ستون‌ها و پایه‌های نظام

مدیرکل بهزیستی خراسان شمالی نیز گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یکی از ستون‌ها و پایه‌های نظام و انقلاب بود.

اسماعیل قربانی بابیان اینکه هاشمی یکی از طراحان انقلاب اسلامی بود، افزود: ایشان از همان اوایل شکل‌گیری نهضت در دوران ستم‌شاهی عملکرد و مدیریت خودشان را تثبیت کردند و با دیدگاه‌ها و شجاعت منحصربه‌فردی که داشتند در طول اسارت و حبس در زندان‌های طاغوت هرگز مأیوس و تسلیم نشدند.

قربانی گفت: هاشمی بعد از انقلاب نیز یکی از سیاستمداران عصر حاضر بودند که در دوران دفاع مقدس جهت خنثی کردن توطئه گروه‌های معاند نقش برجسته‌ای داشتند. و در سال‌های اخیر نیز همین هوش و ذکاوت و حق‌طلبی که در وجود هاشمی بود یک چهره محبوب از ایشان ساخته بود.

قربانی حضور گسترده مردم در مراسم تشیع پیکر آیت‌الله هاشمی را به‌واسطه مردم‌دوستی، عمل‌گرایی، وابسته نبودن به یک تفکر خاص، آزاد طلبی، حق‌طلبی و آزاداندیشی ایشان عنوان کردند که باعث شد از همه گروه‌ها در این مراسم شرکت کنند.

ثمینی: آیت‌الله هاشمی شخصیتی کامل بود

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری بابیان اینکه آیت‌الله هاشمی را در یک جمله شخصیتی جامع و کامل باید معرفی کرد، گفت: هاشمی فردی باهوش و معتقد به‌نظام، اسلام و ولایت بود. آیت‌الله هاشمی دلسوز کشور، جوانان، مردم و همواره در تلاش برای آبادانی و رفاه مردم و سلامت جامعه بود.

محمود ثمینی افزود: آیت‌الله هاشمی فردی صادق بود که هیچ‌گاه تحت تأثیر فشارها قرار نمی‌گرفت و باوجوداینکه بارها مورد هجمه واقع می‌شد ولی با علم و تجربه سیاسی که داشت همواره به نفع نظام و کشور گام برمی‌داشت.

ثمینی بابیان اینکه هاشمی جزو سرمایه‌های بزرگ کشور بود، گفت: آثار وجودی ایشان در جامعه کاملاً مشهود است و قبل و بعد از انقلاب بهترین مشاور امام و معتقد به ولایت و یار رهبری بود.

ثمینی صداقت و ارائه خدمات ارزنده هاشمی قبل و بعد از انقلاب را دلیل محبوبیت وی در جامعه و بین مردم می‌داند که قدرشناسی مردم سبب حضور گسترده در مراسم تشیع این عالم مبارز شده بود.

آیت‌الله هاشمی یک روحانی اصیل بود

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آیت‌الله هاشمی را یک شخصیت دارای ابعاد مختلف معرفی کرد و گفت: آیت‌الله هاشمی یک روحانی اصیل بود که اعتقاد کامل به مرام و معرفت روحانیت و عدم وابستگی به دنیا و تبعیت محض از فرمایشات دین و شرع از ویژگی‌ها و دلیل محبوبیتش در بین مردم شد.

حجت‌الاسلام سالاری با اشاره به سخنی از حسین شریعتمداری که در خاطرات قبل از انقلاب هاشمی را فردی شجاع معرفی کرده، افزود: هاشمی قبل از انقلاب و در زندان هرگز تسلیم شکنجه گران نشد و دست از حمایت امام برنداشت تا بعد از انقلاب نیز به‌عنوان یک مدیر اجرایی با مدیریت جنگ و مدیریت بعد از جنگ باقیمت نفت ۸ دلار و تورم نزد مردم سربلند باشد.

سالاری هوشمندی و سیاستمداری هاشمی درصحنه‌های مختلف نظام را از ویژگی‌ها و نقش ایشان در انتخاب رهبری و ورود به‌موقع هنگام انتخاب رهبری و خنثی کردن توطئه‌ها را عامل برجستگی ایشان دانست.

وی اطاعت از رهبری تا لحظه آخر را عامل سرافکندگی کسانی دانست که قصد داشتند بین هاشمی و مقام معظم رهبری فاصله ایجاد کنند و همین ولایتمداری هاشمی عاملی جهت محبوبیت که حضور گسترده مردم در مراسم ارتحال ایشان است.
 خدمات آیت‌الله هاشمی از یاد مردم پاک نمی‌شود

مدیرکل دفتر روستایی استانداری دل‌بستگی مردم به آیت‌الله هاشمی را به دلیل شخصیت فردی ایشان و در کنار مردم بودن عنوان کرد و گفت: آیت‌الله هاشمی را مردم بهتر شناختند و خدمات ارزنده هاشمی در دوران سازندگی از خاطر مردم پاک نخواهد شد.

عبدالله قدرتی با اشاره به اینکه مردم ما دارای درک بالای سیاسی و اجتماعی هستند، افزود: هاشمی از ارکان نظام و انقلاب بود و سال‌ها در میان مردم و کنار آن‌ها ماند. مردم خاطرات زیادی را از این روحانی برجسته و یار دیرین امام و رهبری با خوددارند که چهره بین‌المللی هاشمی و روحیه اعتدال طلبی ایشان ایران را کشوری حامی صلح در جهان معرفی کرد.

قدرتی شناخت کامل آیت‌الله هاشمی را منوط به مطالعه درباره زندگی و شخصیت ایشان دانست و گفت: هاشمی ناشناخته و مظلوم از میان ما رفت و چون امیرکبیر سال‌ها طول می‌کشد تا مردم بتوانند هاشمی را بشناسند.

قدرتی صبر و متانت مثال‌زدنی آیت‌الله هاشمی را که عامل وحدت ملی بود یکی از دلایل محبوبیت وی در بین مردم و حضور گسترده در مراسم ارتحال و خاک‌سپاری ایشان عنوان کرد.

انتهاي پيام/ فروغی مهر


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.