نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس حوادث | کد خبر: 20066
تاریخ انتشار: 1395/12/09 - 10:20:43

توقیف و معدوم سازی محموله غیرمجاز مرغ زنده در جاجرم

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان جاجرم از توقیف و معدوم سازی محموله غیرمجاز مرغ زنده در این شهرستان خبر داد.
توقیف و معدوم سازی محموله غیرمجاز مرغ زنده در جاجرم,

به گزارش پايگاه خبري تحليلي اتفاقيه به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان، سید شاهین احمدی اظهار کرد: ماموران انتظامی شهرستان جاجرم یک محموله غیرمجاز مرغ زنده را در محدوده روستای طبر، توقیف کردند که با پیگیری دامپزشکی شهرستان و دستور مقام قضایی معدوم شد.

وی افزود: با توجه به شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در تعداد زیادی از استان های کشور و به خصوص در استان های همجوار خراسان شمالی، شبکه دامپزشکی جاجرم نیز با همکاری نیروی انتظامی شهرستان مبادرت به تشدید کنترل ورود و خروج محموله های طیور و فرآورده های خام آن کرده است.

وی گفت:  در همین راستا نیروهای انتظامی پاسگاه طبر، یک خودروی وانت بار را که در حال فروش مرغ زنده بدون کسب مجوزهای قرنطینه ای – بهداشتی لازم از دامپزشکی بود، توقیف و به شبکه دامپزشکی ارجاع کردند.

وی افزود:  شبکه دامپزشکی جاجرم نیز به علت نبود سابقه واکسیناسیون و تأیید نشدن سلامت طیور توقیفی و هم چنین نامشخص بودن مبدأ محموله، فرد متخلف را به علت به خطر انداختن بهداشت و سلامت عمومی و سرمایه های طیور شهرستان به مراجع قضایی معرفی و نسبت به بزه ارتکابی علیه نامبرده اقامه دعوی کرد.

 وی گفت: در ادامه نیز مقامات قضایی بخش شوقان که پرونده در آن بخش مورد رسیدگی قرار گرفت، با دلایل و مدارک ارائه شده از طرف دامپزشکی، فرد متخلف را به سه ماه حبس محکوم و دستور معدوم سازی محموله را به دلیل تأیید نشدن سلامتی آن صادر کردند.

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.