نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس گزارش | کد خبر: 19619
تاریخ انتشار: 1395/11/25 - 17:24:46

اتفاقیه از شروط امروزی ازدواج گزارش می‌دهد؛

ازدواج به شرط بچه‌دار نشدن!

اگر چه حضور فرزند تضمين کننده تداوم و ثبات رابطه نيست ولي درحوزه‌های از زندگي زناشويي حضور بچه موثر است و مي‌تواند کمک کند تا زوجين بخشي از مسائل و مشکلات شان را فراموش کنند يا کنار بگذارند و يا آن ها را انکار کنند و در سايه حضور فرزند به شکل تازه‌اي مسائل خود را حل کنند
 ازدواج به شرط بچه‌دار نشدن!,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، اگر با دقت به دور و بر خود نگاه کنید یا حتی به وسایلی که در خانه یا محیط کارتان دارید، متوجه تفاوتهای بیشمار میان زندگیهای امروز و زندگی در 50سال پیش میشوید. اما این تغییرات محدود به جنبههای بیرونی زندگی افراد نیست بلکه این دگرگونیها در داخلیترین و شخصیترین جنبههای زندگی ریشه کرده است تا جایی که ازدواج‌های سنتی و دیروزی جای خود را به همسرگزینی امروزی داده است. هدف از مقایسه روشهای سنتی و مدرن جامعه امروز اشاره به تغییرات کلی در جامعه و بررسی جامعهشناسانه و روانشناسانه زندگی به سبک امروزی است.

 مدت زیادی نیست که بسياري از ارزش‌ها و هنجارهاي اجتماعي نيز دستخوش تغيير و دگرگوني شده است. اين هنجارها كه به آرامي جاي خود را در ميان باورها و اعتقادات مردم باز مي‌كنند، ممكن است با باورهاي گذشته همخواني چنداني نداشته باشند و حتي در تعارض با آن‌ها قرار گيرند. تا دیروز عده زیادی از مردها به خاطر تجربه شیرین پدر شدن، ازدواج میکردند. ثمره این پیوند به دنیا آمدن فرزند و رقمزدن فصلی دیگر از زندگی هر زن و مردی است. بارها شنیدهایم که درخت به بار مینشیند و میوه میدهد، انسان نیز به دلیل تمایل به بقا و ماندگار شدن، پدر یا مادر شدن را تجربه میکند. چند سال قبل برای مردها هم آرزوی پدرشدن یکی از انگیزه‌های مهم و شیرین ازدواج بود. اما در چند سال اخیر، بعضی از آقایان تمایل خود را نسبت به این قضیه از دست داده‌اند و با شرط بچه‌دار نشدن قدم در راه ازدواج می‌گذارند. و این به معنای آن است که برای این گروه از افراد، ازدواج یکی از اهداف مهم خودش را از دست داده است. اگر ازدواج دلایل درست و محکمی نداشته باشد، در گذر زمان حالتی فرسایشی به خود می‌گیرد و دیر یا زود از درون پاشیده می‌شود.
براساس آمار اعلام شده از سوی سازمان ثبت احوال خراسان‌رضوی، تعداد موالید در این استان طی هفت ماه سال 95 حدود 89هزار و 122مورد بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 8/3درصد کاهش داشته است. همچنین آمار ازدواج های ثبت شده در سال گذشته نسبت به سال قبل از آن که 69هزار واقعه بود، 13درصد کاهش یافته است.

