سرویس اجتماعی | کد خبر: 19423
تاریخ انتشار: 1395/11/19 - 11:49:23

10 روستای خراسان شمالی جزو روستاهای «بافت باارزش» و «هدف گردشگری» قرار گرفت

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان شمالی گفت: در برنامه ششم 10روستای خراسان شمالی جزو روستاهای هدف گردشگری و روستا بافت با ارزش قرار گرفت.
10 روستای خراسان شمالی جزو روستاهای «بافت باارزش» و «هدف گردشگری» قرار گرفت,

به گزارش پايگاه خبري تحليلي اتفاقيه، علی محمدی در دیدار با کارکنان روزنامه اتفاقیه به مناسبت ششمین سالروز انتشار روزنامه بومی اتفاقیه اظهار داشت: یکی از الزامان استان‌ها این بوده که بتوانند روستاهای مناسب هدف گردشگری و روستاهای بافت باارزش را شناسایی کنند.

محمدی افزود: صرفاً سهمیه استان‌های کشور تهیه 300 روستا بود که خوشبختانه استان خراسان شمالی توانست موافقت تمام 10 روستای پیشنهادشده را بگیرد.

وی تصریح کرد: در جلسه کارگروه تحلیل و بررسی که در سطح ملی برگزار شد نماینده میراث فرهنگی و سازمان مدیریت و دفتر مشاور عالی  حضور داشتند و روستاها مورد بررسی قرار گرفت.

محمدی افزود: استان‌های دیگر مشاوره گرفته و هزینه‌هایی کردند تا موافقت تمام روستاهای پیشنهادی خود را بگیرند اما بنیاد مسکن خراسان شمالی با تهیه پکیچ های مناسب توانست بدون صرف هزینه تمام  10 روستا سهمیه را دریافت کند.

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان شمالی با اشاره به اینکه این روستا در برنامه بودجه قرارگرفته و اعتبارات ملی مستقل دریافت می‌کنند اظهار داشت: در برنامه ششم تصمیم بر این است که این تعداد روستا به نتیجه برسند.

وی با اشاره به اینکه هراستانی بتواند در این پکیچ روستاهای بیشتری را بگنجاند موفق‌تر عمل کرده است افزود: به‌عنوان‌مثال در طرح روستاهای بافت برازش سهمیه استان‌های کشور 30 روستا بود که خوشبختانه 2 روستا از خراسان شمالی انتخاب شد.

محمدی تصریح کرد: تصمیم‌گیری بر این شده که با مشورت بتوانیم استفاده درستی از این طرح ببریم به همین منظور برای شناسایی بهتر روستاهای استان تصمیم گرفته‌شده است از روستاهای نزدیک به جاده و باقابلیت راه دسترسی مناسب استفاده کنیم.

وی بابیان اینکه جاده مناسب  نقطه قوت روستاهای گردشگری است افزود: خوشبختانه روستاهای خراسان شمالی فعال و پویا هستند و زمینه رشد و جذب گردشگر در این روستاها وجود دارد.

محمدی تصریح کرد: روستاهای بافت باارزش خراسان شمالی شامل  روستاهای مهنان بجنورد، باغی اسفراین، سرچشمه اسفراین، نوده بام و زوعلیا مانه وسملقان هستند.

وی افزود: روستاهای گردشگری نیز شامل روستاهای پیغو بجنورد، استاد فاروج، فیروزه و گرماب شیروان و زوارم هستند.

انتهای پیام/ حسن آباد


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.