نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اقتصادی | کد خبر: 19644
تاریخ انتشار: 1395/11/26 - 16:17:13

معاون وزیر راه در گلبهار:

مسکن مهر شهرهای جدید در دولت یازدهم به اتمام می‌رسد

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ساخت واحدهای مسکن مهر در شهرهای جدید با همکاری متقاضیان و پرداخت به موقع تسهیلات تا پایان دولت یازدهم به اتمام می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ؛ محسن نریمان روز دوشنبه در مراسم بهره برداری از پروژه‌های عمرانی شهر جدید گلبهار با اشاره به تکمیل 90درصدی طرح مسکن مهر گلبهار در دولت یازدهم افزود: از 39 هزار و 8366 واحد مسکن مهر که در گلبهار ساخته شده است، تاکنون 25 هزار و 375 واحد با تمام خدمات زیربنایی و روبنایی تحویل متقاضیان شده که از این تعداد 24 هزار و 300 واحد در دولت تدبیر و امید به بهره برداری رسیده است.

وی اظهار کرد: تعدادی از واحدهای مسکن مهر تعاونی‌های گلبهار با مشکلات حقوقی مواجه است که با سیاست گذاری جدید و همکاری مسئولان استانی تلاش می‌شود مشکل آنها برطرف گردد.

وی با اشاره به وجود واحدهای مسکن مهر بدون متقاضی در گلبهار گفت: از مجموع واحدهایی که در این شهر متقاضی نداشته است ساخت 128 واحد به اتمام رسیده و در انتظار همکاری دستگاه‌های اجرایی برای تامین خدمات زیربنایی می‌باشد.

مدیر عامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید افزود: اگر تعاونی‌های راکد فعال شوند، این شرکت از طریق تعامل با بانک مسکن می‌تواند برای ادامه ساخت واحدها به آنها کمک کند و برای واحدهای فاقد متقاضی نیز سرمایه گذاران ساخت آنها را بر عهده گرفته اند.

وی اظهار کرد: با توجه به جذابیت‌های گردشگری گلبهار، محیط زیست پاک و هوای سالم آن، در صورت تامین همه زیرساخت‌های شهری، تکمیل روبناها و زیربناها و اقدامات فرهنگی و خدماتی، این شهر مانند زعفرانیه تهران زیبا خواهد شد و در زمره شهرهای استاندارد و الگو برای کشور قرار خواهد گرفت.

وی گفت: شورای اقتصاد در سال 1391 فاینانس (تسهیلات خارجی) برای گلبهار به مبلغ 186 میلیون یورو و معادل هشت هزار میلیارد ریال تصویب کرد و پیمانکار مربوطه هم از طریق مناقصه بین المللی انتخاب شد که با تخصیص مبلغ مزبور اقدامات اجرایی مربوط به بخش عمرانی آن انجام می‌شود.

نریمان افزود: با توجه به مصوبه مزبور و تامین ارز پروژه مترو گلبهار، تملک زمین مورد نظر انجام شده و از محل اوراق خزانه اسلامی‌نیز هزینه خرید ریل تامین شده است که اقدامات مربوط به مناقصه و انتشار فراخوان آن در حال انجام است.

وی اظهار کرد: تلاش می‌شود خرید ریل از تولیدات داخلی و از طریق مناقصه انجام شود به طوری که برنده مناقصه یکهزار و 100 میلیارد ریال از اعتبارات این پروژه را تامین می‌کند.

وی کل هزینه قطار سریع السیر گلبهار - مشهد را 120 هزار میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: با بهره برداری از این پروژه گلبهار با ناوگان حمل و نقل ایمن به شهر مادر وصل می‌شود.

نریمان افزود: آزاد راهی که از سوی شرکت ساخت و توسعه راه‌های کشور طراحی شده است از کنار گلبهار می‌گذرد و نشان می‌دهد که دولت به این شهر از نظر حمل و نقل ایمن و سریع توجه ویژه ای داشته است.

مدیر شرکت عمران شهر جدید گلبهار نیز در این مراسم گفت: عملیات اجرایی زیرسازی و ابنیه مسیر قطار سریع السیر برقی شهر جدید گلبهار در ابتدای فروردین ماه 1391آغاز شد و این پروژه در چهار قطعه در حال اجراست.

هومن گریوانی افزود: قطعه اول با طول 5.8 کیلومتر بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی و قطعه دوم نیز بیش از 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی بیان کرد: زمین مربوط به قطعه سوم این پروژه نیز به طول 18 کیلومتر تملک شده و عملیات اجرایی آن آغاز شده است.وی گفت: حدود سه هزار واحد از واحدهای مسکن مهر گلبهار متقاضی ندارد که ساخت بخشی از آنها را شرکت عمران شهرهای جدید تقبل کرده و ساخت باقی آنها از طریق اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حال پیگیری است.
 

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.