نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سلامت | کد خبر: 19412
تاریخ انتشار: 1395/11/19 - 09:14:20

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی:

۳۵ درصد از جمعیت خراسان شمالی دارای پرونده الکترونیکی سلامت هستند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: پرونده الکترونیکی سلامت برای ۳۵ درصد از جمعیت شهری و روستایی استان تشکیل شده است.
۳۵ درصد از جمعیت خراسان شمالی دارای پرونده الکترونیکی سلامت هستند,

به گزارش پايگاه خبري تحليلي اتفاقيه، سید احمد هاشمی اظهار کرد: بیش از ۴۰ درصد جمعیت روستایی و حدود ۳۰ درصد از جمعیت شهری خراسان شمالی دارای پرونده الکترونیکی سلامت هستند.

وی تصریح کرد: تا کنون ۹۱ درصد از اطلاعات خانوارهای شهری و روستایی استان نیز در سامانه یکپارچه بهداشتی(سیب) ثبت شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی عنوان کرد: در حال حاضر خانه های بهداشت روستایی که دارای اینترنت هستند با اتصال به سامانه سیب، خدمات جامع سلامت را به مردم ارائه می دهند.

وی با اشاره به برنامه تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت، عنوان کرد: این برنامه با رویکرد پیشگیری از بیماری های غیرواگیر در حال حاضر در مراکز، پایگاه ها و خانه های بهداشتی تحت پوشش دانشگاه در حال اجرا است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: غربالگری، کنترل و پیشگیری از بیماری های دیابت، فشار خون، چربی خون و برخی از سرطان ها از جمله خدماتی است که به خانوارهای شهری و روستایی ارائه می شود.

هاشمی با تاکید بر اینکه ارتقاء شاخص های بهداشتی جامعه نیازمند فرهنگ سازی است، اظهار امیدواری کرد: با راه اندازی و ارائه خدمات نوین سلامت در مراکز و پایگاه های بهداشتی، مردم اقبال بیشتری برای مراجعه و تکمیل پرونده های سلامت خود داشته باشند.

وی با اشاره به وجود ۷۷ مرکز جامع سلامت روستایی و شهری در خراسان شمالی، بیان کرد: در برنامه تحول نظام سلامت، مجوز ایجاد و ساخت ۱۴ مرکز روستایی و شهری صادر شده که از این تعداد ۱۲ مرکز روستایی و دو مرکز نیز شهری است.

انتهای پیام/ یزدان پناه


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.