نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 19704
تاریخ انتشار: 1395/11/28 - 15:20:04

نگاهی به سریال «نامهربانی‌ها» با نقش‌آفرینی «شهرداری مشهد»

نگاهی به سریال «نامهربانی‌ها» با نقش‌آفرینی «شهرداری مشهد»,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، انگار همین دیروز بود که گزارش مفصلی از آخرین سفرآیت‌الله هاشمی رفسنجانی به مشهد آماده و چاپ کردیم. سفر پایان شهریور مرحوم آیت‌الله رفسنجانی به مشهد در غیاب یار دیرینش، تولیت فقید آستان قدس رضوی با نامهربانی‌های فراوانی همراه بود. جانشین وی به استقبال رئیس وقت مجمع نیامد و قائم مقام تولیت به استقبال او رفت. بر خلاف تمام سالیان گذشته که برنامه‌های دیدار و سخنرانی هاشمی رفسنجانی در تالار آیینه انجام می‌پذیرفت، این بار محل استقرار و جلسات، دانشگاه آزاد اسلامی مشهد بود.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در ابتدای سفر خود و پس از زیارت بارگاه ملکوتی امام هشتم به ملاقات حجه الاسلام رئیسی رفت و ابراز کرد: برای شما آرزوی توفیق خدمت گذاری در این مسئولیت جدید را دارم. آستان قدس و دولت می‌توانند در رسیدگی به فقرا و اجرای طرح‌های مهم، عمران و آبادانی کارهای خوبی در رونق اقتصادی کشور رقم بزنند.

عملکرد برخی مسئولین، به نظام ظلم می‌کند
از مهم‌ترین نکات آخرین سخنرانی مرحوم هاشمی رفسنجانی در مشهد سخنانی بودکه وی در دیدار با تشکل‌های سیاسی، مردم، مسئولین و خانواده‌های شهدا بیان کرد. عضو پیشین خبرگان رهبری خاطرنشان کرد : خدا را شاکرم که که افکار عمومی به سمت آگاهی بیشتر، صلح،برابری و تعامل پیش می‌رود که یکی از مصادیق آن روی کار آمدن دولت ییازدهم بود.

وی مردمی بودن را ذات جمهوری اسلامی دانست و افزود: قانون اساسی ما همه چیز را به مردم سپرده است و اگر جایی اشکال می‌بینید به خاطر عملکردها است که بعضا به ساختار نظام هم ظلم می‌کنند.

نمی‌توان بین مردم و اخبار، دیوار کشید
رئیس مرحوم مجمع تشخص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: آگاهی مردم ستودنی است. باتوجه به نقش ابزار اطلاع رسانی در عصر حاضر بلوغ سیاسی جامعه در حال شکل گیری است و هیچ کس نمی‌تواند بین اخبار و مردم دیوار بکشد، این اطلاع رسانی از ارکان نظام بوده و خواهد بود.

این صحبت‌ها امروز به اثبات رسیده و شاهدیم که پس از مرگ مبارز دیرین انقلاب مصادیق عینی در تخریب چهره وی توسط عده‌ای در همین شهردنبال می‌شود. مردم از این برخوردها دلگیرند. به راستی نهادهایی مثل شهرداری مشهد و رسانه ملی در خراسان رضوی در انعکاس زحمات ایشان و گرامیداشت یاد مردی که مردم برای او احترام قائل بودند، چه کرد؟ آیا چهل روز بعد از درگذشت استوانه نظام انقلاب اسلامی، هنوز فرصت یادآوری و بررسی زحمات او نرسیده است؟

در گفت و گویی با نماینده سابق مشهد در مجلس شورای اسلامی نظر وی را درباره برخوردی که با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مشهد و به ویژه پس از مرگ ایشان انجام شد، سوالاتی پرسیدم که در ادامه پاسخ‌ها را می‌خوانید.

محمد جواد آرین منش با اشاره به این که سه روز بعد از فوت هاشمی رفسنجانی در خطبه‌های نمازجمعه مشهد، نامی از این مجاهد انقلابی برده نشد، گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مشهد مظلوم بود و مظلوم ماند.

