نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 18604
تاریخ انتشار: 1395/10/23 - 14:29:14

حجت الاسلام علی‌عسگری در مشهد:

خداباوری آیت الله هاشمی رفسنجانی کم نظیر بود

معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی درباره ویژگی‌های شخصیتی آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: وی یک شخصیت جامع برای کشورمان بودند که از نظر فقاهت، معرفت شناسی و خداباوری، قرآن پژوهی و مجاهدت در راه احیای دین الهی برای همه ما می‌تواند سرمشق باشد.
 خداباوری آیت الله هاشمی رفسنجانی کم نظیر بود,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ،حجت الاسلام تیمور علی‌عسگری، در مجلس ترحیم مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که صبح دیروز  با حضور علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی و جمعی دیگر از مسئولین استانی در مسجد حضرت مهدی (عج) دانشگاه آزاد مشهد برگزار شد، به ویژگی‌های بارز شخصیتی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام پرداخت و افزود: از نظر بحث مربوط به اصولگرایی و خداباوری که رهبری فرمودند راه درست اصولگرایی اصلاح طلبانه است. آیت الله هاشمی رفسنجانی یک خداباور حقیقی و کم نظیر بود. در زیر شکنجه‌های طاقت فرسای

ساواک جهنی شاه تعبیر زیبای خودشان این بود که من همه ارتباطم و اتصالم به خدا و از طریق قرآن بود و برای این که آن شرایط ظلمانی و طاقت فرسا را بتوانم تحمل کنم با خدا هم سخنی می‌کردم.


وی با تأکید بر این جنبه از شخصیت آیت الله هاشمی رفسنجانی ادامه داد: تعبیر زیبای خودشان این بود که من همه اراده باطنی خودم ، نیروی خدادادی و جانم را معطوف به قرآن و آیاتش می‌کردم و از قرآن کمک می‌گرفتم. به همین دلیل هم ایشان مفسر بزرگ قرآن کریم است. بنابر این بُعد مبارزات قبل از انقلاب آیت الله هاشمی‌رفسنجانی با قرآن شروع شد و در اوج شکوهمندی هم عمر شریفشان به قرآن ختم شد.


معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی در با بیان خاطراتی از دوران مبارزات قبل از انقلاب آیت الله هاشمی و ارتباطات عمیقش با امام راحل، گفت: من فراموش نمی‌کنم از مباحث مربوط به دوران قم و همسایگی با امام و خاطرات شیرینی که با امام داشتند بارها ایشان برای ما مطالبی را بازگو می‌کردند، از جمله این که مکتب تشیع چگونه راه اندازی شد. ایشان بر مکتب تشیع قلم می‌زدند و  ماهیت دین و مبارزات دینی منظور نظرشان قرار می‌گرفت. به یاد دارم که چگونه به بهانه سربازی همه آن جمع دستگیر شدند و در خود پادگان رژیم شاه و ارتش چگونه انقلاب آفرینی کردند.


علی‌عسگری در بخشی دیگر از سخنان خود به مبارزات مشترک مرحوم هاشمی رفسنجانی در کنار رهبر معظم انقلاب و رفاقت دیرینه آن‌ها پرداخت و ضمن بیان خاطراتی از آیت الله هاشمی در این رابطه، تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند که ما انس و ارتباطات عاطفی و فکری مان با این بزرگوار در حدی بود که او از هر حیث ما را از لحاظ مادی و معنوی تأمین می‌کرد. عمر شصت ساله ای را که عمر یک انسان است این دو بزرگوار با هم گذراندند و عاشق و شیفته امام (ره) هم بودند و در مبارزه هم سنگ تمام می‌گذاشتند.


وی با اشاره به دوستی مشترک رهبر معظم انقلاب و آیت الله هاشمی رفسنجانی با مرحوم آیت الله واعظ طبسی، خاطر نشان کرد: من می‌خواهم عرض بکنم که اخوتش با مقام رهبری و با مرحوم واعظ طبسی از نوع " إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَةٌ " بود، چون اخوت از نوع ایمانی بود پایدار بود. رفاقتی 59 ساله و 60 ساله خیلی عجیب است. توفان حوادث و مسائل پیش آمده، فراز و فرودها اصلاً تأثییرگذار نبود.


معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی به ارتباط عاطفی و عمیق رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با مردم ایران نیز اذعان داشت و افزود: این اخوت ایمانی و عاشقانه را ایشان با مردم هم داشت. خیلی عجیب است که  هروقت ما اصولگراها که من هنوز در موضع اصولگرایی افتخار می‌کنم بگویم اصولگرا هستم اما از نوع اصولگرایی اصلاح طلبانه.  هر وقت یکی از ما تحت فشار دوستان و بزرگواران آن طیف مقابل قرار می‌گرفتیم آقای هاشمی حامی ما بود. بعد که شرایط در ایامی توسط اصولگرایان خیلی سخت شد برای طیف مقابل و در اصطلاح اصلاح طلبان. آقای هاشمی حامی اصلاح طلبان شد و به معنای واقعی کلمه همچون پدر دلسوز همه آن‌ها بود.


علی‌عسگری تأکید کرد: در مجموع باید بگویم که آیت الله هاشمی رفسنجانی یک انسان دنیا دیده، یک انسان عاشق و در نوع خودش روانشناس بود که روان شناسی مخاطب را بلد بود و سخنش مبتنی بر شرایط زمان و مکان بود.
 

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.