نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 18605
تاریخ انتشار: 1395/10/23 - 14:31:35

استاندار خراسان رضوی:

آیت‌الله رفسنجانی دربرابر همه تهمت‌ها سکوت کرد

استاندار خراسان رضوی گفت: آیت‌الله‌هاشمی رفسنجانی چون با خدا معامله کرده بود، نسبت به نظام، انقلاب و راه امام و بویژه رهبر معظم انقلاب تعصب و علاقه‌ای وافری داشت و در مقابل همه تهمت‌ها سکوت کرد.
آیت‌الله رفسنجانی دربرابر همه تهمت‌ها سکوت کرد,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، علیرضا رشیدیان روز چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان افزود : در طول این سال‌ها تهمت‌ها وتهاجمات گسترده‌ای علیه آیت‌الله‌هاشمی رفسنجانی شد و حرف‌های بسیار ناپسندی علیه او زده شد و مباحثی مطرح شد که دل هر انسان آزاده‌ای را به درد می‌آورد .


به گزارش ایرنا خراسان رضوی، رشیدیان تصریح کرد: در این سال‌ها تهمت‌ها و نارواهای بسیار زیادی به این شخصیت بزرگ‌ و انقلابی وارد کردند، اما به واسطه ارادت و علاقه‌ای که به انقلاب اسلامی، امام (ره) و رهبر معظم انقلاب و نیز عشقی که به مردم داشت هیچگاه گلایه‌ای نکردند و با صبری مثال زدنی تنها به رشد جایگاه انقلاب اسلامی ایران فکر کرد.

وی گفت : آیت‌الله‌هاشمی بارها و بارها با امام (ره ) در موضوعات مختلف دچار اختلاف نظر شدند، اما هیچ کس به ایشان عنوان ضد ولایت فقیه نداد و خیلی از بزرگانی که بعدها به ایشان در این رابطه خرده می‌گرفتند ، در زمان امام (ره) بین این دو موضوع تفکیک قائل بودند.
 وی ادامه داد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب در پیام خود به صراحت بر این امر تاکید کردند اجتهاد و آراء نظری، لازمه توسعه و پیشرفت است اما در این سال‌ها اگر در جایی مطلبی از آیت‌الله‌هاشمی درج می‌شد بلافاصله تهمت‌ها و تعابیر نامتعارف مطرح می‌شد.


وی با اشاره به اینکه همانگونه که در تفکر آزاد اجتهادی تاکید شده لازمه  تفکر شیعه راستین آن است آرا و نظرات خود را صادقانه بیان کند ، افزود : آیت‌الله‌هاشمی هم اینگونه بود، ضمن آنکه همواره انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب را خط قرمز خود می‌دانست و بر این موضع تا آخر حیات خود استوار ایستاد.


استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: بسیاری از کسانی که بعد انقلاب به عنوان دلسوز انقلاب علیه آیت‌الله‌هاشمی تهمت‌ها و جفاها روا داشتند قبل انقلاب حتی حاضر نشدند در حد موضعگیری از انقلاب اسلامی دفاع کنند.


وی اظهار کرد : این موضوع که جایگاه بزرگانمان را در طول حیاتشان درک نمی‌کنیم در جامعه ما هنوز ادامه دارد و در موضوع رحلت آیت‌الله‌هاشمی‌رفسنجانی هم شاهد این موضوع بودیم.


رشیدیان در بخش دیگری از سخنانش در رابطه با اقدامات انجام شده در راستای ریشه‌کنی بی‌سوادی در استان گفت : باید با استفاده از ظرفیت‌های موجود از جمله دستگاه‌های مختلف، بخش خصوصی و خیرین در کنار تلاش‌های آموزش و پرورش بی‌سوادی را در استان به صفر رساند.


وی ابراز امیدواری کرد: مسئولان این بخش به گونه‌ای عمل کنند نه تنها در شهرها بلکه در روستاهای استان هم حتی یک‌ فرد بی‌سواد نداشته باشیم.

استاندار خراسان رضوی با یادآوری اهمیت دانشگاه فرهنگیان در نظام تعلیم و تربیت گفت: در طول دولت یازدهم شاهد رشد خوبی در برنامه‌ها و اقدامات این مرکز علمی بودیم و امروز شاهد هستیم این دانشگاه به عنوان تنها مرکز و مسیر ورود نیرو به آموزش و پرورش در مسیر موفقیت گام بر می‌دارد.

وی افزود: دانشگاه فرهنگیان به عنوان یک دانشگاه تخصصی و ماموریت گرا با توجه به تاثیرگذاری بالایی که در ارتقاء کیفیت نظام تعلیم و تربیت دارد باید به دنبال تربیت نیروهایی باشد که تحولی را در آموزش و پرورش ایجاد نمایند.


وی اضافه کرد: این دانشگاه نباید آموزش‌های خود را تنها به دوره دانشجویی محدود کند بلکه باید این مسیر آموزشی را در طول دوران خدمت معلمان تداوم و گسترش دهد.
رشیدیان همچنین بر ضرورت انجام تحقیق و پژوهش‌هایی مبتنی بر راهکارهای رشد و توسعه نظام تعلیم و تربیت در دانشگاه فرهنگیان تاکید کرد.


معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی هم در این نشست گفت : هم اکنون پوشش باسوادی استان به 99.2 درصد رسیده و این هشت دهم درصد باقی مانده رقمی معادل سه هزار و 500 دانش آموز باقیمانده از تحصیل است که به علل مختلف شناسایی نشده‌اند.


سید جواد حسینی افزود: هم اکنون هیچ مشکل سخت افزاری، کمبود کلاس ومدرسه و نیروی انسانی برای آموزش در این حوزه در استان نیست و دولت برای آموزش هر بی‌سوادی که شناسایی شود همه امکانات و ضرورت‌ها را در اختیار دارد .


 وی اظهار کرد: با وجود همه تلاش‌ها هنوز نتوانسته ایم بی‌سوادی را به صفر برسانیم و بهترین راه برای تحقق این امر انسداد بی‌سوادی است که الان در دستور کار استان قرار دارد . مشکل موجود وجود عده‌ای دانش آموز لازم‌التعلیم در استان است که شناسایی نشده‌اند و باید برای شناسایی آنان اقدام جدی صورت گیرد.
وی در این راستا تشکیل کمیته‌ای ویژه متشکل از هشت دستگاه دخیل برای شناسایی و جذب این دانش آموزان را ضروری خواند و تاکید کرد به سرعت این کمیته فعالیت خود را آغاز نماید.


به گفته وی ، این کمیته با مسئولیت مدیرکل امور اجتماعی استانداری و متشکل از ستاد هدفمندی یارانه‌ها و ثبت احوال استان، کمیته امداد امام (ره) ،جمعیت هلال احمر و بسیج مستضعفان و اداره کل بهزیستی استان و دانشگاه علوم پزشکی مشهد و سازمان‌های غیر دولتی و نیز دهیاران و شوراهای اسلامی شهر و روستا تشکیل می‌شود تا این تعداد بی‌سواد را شناسایی و برای برگزاری کلاس برای آنان اقدام شود.
 

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.