نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس فرهنگی هنری | کد خبر: 19639
تاریخ انتشار: 1395/11/26 - 12:48:10

کمپین #من هم روزنامه می‌خوانم راه اندازی شد

عصر دیروز کمپین مردمی #من هم روزنامه می‌خوانم؛ به همت موسسه فرهنگی پردیس در بجنورد افتتاح شد.
کمپین #من هم روزنامه می‌خوانم راه اندازی شد,
به گزارش پايگاه خبري تحليلي اتفاقيه، در این کمپین نشریات استان‌های مختلف به همراه مشخصه تعداد و رتبه آن‌ها در بین استان‌های کشور به نمایش درآمده است. مسئول موسسه فرهنگی پردیس در آئین افتتاح این کمپین اظهار داشت: موسسه فرهنگی پردیس تصمیم گرفت کار فرهنگی راه‌اندازی کند و آن کمپین #من هم روزنامه می‌خوانم؛ است.
غلامرضا شیرازی اظهار داشت: یکی از راه‌های افزایش سطح فرهنگ، مطالعه و از آن مهم‌تر روزنامه خواندن است و استان ما نیز در این بین متأسفانه جزو آخرین استان‌ها قرار دارد.
شیرازی تصریح کرد: به گفته یکی از مسئولان وزارت ارشاد، انتشار تمام نشریات ما در سطح کشور روزانه بیش از یک‌میلیون تیراژ نیست و اگر بخواهیم آن را تقسیم‌بر جمعیت کشور کنیم به ازای هر 80 نفر یک روزنامه انتشار می‌یابد که این آمار بسیار ناامیدکننده است.
وی تصریح کرد: آثار مثبت مطالعه و روزنامه خواندن قابل‌انکار نیست و پیش‌ازاین نیز به والدین دانش آموزان توصیه کرده‌ایم با روزنامه خواندن ادبیات فارسی را انتشار دهند.
مسئول موسسه فرهنگی پردیس افزود: روزنامه و نشریات می‌توانند اطلاعات مختلف تخصصی و عمومی را به مردم ارائه دهند.
شیرازی تصریح کرد: به‌عنوان‌مثال اگر کشاورزان ما اطلاعات درستی از آب‌وهوا نداشته باشند نمی‌توانند تصمیم درستی در کشت و کار بگیرند. وی اظهار داشت: چنانچه هر یک از ما 10 نفر را در همین ساعت به کمپین #من هم روزنامه می‌خوانم؛ دعوت کنیم می‌توانیم فرهنگ مطالعه و نشریات را در استان افزایش دهیم.
 
در آمار نشریات آخرین استان هستیم
رئیس خانه مطبوعات خراسان شمالی نیز گفت: 21 مجوز نشریات و رسانه‌های مختلف در استان وجود دارد که برخی از آن‌ها تعطیل‌شده‌اند و برخی از نشریات نیز به دلیل مشکلات در آستانه تعطیلی هستند.
سهراب ابراهیمی افزود: استان قبل از ما با 41 مجوز بالاتر از ما قرارگرفته است و تفاوت ما با استان ماقبل تفاوت زیادی است.
ابراهیمی تصریح کرد: امیدواریم به فرهنگی دست‌یابیم که بامطالعه،  بسیاری از مشکلاتمان را رفع کنیم.
وی بابیان اینکه قیمت نشریات بسیار اندک است اما تأثیر بسزایی دارند افزود: مردم و مسئولان ما باید به این درک برسند که یکی از ابزار پیشرفت ما رسانه است.
 
فرهنگ زیربنای توسعه
مسئول نشریه اترک نیز گفت: زیربنای هر توسعه‌ای فرهنگ است و اگر فرهنگ باشد توسعه نیز می‌آید.
قربانعلی سلطانی تصریح کرد: اگر زمینه توسعه فرهنگ فراهم شود توسعه نیز در زمینه‌های مختلف پیش می‌آید.
سلطانی گفت: فعالیت نشریات به‌سختی انجام می‌شود و اکنون ما مجوز روزنامه‌های کشوری را گرفته‌ایم اما در قدم نخست آن هنوز مشکل داریم. 
وی تصریح کرد: در استان ما مسئولین به توسعه فرهنگی کمتر اهمیت می‌دهند و گاهی می‌خواهند که نشریات بلندگوی آن‌ها باشند و اگر نقدی بر آن‌ها شود تحمل نکرده و نشریات را بایکوت می‌کنند.
وی اظهار داشت: اگر فرهنگ توسعه یابد مواد مخدر و آسیب‌های اجتماعی نیز کاهش پیدا می‌کند و این موارد سبب توسعه شهر و استان می‌شود.
 
امیدوار به آشتی مردم با نشریات هستیم
مسئول بسیج رسانه خراسان شمالی نیز افزود: امیدواریم با استقبالی که از این کمپین می‌شود زمینه آشتی مردم با نشریات ایجاد شود.
محسن زاهد احمدی تصریح کرد: ظرفیت بالقوه‌ای در استان وجود دارد که با توسعه و گسترش رسانه‌های می‌توانیم این ظرفیت‌ها را بالفعل کنیم.
زاهد احمدی افزود: فرهنگ مطالعه روزنامه و نشریه به‌عنوان یک ضرورت مردم را با دغدغه‌های مختلف آشنا می‌کند و این نقطه عطفی است که بتوانیم به آن کمک کنیم.
وی گفت: اگر بتوانیم با این همدلی که ایجادشده نشریات استان را کمک کنیم در بحث مطالعه نشریات گام اساسی برداشته‌ایم.
 این کمپین هرروز از ساعت 16 تا 21 در محل بجنورد، مابین چهارراه مخابرات و میدان شهید نبش بانک ملت دایر است.
انتهای پیام/ اتفاقیه
 

به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.