نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اجتماعی | کد خبر: 19790
تاریخ انتشار: 1395/12/01 - 18:18:08

اخبار کوتاه خراسان شمالی

کشف اختلاس ۴۰۰ میلیون ریالی در بجنورد

فرمانده انتظامی استان خراسان شمالی از کشف اختلاس ۴۰۰ میلیون ریالی و دستگیری یک متهم در بجنورد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سردار علیرضا مظاهری گفت: به‌منظور تعاملات به‌عمل‌آمده با نشانگاه‌های اقتصادی و شکایت احدی از شهروندان مبنی بر اینکه دهیار سابق یکی از روستاهای توابع بجنورد در زمان انجام‌وظیفه مرتکب سوءاستفاده‌های مالی و اختلاس شده، بلافاصله موضوع در دستور کار مأموران مبارزه با جرائم اقتصادی پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی بابیان اینکه در تحقیقات مأموران و بررسی‌های صورت گرفته کارشناسان و اعلام نماینده حقوقی استانداری خراسان شمالی، تخلفات دهیار مربوطه احراز شد، افزود: متهم در مدت خدمتی خود اقدام به برداشت و تصاحب وجوه و اموال دولتی به مبلغ 400 میلیون ریال کرده است.

فرمانده انتظامی استان خراسان شمالی تصریح کرد: متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

سردار مظاهری، نظارت مستمر مسئولان و مبادی ذی‌ربط بر امور واگذارشده به کارکنان بخش‌های دولتی، شایسته‌سالاری در انتصاب افراد، واگذاری مسئولیت‌ها به افرادی که دارای تخصص، تعهد و مقبولیت بیشتری دارند، بازدیدهای سرزده از دست‌اندرکاران امور مالی و کارپردازی‌ها و بررسی اسناد مالی از راهکارهای مهم پیشگیری از سوءاستفاده افراد فرصت‌طلب دانست.

دستگیری 11 سارق با 49 فقره سرقت در بجنورد

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان خراسان شمالی از دستگیری 11 سارق با 49 فقره سرقت در بجنورد خبر داد.

سرهنگ رضا عرب‌زاده گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت و شکایت شهروندان در بجنورد موضوع در دستور کار مأموران دایره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی قرار گرفت.

این مقام انتظامی بابیان اینکه مأموران با انجام یکسری اقدامات پلیسی و گشت زنی‌های هدفمند موفق به شناسایی و دستگیری 11 سارق شدند، افزود: سارقان در بازجویی‌های انجام‌شده به 49 فقره سرقت اعتراف کردند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی خراسان شمالی همچنین تصریح کرد: سرقت به عنف، منزل، مغازه، اماکن خصوصی، اماکن دولتی، موتورسیکلت، داخل خودرو و قطعات خودرو از جرائم این سارقان است.

سرهنگ عرب زاده با اشاره به اینکه تعدادی از اموال مسروقه به مالباختگان تحویل داده شد، تصریح کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

کشف 600 کیلوگرم آرد قاچاق در شیروان

فرمانده انتظامی شهرستان شیروان از کشف 600 کیلوگرم آرد قاچاق در شهرستان شیروان خبر داد.

سرهنگ مسعود وحیدی گفت: پی اخبار واصله مبنی بر فروش آرد قاچاق، پس از بررسی صحت‌وسقم موضوع اکیپی از مأموران دایره نظارت بر اماکن عمومی فرمانده انتظامی شهرستان شیروان به همراه بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان شیروان اعزام شدند.

این مقام انتظامی بیان داشت: یکی از واحدهای خبازی این شهرستان در حین بارگیری و فروش آرد دولتی به نرخ آزاد و به‌صورت غیرقانونی دستگیر شد.

وی با اشاره به اینکه تعداد 15 کیسه 40 کیلوگرم به ارزش شش میلیون و نهصد هزار ریال کشف شد، خاطرنشان کرد: آردهای مکشوفه جهت تشکیل پرونده و سیر مراحل قانونی به اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان شیروان ارجاع داده شد.

فرمانده انتظامی شهرستان شیروان تصریح کرد: هرگونه اقدام به حمل کالای قاچاق می‌تواند ضربات مهلکی به اقتصاد کشور وارد کند لذا عزم پلیس برای مبارزه با این پدیدهٔ ناهنجار و مخرب در امر اقتصاد بومی کشور جدی و قاطعانه خواهد بود.

دستگیری عامل انتشار تصاویر مستهجن در تلگرام

فرمانده انتظامی شهرستان گرمه از دستگیری مدیر گروه پخش تصاویر و فیلم‌های غیرمجاز در شبکه‌های اجتماعی خبر داد.

سرهنگ محمد حدادیان گفت: در پی اخبار رسیده مبنی بر اینکه افرادی در فضای مجازی درزمینهٔ ارسال تصاویر و فیلم‌های غیرمجاز فعالیت دارند، موضوع در دستور کار مأموران پلیس اطلاعات شهرستان گرمه قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: در بررسی و تحقیقات انجام‌شده مشخص شد این کانال از 14 آبان 95 ایجاد و 133 عضو دارد که تاکنون 14 هزار و 300 تصویر و فیلم غیرمجاز در این کانال انتشار شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان گرمه بابیان اینکه مأموران در یک عملیات مشترک، موفق به شناسایی و دستگیری مدیر گروه این کانال در گرمه شدند، تصریح کرد: متهم در بازجویی‌های انجام‌شده به بزه انتسابی خود اعتراف و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

سرهنگ حدادیان خاطرنشان کرد: مأموران پلیس اطلاعات این فرماندهی در حال بررسی بیشتر برای شناسایی و دستگیری اعضای این کانال هستند.

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.