نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اجتماعی | کد خبر: 19628
تاریخ انتشار: 1395/11/26 - 09:31:22

اجرای بسته نوین خدمات سلامت در پایگاه بهداشتی سطح اسفراین

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی شهرستان اسفراین گفت: بسته خدمات نوین سلامت باهدف پوشش گروه میان‌سالان و بزرگ‌سالان در شهرستان اسفراین اجرا می‌شود.
اجرای بسته نوین خدمات سلامت در پایگاه بهداشتی سطح اسفراین,

به گزارش پايگاه خبري تحليلي اتفاقيه، نادر نیک پرست اظهار داشت: در این طرح ضمن حفظ اولویت‌های قدیم اولویت توجه به سالمندان و میان‌سالان مدنظر قرار گرفته‌شده است و ازآنجاکه آقایان در خراسان شمالی و شهرستان اسفراین 10 درصد کمتر از خدمات مراقبتی استفاده می‌کنند در این طرح توجه ویژه به انواع بیماری‌های قلبی و عروقی و سرطان‌ها شده است که در ابتدا قند خون و چربی خون به‌صورت رایگان از مراجعه‌کنندگان گرفته می‌شود و ریسک خطر بررسی می‌گردد.

وی افزود: بر اساس قد وزن کارت خطر برای مراجعه‌کننده پر می‌گردد و در صورت نیاز هشدارها و آموزش‌های لازم به فرد داده می‌شود.

نیک پرست گفت: در خصوص سرطان‌های شایع در خانوم ها و آقایان برنامه تشخیص زودرس غربالگری و همچنین آموزش به‌صورت خاص و جدی ارائه می‌گردد.

وی افزود: در شهرستان اسفراین تعداد 45 نفر مراقب سلامت در 9 پایگاه مشغول به اجرای این طرح هستند و در هر پایگاه نیز کارشناسان تغذیه و روانشناسان در مراکز برای آموزش به مراجعه‌کنندگان به کار گرفته‌شده‌اند.

نیک پرست افزود: در مرکز بهداشتی سطح شهرستان نیز با الگوسازی از شهرهای بزرگ اتاق شیردهی به نوزادان و برای آسایش بیشتر خانم‌ها و خانواده‌ها ایجادشده است که در صورت نیاز آموزش‌های عملی لازم شیردهی توسط همکاران به مادران داده می‌شود.

انتهای پیام/استاد زاده


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.