نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سلامت | کد خبر: 19215
تاریخ انتشار: 1395/11/13 - 09:02:03

تغییر طعم آب بجنورد به دلیل فرسودگی لوله‌ها است

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان خراسان شمالی گفت: تغییر طعم و بوی آب برخی از نقاط بجنورد به دلیل وجود ۳۵ درصد از لوله‌های قدیمی، فرسوده و گالوانیزه است.
تغییر طعم آب بجنورد به دلیل فرسودگی لوله‌ها است,

به گزارش پايگاه خبري تحليلي اتفاقيه، غلامحسین ساقی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در انتهای خطوط اصلی آب‌رسانی به دلیل انباشت آب، گاهی تغییر در طعم و بوی آب احساس می‌شود.

ساقی افزود:  برای نوسازی شبکه آب‌رسانی بافت قدیم شهر بجنورد باید نوع نگاه شهری تغییر کند تا ۳۵ درصد از لوله‌های فرسوده و گالوانیزه آب‌رسانی موجود در بافت قدیم تعویض و نوسازی شود.

مدیرعامل آبفای شهری استان گفت: با توجه به اینکه بهداشت آب با سلامتی مردم ارتباط مستقیم دارد، متخصصان ما به‌صورت مستمر در طول شبانه‌روز 26نمونه از آب مناطق مختلف را در آزمایشگاه کنترل و ارزیابی می‌کنند.

وی بابیان اینکه شبکه‌های اصلی لوله‌های آب‌رسانی به‌صورت دوره‌ای تخلیه و شستشو می‌شوند، افزود: آب بجنورد دارای استانداردهای کیفی لازم است  اما  اگر گاهی در طعم یا بوی آب تغییری احساس می‌شود .

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان خراسان شمالی با اشاره اینکه سد شیرین دره در ابتدا برای ذخیره آب کشاورزی احداث‌شده، ولی بعداً به دلیل کمبود آب شرب به شبکه آب‌رسانی شهری پیوسته است، افزود: ۷۰ الی ۸۰ درصد آب شرب بجنورد از سد شیرین دره تأمین می‌شود که در برخی مناطق این رقم متغییر است.

ساقی پایین بودن ضریب تعرفه  آب‌بها در استان را نسبت به کشور دلیل کم‌اهمیتی مردم به بحران کمبود آب در آینده عنوان کرد و گفت: تأمین آب شرب شهرهای بجنورد، شیروان و اسفراین از آب‌های سطحی است که ارتباط مستقیم با میزان بارندگی سالیانه دارد و از رسانه‌ها و مردم انتظار داریم با علم به این موضوع فرهنگ استفاده بهینه از آب را در جامعه نهادینه کنند.

انتهای پیام/ فروغی مهر


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.