عده‌ای «هاشمی در زندان» را می‎پسندند
دبیر موتلفه خراسان رضوی اضافه کرد: پس از رحلت ایشان، در تابلوهای سطح شهر ما شاهد بودیم که تعداد اندک تصاویر ایشان مربوط به دوران زندانی بودن ایشان است. این یعنی «عده‌ای هاشمی در زندان، را می‌پسندند» این نهایت جفا در حق ایشان بود. که ما در تعداد اندکی عکس، بدترین روزهای زندگی این شخصیت بزرگ انقلابی را زنده کنیم.

آرین منش تصریح کرد: من معتقدم که باید قدرشناس سرمایه‌ها و شخصیت‌های بزرگ بود. افرادی مثل «شیخ نمر» و «شیخ‌زکزکی» برای مردم مشهد هیچ وقت، به اندازه یک درصد از جایگاه «شیخ عباس واعظ طبسی» و «شیخ اکبر هاشمی رفسنجانی» را کسب نمی‌کنند.

چرا باید از این افراد بنرهای رنگی در ابعاد بزرگ تهیه شود، اما از کسانی چون مرحوم واعظ طبسی و هاشمی‌رفسنجانی که عمری را برای مردم این شهر و خطه خدمت و بهترین دوران خود را صرف کرده‌اند، نام و نشانی در این شهر ندارند. این افراد حتی در نمادهای مشهد نیز مظلوم واقع شده‌اند.

نماینده سابق مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اگر برخورد رهبری را ملاک قرار دهید، می‌بینید که ایشان برای مرحوم واعظ طبسی به مشهد سفر کردند در تمام مراحل تشییع ایشان حضور داشتند و توصیه و سفارش کردند. درباره آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نیز پیام مقام معظم رهبری به خوبی گواه همه چیز بود. به نظر می‌رسد، عده‌ای سلیقه خود را به نظر رهبری ارجحیت می‌‌دهند.

هاشمی، فراجناحی بود
آرین منش تاکید کرد: آیت‌الله هاشمی در دوران زندگی خود همیشه دیدگاهی فراجناحی داشت. در مقام مقایسه اگر نگاه کنیم متوجه می‎شویم در دولت اقای احمدی نژاد به صراحت اعلام شد همه کسانی که در دولت قبل مسئولیت داشته اند، باید از کار برکنار شوند. این عملکرد که در دولت دوم ایشان نیز ادامه داشت و باعث شد که عملا پنجاه درصد از نیروی مفید کشور از عرصه کنار گذاشته شوند. این عملکرد به هیچ وجه به نفع کشور نیست. آدم‌ها را در زمان فعالیت و مفید بودن توی سردخانه گذاشتند.

 اما آیت‌الله هاشمی رفسنجانی این تفکر را نداشت. صبری که اقای هاشمی در برابر ناملایمات داشتند، از طرفی ترجیح دادن منافع ملی به جناحی باعث شد که هاشمی رفسنجانی با یک تفکر فراجناحی دولت های خود را تشکیل دهد. هاشمی زنده است تا انقلاب زنده است.

نامهربانی‌ها، پس از مرگ هم ادامه دارد
وی تاکید کرد: نامهربانی‌هایی که علیه هاشمی رفسنجانی شد، و پس از مرگ ایشان نیز ادامه دارد، مایه تاسف است. مردم خادمین خود را می‌شناسند. در بدترین شرایط هم قدرشناسی خود را به نمایش می‌گذارند. حضور 3میلیونی مردم در تشییع و بدرقه ایشان نشان داد که این تخریب و تهمت‌ها جواب نداد و در اذهان مردم کمترین اثری نداشت.

وی درباره برخوردهای دوگانه با آقای هاشمی که بعد از مرگ ایشان نیز ادامه داشت، افزود: من به هیچ وجه معتقد به طرفداری صرف و بزرگنمایی درباره شخصیت هیچ کس نیستم. به همین دلیل باید کارنامه ایشان را در محک واقعی مورد بررسی قرارداد. اما باید بدانیم که هاشمی در قید حیات و هاشمی فوت شده، هر دو هاشمی رفسنجانی است. ما نباید در صحبت از او دچار دوگانگی شویم. بزرگی می‌گفت «در کشور، ما هیچ زنده‌ خوبی و هیچ مرده‌ بدی نداریم.» نباید طوری رفتار کرد که همه زنده‌گان دارای اشکالاتی فراوان در عملکرد خود هستند و همه کسانی که از دنیا رفته‌اند، دارای سبقه درخشان هستند. کارنامه ایشان مشخص است و می‌توان مورد بررسی قرار داد.

انتهای پیام /انسیه علویون


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.