زهرا خزائی، روانشناس بالینی با اشاره به این موضوع که برخی از افراد تمایلی به بچه‌دار شدن در طول زندگی مشترک خود نداشته و باهمین نیت ازدواج کرده می‌کنند، گفت: ازدواج با شرط بچه دار نشدن یک وصال ناقص و یک رفتار ناهنجار است، هر چند که پایه و اساس آن عاشقانه هم باشد، زیرا فرزند‌دار شدن به جز اینکه موجب بقای نسل می شود، فواید بسیار زیادی هم دارد که بی توجهی به آن یک ضرر مهم را به همراه دارد. میل به بچه‌دار شدن یک غریزه است که در وجود شما نهادینه شده تا رنج مادر شدن را برایتان آسان کند و در عوض با چشاندن شیرینی خلق کردن، افق دید شما را نسبت به زندگی وسیع‌تر کند. مادر شدن عواطف را عمیق می‌کند و هویت جدیدی به افراد می‌دهد. همچنین صاحب نظران در این زمینه معتقدند صاحب فرزند شدن ترس انسان را از فانی بودن کم می‌کند و احساس جاودانگی نام و منش باعث می شود که با آرامش بیشتری زندگی کنیم. به علاوه ثابت شده است که اگر رابطه زن و شوهر از استحکام لازم برخوردار باشد، بچه‌دار شدن می تواند رابطه و زندگی آنها را غنی‌تر و عمیق‌تر کند.گاهي زوج تمايل دارد که مسائل خود را حلاجي و گره هايش را باز و خود را براي فرزندآوري مطلوب آماده کند ولي وجود يک مشکل خاص بيروني مانند مشکلات اقتصادي مانع از اين تجربه مي شود، ولي گاهي اوقات علل بيروني مانع اين امر نيست و يک مسئله دروني وجود دارد که بايد فرد آن را در وجود خود کشف کند.

 آنهایی که می‌گویند به دلیل محدودیت‌های مالی توان بچه‌دار شدن را ندارند و از پس هزینه‌های آن برنمی‌آیند، باید یک نکته مهم را به خود یادآور شوند که آیا لزوما خوشبختی فرزند شما به امکانات مالی آن‌چنانی بستگی دارد؟ تجربه ثابت کرده اتفاقا امکانات مالی بی‌حساب و کتاب فرزندان را در بسیاری از زمینه‌ها به سوی بدبختی و افتادن در دام انواع فسادها می‌کشاند. گاهی این امکانات بسیار باعث می‌شود توانایی‌های بالقوه کودک بالفعل نشود و این بچه‌ها آن‌قدر، سرویس‌های مختلف را بدون هیچ‌گونه تلاشی در اختیار دارند که در مرحله ورودشان به اجتماع فردی فاقد مهارت و در اصطلاح عامیانه بی‌عرضه هستند.

برای بچه‌دار شدن حداقل امکانات و توانایی مالی والدین برای اداره کردن یک کودک کفایت می‌کند. اتفاقا داشتن امکانات مالی تعریف شده و مشخص می‌تواند به شما امکان برنامه‌ریزی‌های مختلف را بدهد. فرزند شما برای رسیدن به آنچه دوست دارد انگیزه پیدا می‌کند و تلاش کردن را می‌آموزد.

وی افزود: وقتی کودک خود را در آغوش می گیرید، کودکی که از پوست و خون شماست، احساس ماندگار بودن می کنید. حالا کسی را دارید که میتوانید تجربیات خود را به وی منتقل و احساس زایندگی کنید. افرادی که صاحب فرزند هستند احساس زایندگی بیشتری می‌کنند. وقتی والدین از فرزندان خود مراقبت و آنان را راهنمایی می‌کنند، در واقع از نیازهای خود چشم‌پوشی می‌کنند تا توانایی خود را برای مراقبت از نسل آینده گسترش دهند. این سرمایه گذاری احساس زایندگی و مولد بودن را به همراه دارد، احساسی که لازمه رشد در دوران بزرگسالی است. داشتن فرزند یک سرمایهگذاری بلندمدت برای خوشبختی است. اگر چه حضور فرزند تضمين کننده تداوم و ثبات رابطه نيست ولي درحوزه‌های از زندگي زناشويي حضور بچه موثر است و مي‌تواند کمک کند تا زوجين بخشي از مسائل و مشکلات شان را فراموش کنند يا کنار بگذارند و يا آن ها را انکار کنند و در سايه حضور فرزند به شکل تازه‌اي مسائل خود را حل کنند.

انتهای پیام/ نیلوفر اقبال


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.