نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 19705
تاریخ انتشار: 1395/11/28 - 15:25:17

رییس کانون کارآفرینان خراسان رضوی مطرح کرد:

نقش برجسته هاشمی رفسنجانی در «تصویب برجام»

 نقش برجسته هاشمی رفسنجانی در «تصویب برجام»,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ،رییس کانون کارآفرینان خراسان رضوی درباره نقش مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در برجام گفت: نقش هاشمی رفسنجانی در برجام، تحقق و پیشبرد نظر مقام معظم رهبری در جهت توافق برجام بود. برجام و توافقات هسته‌ای نظر رهبر انقلاب بود و هرکس غیراز این بگوید اشتباه می‌کند همچنانکه  قبل از دولت آقای روحانی مذاکرات توسط اکبر ولایتی آغاز شده بود. پس برجام و توافق با دنیا در مسایل مختلف توسط مقام معظم رهبری هدایت شده بود و نقش مرحوم هاشمی رفسنجانی پیشبرد این قضیه بود.

محمدحسین روشنک افزود: پیام حضرت آقا بعداز مرگ هاشمی رفسنجانی نقشه کسانی که می‌خواستند این دو یار قدیمی را درمقابل هم قرار بدهند بهم ریخت.

رییس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی درباره لقب امیرکبیر که هاشمی رفسنجانی نسبت می‌دهند، تصریح کرد: تاریخ ما مثل امیرکبیر کم دارد اما هاشمی چیز دیگری است. او علاوه براینکه امیرکبیر است مفسر قرآن نیز هست. به گفته علما، تفسیر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پس از تفسیرعلامه طباطبایی بر قرآن، یک اثر بی‌نظیر است.
روشنک مخالفین مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را به سه گروه تقسیم کرد و ادامه داد: گروه اول همان مخالفین حضرت امام و یاران ایشان هستند که مخالف تفکر امام و یارانش بودند نه مخالف فرد. این گروه به بهانه‌های مختلف به افرادی مانند شهید بهشتی و دیگر شخصیت‌های برجسته نظام حمله کردند. سوال اینجا‌است که چرا برخی از کسانی که امروز سینه‌چاک مقام معظم رهبری هستند در زمان ریاست‌جمهوری ایشان در مقابلش قرار گرفتند. همین افراد با تفکر هاشمی رفسنجانی هم مخالف هستند. این‌ها کسانی هستند که جامعه را فقیر و تسلیم می‌خواهند.

گروه دوم کسانی هستند که خودشان را در مقابل هاشمی رفسنجانی کوچک می‌بینند و از طریق مخالفت با او عرض اندام و خودنمایی کردند و یکی از اولین مخالفین هاشمی رفسنجانی نویسنده کتاب "عالیجناب سرخپوش و عالیجنابان خاکستری" بود. خط مشی آیت‌الله این بود که هرزمانی که احساس می‌کرد گروهی مورد هجمه و در موضع ضعف قرار دارد به طرفداری و دفاع از آنان می‌پرداخت. که این کتاب نیز محصول دفاع هاشمی از اصولگرایان بود. بعدا که وی از جناح دیگری حمایت کرد تحلیل‌های کیهانی به میان آمد.

رییس کانون کارآفرینان خراسان رضوی ادامه داد: گروه سوم مخالفین هاشمی کسانی بودند که تحت تاثیر تبلیغات علیه وی قرار داشتند و پس از پیام مقام معظم رهبری به اشتباه خود پی بردند. آنجا بود که فهمیدند درمقابل چه شخصی موضع گرفته اند.

وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند هیچکس برای ایشان و انقلاب هاشمی نمی‌شد و در آینده هم نخواهد آمد.

انتهای پیام/سعید صمدی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.