نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 19706
تاریخ انتشار: 1395/11/28 - 15:57:08

رئیس کانون کارفرمایی خراسان رضوی در چهلمین روز پس از آیت‌الله مطرح کرد:

تازه فهمیدیم که چه کسی را ازدست داده‌ایم

رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی خراسان‌رضوی در آستانه چهلمین روز از درگذشت مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: بعداز چهل روز از درگذشت آیت‌الله خوبی‌ها و نکات بارز شخصیتی ایشان درحال مطرح شدن است و این درحالی‌است که در زمان ایشان خیلی از زوایای رفتار و منش ایشان پنهان مانده بود و امروز همه از محاسن ایشان صحبت می‌کنند.
 تازه فهمیدیم که چه کسی را ازدست داده‌ایم,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، محسن شرکاء افزود: جامعه ما بعداز مرگ ایشان تازه درک کرده است که چه نعمتی را از دست داده  و متاسفانه باید گفت ما مرده پرستیم. امروز جای خالی آیت‌الله بشدت احساس می شود و تقریبا می‌توان گفت کسی را برای جانشینی ایشان نداریم.

وی درباره عملکرد صداوسیمای استان خراسان در ایام درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: اصولا حضور و عملکرد رسانه ملی ما مردمی نیست و خودتان هم عملکرد صداوسیمای استان را دیدید. فقط می‌توان گفت خدا همه ما را به راه راست هدایت کند.

شرکا از عملکرد شهرداری و بنرهای نصب شده در روزهای درگذشت هاشمی رفسنجانی انتقاد کرد و ادامه داد: از نگاه یک شهروند معتدل و وطن‌پرست، عملکرد شهرداری جانب‌دارانه بود زیرا اکثر تصاویر نصب شده در شهر مربوط به دوره زندان ایشان بود و احساس خوبی را منتقل نمی‌کرد. بهرحال چیزی که واضح است این است که استان خراسان بشدت دو قطبی است.

ما از هر گروه و جریانی باید از افرادی که رفتار و تفکری متعادل دارند را حمایت کنیم تا حوزه اعتدال رشد کند زیرا تعصب و یک‌جانبه‌گرایی دیگر جواب نمی‌دهد و حتما باید اعتدال و انصاف را در جامعه رشد دهیم.

عضو هیئت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت استان در پاسخ به اینکه جریان اعتدال بعداز آیت‌الله هاشمی رفسنجانی چه سرنوشتی پیدا خواهد کرد افزود: چیزی که مشخص است این جریان کمی ضعیف شده است اما جامعه به اعتدال نزدیک تر شده است و این نعمت را بیشتر احساس می‌کند. مسیر توسعه تنها با اعتدال هموار می‌شود و با رویکردی غیراز این رشد ایجاد نمی‌شود.

شرکا درمورد شایعات طرفداری هاشمی رفسنجانی از قشری خاص از جامعه اظهار داشت: ایشان حامی توسعه زیرساخت‌های کشور بود و وقتی زیرساخت ایجاد می‌شود تمام اقشار جامعه از آن بهره می‌برند و رشد می کنند. اگر سیستم حمل‌و‌نقل یا آب‌رسانی پیشرفت کند همه از آن استفاده می‌کنند. این بدفهمی عده‌ای است که فکر می‌کنند تنها ثروت‌مندان از امکانات استفاده می کنند.

وی اضافه کرد: تاریخ، رسواکننده و حلال همه مشکلات است و امروز باید قضاوت کنیم وقتی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در اوج روزهای جنگ از زیرساخت حمل و نقل درون شهری و مترو صحبت می‌کرد درواقع آینده کشور را می‌دید. امروز فقیر و غنی همه از قطارهای درون شهری بهره‌مند شده‌ا‌ند و تفکر هاشمی همین بود.

رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی خراسان‌رضویخاطرنشان کرد: عده‌ای درس فقر به جامعه می‌دهند و عده‌ای هم درس رشد و توسعه می‌دهند و بنظر من گروه دوم نگاه درستی دارند زیرا ما نباید مردم را فقیر کنیم بلکه باید بستری ایجاد کنیم که همه در آن رشد کنند. ما باید نگاهمان را اصلاح کنیم و از زوایای روشن‌تری به مسایل بپردازیم.

انتهای پیام/اسماعیل صنمی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.